Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Mansur Yavaş Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2022

Mansur Yavaş Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede Nereli Kimdir Kaç Yaşında 2022

Mansur Yavaş Türk siyasetinin son dönemdeki en popüler kişilerinden birisi. Ankara’nın Beypazarı ilçesi Belediye Başkanı olarak görev yapan Mansur Yavaş’ın aslında Milliyetçi bir kökenden geldiği herkesin malumu. Son olarak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmiş ve yaklaşık 25 yıl süren Melih Gökçek Başkanlığına kazandığı seçim ile son vermişti. Mansur Yavaş’ı popüler yapan ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yaptığı icraatlar, siyasetin içerisinde olmasına rağmen mümkün olduğunca dışarıda kalmaya çalışması, işine odaklanması ve zaman zaman yapmış olduğu açıklamalar. Hatta öyle ki yaptığı açıklamalara ait videolar ve ifadeler viral olup sosyal medyada günlerce hatta aylarca gündem olmayı başarıyor. Bir diğer neden ise ülkemizin yakın bir gelecekte gerçekleştireceği genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri.

Mansur Yavaş’ı ülkenin Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen çok geniş bir kitle olduğu da yapılan kamuoyu araştırmaları ve anketlerde görünüyor. Hal böyle olunca da Yavaş’ın kim olduğu, mesleği, nerede oturduğu, evinin nerede olduğu gibi çok sayıda konu da toplumun gündemini oluşturuyor.

Mansur Yavaş Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede

Mansur Yavaş Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede
Mansur Yavaş Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede

Mansur Yavaş aslında bizden birisi. Yaşantısı ile toplumdan ayrışmayan, orta sınıf bir aileye benzer bir hayatı var. Ankara’da ikamet eden Mansur Başkan işe gelip giderken de makam aracı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesine ait bir Mercedes Vito kullanıyor. Kullandığı araç bir hayli eski olan Yavaş’a bu durum sorulduğunda açıklamalarında kendisi için yeterli olduğunu, daha fazla bir şeye ihtiyacının olmadığını hatta buraya ayrılabilecek bütçenin daha başka işler için kullanılabileceğini de dile getiriyor.

Ayrıca Bakınız.  Cüneyt Arkın Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Mansur Yavaş Nereli Kimdir Kaç Yaşında Mesleği 2022

Mansur Yavaş 23 Mayıs 1955 Beypazarı’nda doğmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara büyükşehir belediye başkan adayı, eski Beypazarı belediye başkanı ve avukat. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’nda gördü. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak öğrenimine devam etti.

1983 yılında fakülteden mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı’nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyesi, 1994 yılında MHP’den Beypazarı Belediye Başkan adayı oldu fakat seçilemedi.

Nerede Nereli Kimdir Kaç Yaşında 2022

Mansur Yavaş Nereli Kimdir Kaç Yaşında Mesleği
Mansur Yavaş Nereli Kimdir Kaç Yaşında Mesleği

18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP’den aday olup %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Beypazarı Belediye Başkanı oldu. Tarihî Beypazarı konaklarının restorasyonu ve binlerce yıllık Beypazarı tarihini koruma çalışmalarıyla “2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi”, Türk Dil Kurumu tarafından Türkçenin korunması nedeniyle verilen onur ödülü, doğa savaşçılarının “Çevre Ödülü” gibi ödülleri aldı. 24 Eylül 2004 tarihinde TÜSİAV tarafından “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

18 Nisan 2004 seçimlerinde %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılmış olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Ancak %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın’ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı. Partisi MHP tarafından tekrar aday gösterilmemesi nedeniyle CHP’ye katılması gündeme geldi.

21 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği kabul edildi. Ardından 2014 yerel seçimleri’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve parti meclisi toplantısında da aday oldu.

Ayrıca Bakınız.  Samet Zili kimdir? Nerelidir?

2014 yerel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu. Seçimi çok az farkla kaybetmiştir. 2016 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’den istifa etmiştir.

Mansur Yavaş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin adayı oldu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Mansur Yavaş hakkında daha fazla bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Mansur_Yava%C5%9F adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla Bilgelik için Aplikasyonumuzu indirebilirsiniz. İndirmek için simgeye tıklayınız.Cevap bırakın