Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kurumsal Web Site Tasarımı

Kurumsal firma web sitesi yaptırmayı düşünler için hazırladığımız bu makale ile firmanıza en uygun web site tasarımını bulabilir ve internetteki kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Kurumsal web site tasarımı dendiğinde günümüz şartlarından dolayı mobil uyumlu olması ve güvenliği en üst seviyede kodlanmış olması gerekmektedir. O yüzden ister Hazır kurumsal web site scripti olsun isterseniz de sıfırdan bir web tasarım yaptırım yaptırdığınızda bu detaylar önemlidir. Yazımızın detayında sizler için paylaştığımız site adresinden firmanıza uygun kurumsal web site tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Kurumsal Kurumunuzun internetteki temsilcisi web sitenizdir. Kurumsal web tasarımınız, etkili ve ilgi çekici ise geri dönüşüm tesiri fazla olur. Bu nedenle firmanız için kurumsal web tasarımı yaptırmak istediğinizde profesyonel bir firmadan destek almanız gerekir.

Kurumsal web sitesi Nedir?

Kurumsal web tasarım, bir işletme ya da kurum ile alakalı hizmet sunduğu kitleye doğrudan arz edileceği nedeniyle tüm ayrıntılar ele alınarak çalışılmalıdır.

Dijital kimliğiniz ile alakalı yapılabilecek en ufak bir hata, saygınlığınız ve prestijiniz yönünden kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bir firma için Kurumsal Web Site Tasarımı yaptırmak istenildiğinde o kurumun kurumsal renkleri, kurumsal kimliği, kurumsal fontu, kurumsal logosu, vizyonu, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri hususlarında son derece uyum ve çerçeve içerisinde değerlendirilmeli ve kurumsal web site tasarımı bu etmenler dikkate alınarak dizayn edilmelidir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarımda en büyük etken, yalınlık ve işleyiştir. Kurumsal internet sitesi tasarımlarında renk olarak beyaz ve gri alanların etkin kullanımı ve etkileyici olması gibi birçok detayların çok iyi bir biçimde tasarlanarak web tasarımı yapılan firmayı kurumsal ve profesyonel bir biçimde göstermesi sağlanmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Dünyanın en iyi kayak merkezleri

Bir şirketin ne kadar kurumsal olduğu web sitesinden kolaylıkla görülebilmektedir. Web site dizaynına yeterli derecede özen ve dikkat göstermeyen kurum ya da kuruluşlar, internet sitelerini ziyaret eden ziyaretçiler tarafından ters bir algıya kapılmalarına neden olmaktadır.

Kurumsal internet siteleri, şirketlerin internette saygınlığını belirler. Firmalar ürün ya da hizmetlerini sunmak için profesyonel bir ekibi olan firmalar, internet sitelerini yaptırmalıdırlar. Şirketin kurumsal logosu firması en kaliteli biçimde yansıtmalıdır. Şirketin sahip olduğu logo, firması her zaman en kaliteli biçimde göstermelidir.

Kurumsal web sitesi anlaşılır ve yalın olmalıdır ve ziyaretçiyi yormamalıdır. Giriş sayfanız sitenizin vitrinidir. Firmanızın tanıtımı, duyuruları ya da kampanyaları ana sayfada olmalıdır. Menüler, kullanıcıların isteklerine kolayca bulabilecekleri gibi olmalıdır. İçeriksiz başlıklar yer almamalıdır. Ziyaretçilerinizin iletişim kurabilecekleri iletişim bilgileri ve formu konulmalıdır. Kurumsal web sitesinin kolay kullanılabilir admin paneli olmalıdır. En mühim olan kurumsal web sitenizin optimizasyonu ve reklam planı yapılmalıdır.

Sitenizin sayfaları çok süratli açılmalıdır. Oluşturulan sayfalar bu bilinçle profesyonelce uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Sayfa içerisindeki resim ve video dosyaları optimize edilmeli ve en uygun formatlar seçilmelidir.

Arama motorlarında web sitesinin içeriğine uygun hedef kitlenin aradığı olası anahtar sözcüklerin yer alması neticesinde web sitenin mutlaka üst sıralarda gözükmesi sağlanmalıdır. Bununla alakalı yine konunun uzmanı kişi ya da bireyler tarafından Arama Motor Optimizasyonu SEO uygulanmalıdır, bu çalışma hatasız olmalıdır ve kesinlikle açılmayan sayfalara yapılan linklemelerden uzak durulmalıdır(kırık link). İnternet sitesindeki sayfaların, resimlerin, videoların, ekli dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı ve bunların hepsinin kontrolleri mutlaka yapılmalıdır.

Kurumsal internet sitesi her şeyden evvel siteyi ziyaret eden kullanıcıların beğenisini kazanmalıdır. Sitenizin ziyaretçileri, firmanız ile alakalı tüm bilgilere kolayca ulaşmalıdır. Kurumsal web sitesi emsalleri incelendiğinde hepsinde benzer sayfa başlıkları gözükmektedir. Mesela firmasıniz hakkında bilgilerin yer aldığı benzersiz bir ‘hakkımızda’ sayfası olmalıdır. Sayfanıza gelenler, web sitenizden sizin ne olduğunuzu ve hangi sektörde uğraştığınızı öğrenmelidirler. Kurumsal web sitesi teması firmanızın logosuna uygun yalın ve kullanılabilirliği olan bir dizayna sahip olmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  bilgekisi.com Sitesinden İzinsiz İçerik Çalan Web Sitelerine Uyarı - 2021

Bu sebeple milyonlarca insanın interneti yaygın ve etkin bir biçimde kullandığı günümüzde, diğer tanıtım alanlarına oranla kurumsal web sitesi daha çok özen ve özveri ile yapılmalı ve profesyonel bir firma tarafından oluşturulmalıdır.

KURUMSAL WEB SİTE TASARIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Web sitesi Tasarımı

Kurumsal web tasarım

Kurumsal site tasarımı

Kurumsal web sitesi Yapımı

Kurumsal web sitesi Fiyatları

Kurumsal site örnekleri

En iyi kurumsal web siteleri

Kurumsal Web Site ScriptiCevap bırakın