Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

KPSS Ortaöğretim (Lise) Başvuru Tarihi

Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağı hakkında sizlere detaylı bilgi vermek için bizde biraz araştırma yaptık.. Ortaöğretim KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından oldukça merak konusu olduğunu biliyoruz. Aldıkları lise eğitimlerini devlet kadrolarında değerlendirmek isteyen adaylar 22 Kasım’da yapılacak KPSS sınavına katılım sağlayacaklar.. Peki KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan KPSS 2020 lise başvuru tarihi..
2 yılda bir tertip edilen Kamu Personel Seçme Sınavını kaçırmak istemeyen adaylar Ortaöğretim başvuru tarihlerini araştırıyor. ÖSYM KPSS ortaöğretim başvuru tarihini açıkladı. Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üstünden T.C kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirilebiliyor. Lise mezunu adayların katılacağı ortaöğretim sınavında adaylara Genel Kültür ve Genel Yetenek kısmından toplam 120 soru soruluyor. Adaylara sınav için 130 dakika süre veriliyor. Peki KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte 2020 KPSS lise başvuru tarihleri
2020 KPSS ORTA ÖĞRETİM BAŞVURU TARİHİ
Lise mezunu adayların katılacağı KPSS orta öğretim sınavı başvuruları 16-30 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak. Başvuru tarihlerinde başvuru yapamayan adaylar için KPSS orta öğretim sınavı geç başvuruları 8-9 Ekim’de alınacak.
ORTAÖĞRETİM (LİSE) SINAVI NE ZAMAN?
2 yılda bir tertip edilen KPSS Ortaöğretim sınavı 22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak. Adaylara 60 Genel Yetenek, 60 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 120 soru için adaylara 130 dakika süre tanınacak.
KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?
Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üstünden T.C kimlik ve şifreyle giriş yapılarak tamamlanacak. Başvurular 16- 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Sınav ücreti ödeme işlemleri ÖSYM “ÖDEMELER” alanında kredi kartı ve banka kartıyla anlaşmalı bankalara yapılabilecek.
2020 ÖSYM KPSS SINAV TAKVİMİ
KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) 06 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. gün : 12 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 2. gün :13 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) : 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Ön Lisans : 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Ortaöğretim : 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak.
KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) : 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak
Ayrıca Bakınız.  İlkokul ve Öğretmen Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir - 2023


Cevap bırakın