Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Lexar Micro SD Kart incelemesi

Mobil cihazlarımızın olmazsa olmaz depolama çözümü SD ve microSD kartlar olurken, Huawei ile birlikte yeni bir mobil depolama ortamımız daha oldu. Huawei, mobil cihazlarında ek depolama alanı olarak microSD kart yerine NanoMemory bellek kartlarını kullanırken, bu kartlar ilk aşamada ülkemizde bulunamıyordu. Lakin zaman geçtikçe yaygınlığını arttırmaya başladı ve Böylece kullanıcılar da Huawei mobil cihazlarının hafızalarını kolaylıkla genişletme seçeneğine kavuşmuş oldular.

Bugün inceleyeceğimiz NanoMemory kartı Lexar markasından geliyor. 20 yıldır uzun bir süredir bellek çözümlerinde güvenilir ürünlere imza atan Lexar, ülkemizde de bellek kartlarıyla bulunuyor. Bugün bunlardan Lexar nCARD olarak da anılan 128 GB’lık NanoMemory bellek kartı bizlerle birlikte.

Huawei tarafından lisanslanan Lexar nCARD, birçok Huawei cihazında taşıdğınız içerikler için güvenilir bir depolama alanı sağlıyor. Klasik microSD kartlardan yüzde 45 daha ufak boyutta tasarlanan Lexar nCARD, bu ufak boyutuna karşın üst seviye performans gösteriyor.

Kartın elimizdeki modeli 128 GB depolama kapasitesine sahip. Lakin 64 GB ve 256 GB gibi farklı kapasite seçenekleriyle de bulabiliyorsunuz. eMMC 5.1 protokolünü kullanan Lexar nCARD, yüksek veri transfer hızları sağlayabiliyor. 90MB/sn’ye kadar okuma ve 70 MB/sn’ye kadar yazma hızları sağlayan Lexar nCARD Böylece süratli veri kopyalama olanağı tanıyor. bunun yanısıra özellikle 4K video kaydı anında da akıcı bir performans sergilediğini aktarabiliriz.

Lexar nCARD Hangi Huawei Cihazlarda Kullanılabilir?

Peki, Lexar nCARD’ı hangi Huawei cihazlarında kullanabiliyorsunuz?

Lexar nCARD NM kartı destekleyen Huawei cihazları şu biçimde:

Bunun yanı sıra bahsetmeden geçmeyelim. Lexar, nCARD ile birlikte bunun yanısıra bir microSD kartı da yanında gönderdi. Lexar Yüksek Performans 633x modellerinden bir ürün olan bu minik microSD kart da elimizde 128 GB’lık modeliyle bulunuyor. Lakin bu kartı bunun yanısıra yine 32 GB’tan 512 GB’a kadar farklı kapasite seçenekleriyle bulabiliyorsunuz. 100 MB/s okuma ve 70 MB/s yazma sürelerine ulaşabilen bu kartlar ile de gücüne dayalı microSD kart gereksiniminizı da giderebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  iPhone 12 ve 12 Pro Max Ön Siparişe Açıldı!

Sonuç

Sonuç olarak değerlendirecek olursak Lexar nCARD NM bellek kartı oldukça fazla başarılı bir ürün olmuş. Yüksek veri transferi hızları sunması ve 4K video kaydı sırasında performans kaybı yaşatmaması önemli artıları olurken, 256 GB’a kadar kapasite seçeneği bulunması da eli zenginleştiriyor.

CHIP Online Notu: %90

Lexar nCARD Teknik ÖzellikleriCevap bırakın