Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Logitech G432 alınır mı? Detaylı inceleme

Logitech G432

Eski metal destekli baş köprüsü hemen hemen aynı haliyle korunmuş, şoförlerin içeriye doğru 90 derece dönebilmesi de ofis ortamında rahatlık sağlıyor. G230 ve G430’da şoförlerin köprü ile birleştiği noktadaki plastik kısım kolaylıkla çatlasa da işini yapmaya devam edebiliyordu. Biz yapı ve plastik kalitesi yönünden bir fark görmedik ama umarız Logitech üstünde çalışmıştır.

Yeni nesil 50mm sürücüler G HUB yazılımı üstünden etkileştirilebilen DTS Headphone:X 2.0 aracılığıyla son derece tatminkar bir sanallaştırma performansı sunuyor. Frekans yanıtları ise 20hz – 20Khz arasında.

Oyunlarda sesler, efektler, patlamalar bir hayli yerinde. Bas aynı G430 gibi bu seride de zayıf kalıyor ve ses arttığında sesler kulak tırmalayabiliyor. Müzik performansı ise 660 TL‘lik bir kulaklıktan bekleyebileceğiniz düzeyde, hayal kırıklığına uğramayacaksınız ama tabiki odyofillere göre değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Watch Dogs: Legion İncelemesi

Logitech yazılım tarafında G HUB gibi ultra sorunlu ama bir o kadar da yetenekli bir ürüne sahip bildiğiniz gibi. G432 belki RGB ışıklandırma gibi şeylere sahip değil ama DTS’yi açıp kapatmaktan tutun da basit ayarlara kadar gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak sağlıyor. DTS sanallaştırma desteği için kutuda gelen USB DAC kartını kullanmanız gerekiyor. Aynı biçimde PS4 yahut Switch’i televizyona bağlı haldeyken kullanmanız mümkün. 3.5mm jack kullandığınızda alternatifleriniz de artıyor, mobil cihazların tamamında faydalanabilirsiniz. Bunun yanısıra 2 metrelik 3.5mm jack kabloya ek olarak, bir de 3.5mm jack + mikrofon jack dönüşüm adaptörü var kutuda.

Mikrofon hakkında da gelişim var; G430’un bildiğiniz gibi en çok eleştirilen yanıydı ve o mikrofondan mutlu olan bir kişiyi bulamazdınız. Yeni 6mm mikrofon ise hem oyunlarda hem de görüşmelerde bir hayli net ve cızırtısız bir ses iletimi sağlıyor, üstündeki pop filtresi de işini iyi yapıyor. Çıkartılamayan mikrofonun devreye girdiğini gösteren bir ışık olmasa da bir hayli belirgin bir “tık” hissi alıyorsunuz, yani bu açıdan bir sorun yok. Bunun yanısıra yumuşak yapıdaki mikrofon istediğiniz konuma rahatça getirilebiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Bordan üretilen 10 üründen 4'ü piyasaya sunuldu

Sonuç

Ürünün fiyatı daha evvel belirttiğimiz gibi 660 TL civarında. G635’in fiyatının G432’nin iki katından daha fazla olduğunu ve çok rekabetçi bir ürün olan rakibi Corsair HS60 Pro’nun da 850 TL civarında olduğunu düşünürseniz, bütçeniz bu düzeydeyse ve üzerine ekleyemiyorsanız G432 iyi bir seçim olabilir.

CHIP Online Notu: %83

+ Başarılı mikrofon performansı
+ Kaliteli işçilik
+ Rahat kulak yastıkları
+ İlave DAC kartı

– Bass performansı çok zayıf
– Hala kırılgan hissettiriyorCevap bırakın