Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Lazerle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Lazerle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği hangi durumlarda yapılır? sorusuna yanıt vermek için makalemizi dikkatlice okumanızı öneririz. Göz kapağıyla ilgili sorunlar doğuştan ortaya çıkabilir. bunun yanısıra daha sonraki süreçlerde travma ve felç gibi ters durumlarla beraber oluşabilir. Bunlara ek olarak göz kapağı estetiği hangi durumlarda yapılırsorusu hakkında alınmayan aksiyonlar, tekrarlayan göz fonksiyonlarına neden olabilmektedir. Üstelik göz kapağı estetiği yaptırılmadığında bireylerde yorgun ve yaşlı bir ifadeye neden olurken zamanla görme sorunlarını da tetiklemektedir.

Göz Kapağındaki Deformasyon Ne Zaman Başlar?

Göz kapağı, gözü 1-2 milimetre kadar kapatan bir cilt dokusudur. bunun yanısıra gözün saydam tabakasını oluşturur. Göz kapaklarındaki sarkmaların 4-5 mm’ye kadar ulaşması ve deformasyonlar genelde 40’lı yaşlarda başlamaktadır. 50’li yaşlarda ise göz kapak derisinden incelme durumu söz konusu olacaktır. Haliyle göz çevresindeki lif ve bağ dokusunun gevşemesi, göz torbalarına davetiye çıkarır. Bu durumun neticesinde ise alt göz kapakları kirpiklerle birlikte içe ya da dışa dönebilir.

Estetik kaygılardan kaynaklı olarakgöz kapağı estetiği hangi durumlarda yapılır sorusu her kişiin merak ettiği konulardan biridir. Öncelikle göz kapağının tüm katlarıyla birlikte düşmesi, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabileceği gibi doğuştan da olabilir. Çocuklarda göz tembelliği probleminu tetikleyen bu durum yetişkinlerin daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Özet olarak her iki gözün üst ve alt kapakları zamanla deforme olduğu için kalıcı bir tedavi olarak göz kapağı estetiğine başvurulabilir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiğinde hastanın muayene sonuçları ve şikayetlerine göre hareket edilir. Tek seansta alt ve üst kapağın düzeltilmesi maksadıyla uygulanan göz kapağı cerrahi operasyonunda lokal anestezi uygulanmaktadır. ortalama 1.5 saate kadar süren bu operasyonun sonrasında hastalar gündelik yaşamına devam edebilir. Alt göz kapağı için alt kirpiklerin alt kısmındaki bazı zamann işlem yapılır. Üst göz kapağı için ise üst göz kapak çizgisinden operasyon gerçekleştirilir. Eriyen dikişlerin kullanılması sebebiyle ameliyattan sonra dikiş aldırma ya da pansuman gibi durumlar söz konusu değildir ve yara izi kalmaz.

Ayrıca Bakınız.  Sarımsaklı şampuan saç çıkarır mı? Fayları nelerdir?

Hangi Durumlarda Göz Kapağı Estetiği Yapılmalı?

Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü, göz bebeğini tamamen kapatıyorsa süratli bir biçimde erken müdahale yapılmalıdır. bunun yanısıra erişkin bireylerde yaşlı ve görüntüye neden olan her durum için bu işleme başvurulabilir. O halde göz kapağı estetiği hangi durumlarda yapılır sorusunu diğer yanıtları şu biçimde olacaktır;

  • Kirpiklerin ve göz kapak uçlarının içe dönmesi neticesinde batma ve göz yaşarması gibi sorunlar yaşanıyorsa

  • Alt göz kapağı uçlarının dışa dönmesi halinde

  • Göz kapağının gözle teması olmaması halinde

  • Göz kapağı sebebiyle sürekli kızarıklık ve sulanma yaşanıyorsa mutlaka göz kapağı estetiğine başvurulmalıdır.Cevap bırakın