Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kripto Ayı Sezonunda Yapılacak 4 Hamle 2022

Kripto Ayı Sezonunda Yapılacak 4 Hamle 2022

Kripto para piyasası her geçen gün birçok yatırımcı için daha cazip bir hal alıyor. Piyasanın ekonomik büyüklüğünün her geçen artması getirisinin büyüklüğüne ilişkin yapılan haberler ve bir o kadar da kişilerin kendi aralarındaki başarı hikayeleri süreci birçok kişi açısından da cazip kılıyor. Tabi ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar ve insanların kısa yoldan para kazanma arzusu da kripto para piyasasının cazibesini artırıyor. Süreçte çok sayıda insan kazanç elde etse de tam tersi durumla karşılaşan çok sayıda insanın olduğu biliniyor. Hatta bazı insanların birikimlerini değerlendirmenin ötesinde kredi çekerek kripto para piyasasına girdiği ve sonuçta büyük kayıplar yaşadığı da bilinen hikayeler arasında. Gelelim bu yazımıza. Bu yazımızda kripto para piyasasında ayı sezonu olarak tanımlanan dönemde ne tür davranışlar sergilemek gerekir. Yazımızda belirtilenler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Burada belirtilenler ise daha önce kripto para piyasasında yer alan kişilerin tecrübelerinden yola çıkılarak derlenmiş bilgiler bütünüdür. Burada paylaşılan bilgileri lütfen kendi değer ölçüleriniz içerisinde değerlendiriniz ve kararınızı bireysel kararlarınıza göre alınız.

Borsada,% 20’den fazla bir düşüş genellikle bir ayı koşusunun işareti olarak değerlendirilir. Ancak bu tanım, o kadar değişken olduğu için kripto para birimi için geçerli değildir, fiyatlar birkaç gün içinde% 20 artabilir veya düşebilir. Bir kripto ayı piyasasını uzun bir tutarlı fiyat düşüşü dönemi olarak görmek en doğrusudur. Bir ayı piyasasının tam tersi bir boğa piyasasıdır – fiyatların arttığı ve güvenin yüksek olduğu bir zamandır.

Ayrıca Bakınız.  İnternetten Borsa Oynamanın En Kolay Yöntemleri 2021-2022
Ayı Sezonunda Ne Yapılmalı
Ayı Sezonunda Ne Yapılmalı

Uzun süreli ve aşırı fiyat düşüşleri, herhangi bir yatırımcının karşılaşabileceği en test sürelerinden bazılarıdır. Özellikle cryptocurrency fiyatları son on yılda birkaç noktada olduğu gibi birkaç ay içinde% 50’ye kadar kaybettiğinde. Ancak ne yazık ki, yatırımlar bazen değer kaybediyor ve ayı piyasaları hepimizin uğraşması gereken bir şey.

İşte her yatırımcı, her şey kırmızı gibi göründüğünde yapması gereken dört hamle.

1. Panik yapmayın – Satış yapmak için acele etmeyin

Büyük fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kaldığınızda kayıplarınızı azaltmaya çalışmak son derece caziptir. Ancak bunu yaparsanız, fiyatlar tekrar artmaya başladığında fayda sağlamayacaksınız. Dahası, büyük bir düşüşün ardından satış yapmak, en eski yatırım kuralları karşısında uçuyor: düşük al ve yüksek sat. Tabii ki, bu söylenenden daha kolay, çünkü piyasayı zamanlamak zor olabilir. Ama zararına satmak zararına kilitlenir.

Derin bir nefes alın ve kendinize neden ilk etapta kripto para birimlerine yatırım yaptığınızı hatırlatın. Belki de blockchain teknolojisinin parayı yönetme şeklimizi değiştirebileceğine ya da Web 3’ün yeni nesil internet olacağına inanıyorsunuz. Fiyatların neden düştüğüne bakın ve orijinal yatırım tezinizin hala geçerli olup olmadığını kendinize sorun. Eğer öyleyse, şimdi satma zamanı değil.

2. Uzun vadeli planlar yapın

Bu son düşüşü perspektifte tutmanın bir başka yolu da uzun vadeli hedeflerinize odaklanmaktır. Cryptocurrency değişkendir ve daha önce böyle düşüşler gördük – ve muhtemelen onları tekrar göreceğiz. Ancak, beş ila 10 yıllık bir ufuk ile yatırım yaparsanız, zamanlar çalkantılı olduğunda tutmak çok daha kolaydır.

Ayrıca Bitcoin’in (BTC) fiyat geçmişine bakmaya yardımcı olur. Bitcoin en eski kripto para birimidir ve grafiğine bakıldığında birkaç önemli fiyat düşüşü görülmektedir. Güven verici olan, şu ana kadar her zaman iyileşmesi ve yeni zirvelere çıkmaya devam etmesidir.

Ayrıca Bakınız.  Doğalgaz Tüketimini Azaltmak için Ne Yapılmalıdır - 2022

3. Ayı piyasası zamanlarında araştırma yapın

Pazarın ne kadar düştüğüne odaklanmak yerine, bu zamanı araştırma yapmak için kullanmaya çalışın. Öğrenmek için harcanan zaman – genel olarak kripto para birimi veya özellikle bireysel kriptolar hakkında – asla boşa harcanmaz. Daha iyi anlamak istediğiniz bir kripto sektörü varsa, başlamak için iyi bir yer. Ya da belki de yatırım becerilerinizi geliştirmek istersiniz, böylece gelecekte riski farklı şekilde yönetebilirsiniz.

Şahsen, bu ayı piyasasını çeşitli pasif gelir fırsatları hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadım. Düşen fiyatlar karşısında, kripto varlıklarımın yıllık% 5 veya daha fazla getiri elde ettiğini bilmek güven verici buluyorum. Genel ağ güvenlik katkı sağlıyorlar ve sabit döner ödeme anlamına gelir biraz para bahis var. Ayrıca portföyümün küçük bir kısmını verim çiftçiliği ve likidite havuzları gibi daha yüksek risk seçeneklerine de koydum.

4. En düşük fiyattan satın almayı düşünün

“Dip satın al”, fiyatlar her düştüğünde sosyal medyada bir toplanma çığlığıdır. Ve daha önce bahsettiğimiz düşük satın alma ve yüksek satma mantığına geri dönersek, bu iyi bir hamle olabilir. Warren Buffett’in meşhur dediği gibi, “Sokaklarda kan varken satın alın, kan size ait olsa bile.”

Ama bu herkes için doğru seçenek değil. Yeni başlayanlar için fiyatlar daha da düşebilir. Bu nedenle bazı yatırımcılar dipleri daha küçük aşamalarda satın alıyorlar – bugün 100 dolar harcayabilirler ve fiyatlar daha fazla düşerse önümüzdeki hafta 100 dolar daha harcayabilirler. Bu, uzun süreli fiyat düşüşlerinin etkisini düzeltebilecek bir dolar maliyet ortalaması biçimidir.

En büyük tehlike, insanların kriptonun “satışta” olduğu fikrinden heyecan duymasıdır.” Sonuç olarak, kriptoya yatırım yapmayı planlamadıkları parayı ya da diğer finansal hedefler için ihtiyaç duydukları parayı harcayabilirler. Ayrıca, uzun vadede zarar verebilecek normal durum tespiti yapmadan kripto para birimleri satın alabilirler.

Ayrıca Bakınız.  En İyi E-ticaret Yazılımları 2022

Yedek paranız yoksa, portföyünüzde zaten kriptoya yüksek oranda maruz kalıyorsanız veya hangi kriptoların satın alınacağını araştırmak için zamanınız yoksa, fiyatlar düşük olduğu için satın almaya çalışmayın. Başka düşükler de olacak – ve belki bir dahaki sefere onlardan yararlanmak için daha iyi bir konumda olacaksın.

Riski yönetmek çok önemlidir

Yukarıdaki hareketler beklemenize ve potansiyel olarak bir ayı piyasasından yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ancak ayı piyasaları, aldığımız risk miktarını yönetmek için de iyi bir hatırlatmadır. O kaybetmeyi göze sadece para yatırım anlamına gelir, bu yüzden bir düşük satmak zorunda değilsin. Ayrıca, kriptonun yatırımlarınızın yalnızca küçük bir yüzdesini oluşturmasını sağlamaya yardımcı olur. Eğer varlık gerçekleştiren bir tür kötü, mali felaket yaramaz ise çeşitlendirilmiş bir portföy sahip olmak demektir.

Kaynak: https://www.fool.com/the-ascent/cryptocurrency/articles/4-moves-to-make-in-a-crypto-bear-market/

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’e ilişkin detaylı bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin adresini ziyaret edebilirsiniz.Cevap bırakın