Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kurumuş nar lekesi nasıl çıkar?

Nar, soğuk havaların gelmesiyle beraber evimize girmeye başlayan ve içerdiği bol miktarda C vitamini ile hem lezzetli hem de sıhhatli meyveler arasında yerini alıyor. Nar meyvesini tüketmek çok kolay olsa da ayıklamak çok zordur. bunun yanısıra nar ayıklarken suyu etrafa sıçrar ve kolay kolay çıkmayan lekelere dönüşür. Peki, nar lekesi nasıl çıkar? Nar lekesinden kurtulmanın yolları nelerdir* İşte çözümü…

Nar, Kınagiller familyasında yer alan ufak yüzlerce tanecikleri olan ve tatlı, ekşi tatlara sahip olan bir meyvedir. İnsan sağlığına yararları saymakla bitmeyen nar demir, potasyum ve c vitamini yönünden zengin olmakla beraber, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan şekerini de düzenleyen en mucizevi bir besinler arasında bulunuyor. Nar meyvesini tüketirken ufak taneciklerinden üzerimize sıçrayan kırmızı nar lekelerinin çıkması bazı zaman fazla zorlu olabiliyor. Sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber nar sevenlerin, nar ayıklarken korktuğu şeylerden biri narın üstlerine sıçrayıp çıkmayan zor lekelere sebep olmasıdır. Üzerinize ya da evdeki eşyalara sıçrayan nar suyu lekesi çoğu zaman uğraşmanıza rağmen çıkmayabilir. Özellikle halıya bulaşmış nar lekesini çıkarmak için nasıl uğraşıldığını biliyoruz. bazı zaman lekeyi çıkarmakta zorlanıp sevdiğimiz elbiselerden vazgeçtiğimiz bile olmuştur. Nar lekesi nasıl çıkar, Nar lekesi çıkarmak için uygulayabileceğiniz bir kaç metodu sizler için inceledik. işte detaylar.

NAR LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Limon kolonyası kullanın

Nar lekesine kurumadan evvel süratli müdahale edilmesi gerekir. Nar lekesini çıkarmak için limon kolonyası faydalanabilirsiniz. Nar lekesinin üzerine limon kolonyası damlatın. Bir süre bekleyin ve sonrasında temiz bir bezle lekeyi bastırarak silin. Son olarak da lekeli yeri yıkayın. Bu yöntem nar lekesi hala kurumamışsa tesirli olur.

Kurumuş nar lekesi elbiseten nasıl çıkar?

Kurumuş nar lekesini çıkarmak daha zordur. Bu durumda da deterjan kullanmanız gerekmektedir. Lekenin üzerine deterjan dökün ve biraz bekleyin, sonrasında temiz bir bezle iyice bastırın ve sonra yıkayın. Eğer nar lekesinin yer aldığı yer beyaz bir kumaşa sahipse üzerine çamaşır suyu dökün. Çamaşır suyu lekenin tamamen yok olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Filtre Kahve Nedir, Nasıl Yapılır, Çeşitleri ve Faydaları

Nar lekesi elden nasıl çıkar?

Eğer narı elinizle ayıkladıysanız lekesi elinizden birkaç gün çıkmayabilir. Lakin nar lekesini elden çıkarmanın çok kolay bir metodu var. Nar lekesi elinize bulaştığında elinizi soda ile yıkayın. Leke kaybolacaktır.

Halıdaki nar lekesi nasıl çıkar?

Nar yerken evinizde yer alan halı üzerine sıçrayan nar lekesini çıkarmak için kurumasını beklemeyiniz. Halıdaki nar lekesini çıkarmak için bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı karbonat ilave edip karıştırdıktan sonra bu karışımı sprey şişesine koyup lekeli bölgeye püskürtünüz. sonrasında bez ile ya da fırça ile temizleyerek de lekeyi tamamen kurtulabilirsiniz.Cevap bırakın