Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Kral Ringa balığı nedir? Kaç metre boyundadır?

Kral ringa balığı, Japon mitolojisine göre felaketleri birlikteinde getirdiğine inanılıyor. Japonya’da yaşanan Kral ringa balığı Japonların …

Kral Ringa balığı nedir? Kaç metre boyundadır?

Kral ringa balığı, Japon mitolojisine göre felaketleri birlikteinde getirdiğine inanılıyor. Japonya’da yaşanan Kral ringa balığı Japonların korkulu rüyası olmaya devam etmekte. Peki Kral ringa balığı nedir, kral ringa balığı kaç metre boyundadır? Kral ringa balığıyla ilgili tüm araştırılanler:

Japonya’da yaşanan Kral Ringa Balığı Japonlar tarafından felaketin habercisi olarak biliniyor. Eski bir mitoloji inanışına göre kral ringalar derin sularda bin metre uzunluğunda yaşıyor ve deniz yılanı efsanelerinin kaynağının bu dev balık olduğu düşünülüyor. Japonya’da bir balıkçının avlanırken karşısına çıkan kral ringa balığının videosunu çekip sosyal paylaşım sitesi hesabında paylaşmasının sonrasında görüntüler kısa zamanda yayılmıştı. Japonya büyük depreminden evvel yaşandığı söylenen Kral Ringa Balığı yeniden kıyılarda görüldü. Bu gelişmelerin sonrasında birçok kişi Kral Ringa balığı nedir, boyu kaç metre? Japon Mitolojisinde Kral Ringa Balığı ne anlama gelir? İşte araştırılanler…

KRAL RİNGA BALIĞI NEDİR VE KAÇ METRE BOYUNDADIR?

Dev bir kılçıklı balık olan kral ringanın boyu 10 metreye kadar ulaşabiliyor. Görünüşü ise yılanı andırmaktadır. En son 2011 senesinde görülen kral ringaların sonrasında Büyük Tohuku depremi olmuş, 2010 senesinde göründüklerinde ise tsunami meydana gelmişti. Denizin derinlerinde yaşayan kral ringalar, çok derinde olduğu için deprem belirtilerini hissedip denizin üst yüzeylerine çıkabiliyor. Kral ringa balıkları 272 kg ağırlığında olduğu ve şu anda dünya çapındaki en uzun yaşayan teleost balığı olduğu biliniyor.

JAPON MİTOLİJİSİNDE KRAL RİNGA BALIĞI NE ANLAMA GELİYOR?

Ryuganotsukai olarak Japonca adlandırılan Kral Ringa balığının oluşan elektriklenmeye bağlı olarak yüzeye çıkması olası görünüyor. Ryugu notsukai – Ryuganotsukai yani Kral Ringa balığı Japon mitolojisine ve efsanelere göre uzun bir süredir “büyük balık avının işareti” ve “depremin habercisi” olarak pek çok yerde bahsedilmektedir.

Derin deniz balıklarına aşina olan Japonya’nın Sapporo kentinde yer alan Hokkaido Üniversitesi’nde görevli olan Dr. Kunio Amagaoka, “Balıklar aslını söylemek gerekirse sıcak havzada yaşıyordu. Son zamanlarda yakalanamayan güney balıklarının Japonya Denizi’ne indiği yönünde birçok haber var.” şeklinde bilgilendirmelerde bulundu.

İngiliz bilim dergisi Science da 210 ila 910 metre arasında bir derinlikte yaşayan Kral Ringa balıklarının sismik aktiviteye duyarlı olabileceğini, lakin bilimsel alakalarının hala kanıtlanmadığını söylüyor.

Kral ringa balığı

Dev kral balığı

Kral ringa balığı efsanesi

Kral balığı

Kral ringa balığı Vikipedi

Kral Ringa balığı nedir

Ringa balığı Fiyatı

Kral balığı yenir mi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ