Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin konusu

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin konusu, Televizyon dizisi ve filmleri severler için Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? başlığı altında sorunuza yanıt verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? arayışınızı yazımızın detayında yanıtlamaya çalıştık.

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir?

300 dönümlük bir plato üzerinde çekilen Kuruluş Osman dizisi İstanbul ilinin Beykoz beldesine bağlı Riva’da çekiliyor. Dev platolarda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler sıra sıra inşa ediliyor.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecinin ele alındığı Kuruluş Osman’da heyecan sürdürmekte. Tarihi dönem dizisi Kuruluş Osman her hafta yeni bölümleri ile ekranlara gelirken çekildiği yerler de merak konusu oluyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde olduğu gibi özel bir platoda çekimleri yapılan Kuruluş Osman’ın çekim alanında geniş bir ekip çalışıyor. Peki, Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisi çekildiği yerler ile ilgili ayrıntılar.

Burak Özçivit’in Osman Gazi kişiliğine hayat verdiği ATV ekranlarında yayına giren Kuruluş Osman çarşamba akşamları seyirci karşısına çıkıyor. İlgi gören dizide Kuruluş Osman’ın çekildiği mekanlar, dizinin hayranları aracılığıyla sürekli olarak sorgulanıyor. İşte, dev platolarda sahnelerin çekildiği Kuruluş Osman dizisiyle alakalı ayrıntılı bilgiler.

Ayrıca Bakınız.  Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor? Hercai Aslanbey konağı nerede?

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

300 dönümlük bir plato üzerinde çekilen Kuruluş Osman dizisi İstanbul ilinin Beykoz beldesine bağlı Riva’da çekiliyor. Dev platolarda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler sıra sıra inşa ediliyor.

Kuruluş Osman’ın çekim yerinde kullanılan atlar için ise ayrı bir bölüm oluşuyor. Burada eğitmenler eşliğinde atlar doğal mekanlarına uygun olarak yetiştiriliyor.Cevap bırakın