Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Maraşlı Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

Maraşlı Dizi Oyuncuları

Maraşlı dizisi oyuncuları kimdir? sorusu araştırılmaktadır. İşte Maraşlı oyuncu kadrosu

Maraşlı dizisinin oyuncu kadrosunda başrollerde Burak Deniz ve Alina Boz bulunmaktadır. Konusunu Ethem Özışık, Hakan Bonomo, Ercan Uğur’un, yönetmenliğini Arda Sarıgün’ün üstüne aldığı dizinin kadrosunda bunun yanı sıra; Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli, Rojda Demirer, Melis İşiten, Serhat Kılıç, Cihan Yenici, Neslihan Acar, Sinem Akyol, Türkü Su Demirel, Gizem Kala ve Bedriye Rosa Çelik rol alıyor.

Maraşlı (Burak Deniz) kimdir?

Maraşlı 1987 Maraş doğumlu eski bordo bereli Özel Kuvvetlerde yıllarca görev yapmış bir askerdir. Kızı Zeliş’in bir saldırıda yaralanması üzerine görevinden ayrılıp Zeliş’in bakımını üstlenmiştir. Kendisine bir sahaf açan Maraşlı mülayim bir hayat yaşamaktadır.

Maraşlı Mahur (Alina Boz) kimdir?

30’lu yaşlarında, güzel, zeki ve entellektüel bir kadındır. Fotoğraf sanatçısıdır. Kendi stüdyosu mevcuttur. İstanbul’da doğmuş, iyi okullarda okumuş, iyi bir çevrede yetişmiş bir kızdır. Ailenin en küçüğü olmasına ve tek kız olmasına karşın şımarıklığı veya küstahlığı yoktur. Yalnızca kendine güveni mevcuttur. Çünkü çocukluğunda iki abisiyle baş etmiştir. Belki adından sebep, melankoli sahibidir. Bazı zaman kendini yalnız hisseder. Yalnız kalmayı da sever aslına bakılırsa.

Maraşlı Aziz Türel (Kerem Atabeyoğlu) kimdir?

65 yaşındadır. Ailenin babasıdır. İş dünyasında saygın bir isimdir. Adanalı saygın bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldikten sonra iyi bir eğitim almış ve genç¸ yaşlarında iş adamı olmuştur. Şimdi ise ülkenin en büyük özel havayolu firmasınin sahibidir. En çok kızı Mahur’a düşkündür.

Ayrıca Bakınız.  Akrep Dizisi Duru Kimdir? Nerelidir?

Maraşlı Savaş (Saygın Soysal) kimdir?

Saygın Soysal Savaş 40 yaşlarındadır. Yakışıklı, karizmatik, atletik vücutlu, yüksek zevkleri olan, zeki ve karanlık bir kişidir. En kaliteli puroyu, şarabı bilir. Damak tadına düşkündür, üstü başı zevklidir. Genellikle siyah giyinir. Sanattan anlar. Xeroderma Pigmentosum, diğer ismiyle EPP hastasıdır. Yani güneşe çıkamaz. Hayatını hep karanlık mekanlarda sürdürmek zorundadır, dışarı çıktığında çok dikkatli olur. Çünkü vücudu tepki göstermektedir. En belirgin donanımı bu hastalıktır. Güneşli havalarda kullandığı özel bir şemsiyesi mevcuttur. Biriyle konuşurken sarf edilen mühim sözcükleri konuşma anında not defterine yazma huyu mevcuttur.

Maraşlı Necati (Serhat Kılıç) kimdir?

35 yaşındadır. İlhan’ın küçüğü, Mahur’un büyüğüdür. Entelektüel ve karizmatik bir kişidir her şeye rağmen. Serseri görünüşlüdür. Tam bir tutunamayan, bunun yanı sıra da alkoliktir. Sabah akşam durmadan elinde matarasıyla içmektedir.

Maraşlı İlhan (Cemil Büyükdöğerli) kimdir?

41 yaşındadır. Aziz’in en büyük oğlu, Mahur’un abisidir. Firmasın yönetim kurulu başkanıdır. Tam bir işkoliktir. Çok iyi bir ticari zekası mevcuttur. Firmasın bu derece büyümesinde hayati rolü mevcuttur. Tüm zamanını ise ayırdığı için karısı Dilşad’a ve oğlu Oğuz’a yeterince ilgi gösteremez.

Maraşlı Firuzan (Rojda Demirer) kimdir?
37 yaşındadır. Tam bir afettir. Sedef Hanım’ın aksine asil bir kadın değildir. Daha çok orta sınıf bir aileden gelmektedir. Hırsları mevcuttur. Eğitimi yoktur. Cilvesi ve güler yüzüyle Aziz Bey’i kendine aşık etmeyi başarmıştır. Firuzan, Aziz’e iyi gelir. Lakin Aziz yaşı itibariyle Firuzan’ı her zaman mutlu etmeye muktedir değildir.

Maraşlı (Dilşad) Melis İşiten kimdir?

35 yaşındadır. İlhan’ın karısıdır. Genç¸ yaşta evlenip hamile kalmıştır. Konservatuar mezunudur. İnce zevkleri olan klas bir kadındır. Kültürlü, entellektüel bir tanesidir. Son derece şık ve zariftir. Mahur’un ailede tek dertleşebildiği ve en kaliteli anlaşmaya vardığı kişidir.

Ayrıca Bakınız.  Akrep Dizisi Merve Kimdir? Nerelidir?

Maraşlı Ozan (Cihan Yenici) kimdir?

39 yaşındadır. Türel Holding’in genel müdürüdür. İlhan’ın en yakın adamıdır. İlhan’la dostlukları çok eskiye dayanır. Aynı okulda okumuşlardır, o gençlik vakitlerinde beraber takılmışlardır. Aralarında çok yaş farkı olmasa da Ozan’ın öz abisi gibidir İlhan. Ona hep destek olmuştur. Ozan da onu sever sayar.Cevap bırakın