Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Led ekran nasıl temizlenir? Televizyondaki parmak izleri nasıl çıkar?

Evlerimizin baş köşesinde yer alan ve karşısında saatlerce vakit geçirilen televizyon ekranları zamanla kirlenir. LCD ekran televizyonlar modern …

Led ekran nasıl temizlenir? Televizyondaki parmak izleri nasıl çıkar?

Evlerimizin baş köşesinde yer alan ve karşısında saatlerce vakit geçirilen televizyon ekranları zamanla kirlenir. LCD ekran televizyonlar modern görünümünün yanı sıra evlerde en çok kirlenen elektronik eşyalar arasında en başta bulunuyor. Peki LCD televizyonlar nasıl temizlenir, LCD ekranları temizlemenin metodları nelerdir? İşte yöntemler:

Son günlerde birçok değişik çeşidi çıkan televizyonlar hemen hemen her evde bulunuyor. Günün her saati açık olduğu için çok fazla toz ve kir toplar. Televizyon gibi elektronik eşyaları temizlerken bir LCD ekranın ne olduğunu, onu temiz tutmanın zorluklarını ve LCD TV ekranının temizliği alakalı ipuçlarını neler olduğunu çok iyi bilmenize yardımcı olabilir. Misal verilecek olursa; bilgisayar, telefon, televizyon gibi cihazların özellikle ekranlarını temizlerken ıslak mendil kullanmamanız gerekiyor. Çünkü ıslak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içeriyor ve bu maddeler elektronik cihaz ekipmanlarına zarar verebiliyor. Tercih edilen ıslak mendillerin hiçbir temizleyici donanımı de yer almıyor. Aynı zamanda ıslak olmalarından dolayı duyarlı olan eşyalarınıza zarar veriyor. Üstelik bir süre sonra özellikle bilgisayar, televizyon ve telefon ekranlarında lekelenmeler meydana geliyor. Peki LCD ekranları nasıl temizlenir? Televizyondaki parmak izleri nasıl çıkar? İşte yöntemler:

LCD EKRANLAR NASIL TEMİZLENİR?

► Televizyonunuzun ekranını temizlemeden evvel kapatın. LCD ekran televizyonlar kapatıldıktan sonra üstünde yer alan toz ve kirler daha çok görünür.

Hem çerçevenin hem de ekranın genel temizliği için yumuşak, temiz, tiftiksiz ve kuru bir bez kullanın. Çoğu LCD televizyon, bilgisayar ve telefon ekranlarını temizlemek için gözlük temizleme mendilleri gibi olan mikrofiber bezleri tercih edin.ile bu amaçla kullanabileceğiniz mikro fiber bir bez gelir.

Televizyonun gövdesini ya da ekranın yüzeyini temizlerken yumuşak mikrofiber bir bezi hafif nemlendirilmiş olarak kullanmanız gereklidir.

Kullanacağınız temizleyiciyi asla doğrudan televizyonun ekranına sıkmayın. Eğer kimyasal temizleyicileri direk ekrana püskürtürseniz televizyonun yapısında solma ve bozulma, ekranın yüzeyinde de soyulma gibi durumlar meydana gelebilir.

LCD televizyonları temizlerken en çok dikkat etmeniz gereken şey ürünü, yumuşak bir bez kullanarak ve yalnızca bir monitör temizleyicisi ile temizlemeniz gerektiğidir. Eğer TV temizleyicisinden başka bir temizleyici kullanmanız gerekirse su ile 1:10 oranında seyreltmeniz gerekir.

Cihazı temizlemeden evvel mutlaka fişten çektiğinize emin olun. Çünkü elektrik şoku yahut yangın gibi beklenmedik kazalar gerçekleşebilir.

Ürünü temizlerken asla Balmumu, benzin, alkol, tiner, böcek ilacı, yağ yahut temizleyici gibi kimyasalları kullanmayın. Bu kimyasal olan ürünler cihazınızın yüzeyinin görünümünü değiştirebilir, ürünün üstündeki etiketlerin soyulmasına sebep olur.

Bezi, yalnızca çok az miktarda su ekleyerek kullanın. Bezde herhangi bir yabancı madde olması durumunda ürün çizilebileceğinden, temizliğe başlamadan evvel bezi iyice sallayın.

Eğer evde mikrofiber bezleriniz yoksa LCD ekranları temizlerken pamuklu, mendilden yapılmış eski bir tişörtü kullanarak temizleyebilirsiniz.

Dairesel hareketlerle yavaş bir biçimde sildiğiniz LCD ekran televizyonu kurumasına izin verin. Tekrar çalıştırmadan evvel ekranınızın tamamen kuru olduğundan emin olun. Mürekkep gibi zor lekeleri çıkarmak için, bu prosedürü birkaç kez yapmaya devam etmek isteyebilirsiniz. Bu tür inatçı lekeler için özel LCD temizleyiciler de bulacaksınız.

Led ekran Nasıl temizlenir?

Plazmadaki lekeler nasıl çıkar?

Led TV Camsil

Lcd TV ıslak mendille silinir mi?

Televizyondaki parmak izleri nasıl çıkar?

LED TV Ekran ıcı temizleme

Camsil ile televizyon silinir mi?

Televizyon ekranı ıslak mendille silinir mi?

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ