Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda haftanın dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Haftanın dokunulmazlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada eleme adayları belirlendi. Masterchef’te dokunulmazlık oyunu için yarışmacıların mücadele ettiği gecede enteresan anlar yaşandı.. İşte son kısımda yaşananlar…

Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda mavi ve kırmızı takım dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Masterchef’te yarışmacılar şeflerin verdiği menüde döner yaptılar. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyununda yarıştılar.

Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip Mavi takım oldu. Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım dokunulmazlık oyunu oynadı. Sefa, dokunulmazlık oyununu kazanan isim oldu. Bu hafta Masterchef’te 1.eleme adayı Serhat oldu. Kırmızı takım kendi içerisinde gerçekleştirdiği oylama neticesinde ikinci eleme adayı olarak ise Walison’u seçtiler.

KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’de dün paylaşılan bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüriliğinde kaptanlık oyunu oynandı. Şeflerin istediği yemeği En kaliteli yapmak ve bu haftanın mavi takım kaptanı olmak isteyen 15 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Ton balığının ana karakter olduğu yaratıcılık oyununda finale Tanya, Walison ve Esra kaldı. En kaliteli ürünü hazırlayarak bu haftanın mavi takım kaptanı Esra oldu. Mavi takımın kaptanı olan Esra kırmızı takım kaptanı olarak da Ebru’yu seçti. İlk kez kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, ‘Esra abladan rica ettim, ‘beni kaptan yap’ diye o da beni kaptan yaptı’ açıklamalarında bulundu. Mavi ve kırmızı arasındaki ilk takım oyununda market avantajı kazanmak maksadıyla kaptanlar düellosu oyunu Esra ve Ebru arasında oynandı. Levrek Buğulama yemeğini En kaliteli hazırlayan Ebru düelloyu kazanan isim oldu.

MAVİ TAKIM

Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

KIRMIZI TAKIM

Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

ELEME GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR!

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu hafta eleme potasına giden mavi takımdan dört, kırmızı takımdan iki yarışmacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın sonrasında yarışmacılar dün akşam, elenmemek için kıyasıya mücadele etti. İki etaplı eleme turunda şefler ilk olarak yarışmacılara “Demirhindi” verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu aşamada en başarılı üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

DUYGU YEMEĞİNİ SABOTE ETTİ

Final eleme oyununa giden Sefa, Didem ve Duygu Danilo şefin özel tarifi olan “Balık Ekmek” yemeğini yapmaya çalıştı. 40 dakika gibi kısa bir sürede tabaklarını yapmaya çalışan yarışmacılar anlar yaşadı. Deniz ürünlerinde oldukça başarılı olan Duygu bu kez yemeğini eksik yaptı. Şefler tadım sırasında Duygu’ya oldukça sinirlendi.

Duygu için konuşan Mehmet şef ‘ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu düzeyde bir yarışmacının böyle bir hata yapacağına inanmıyorum’ ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye’de ender yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlayan Mehmet şef, ‘üç ciddi hayatlı tabak var aramızda konuştuk ve kararımızı verdik’ dedi. Somer şef ‘Kasıtlı ve ya bilerek yemeğinde hata yapan var mı?’ diye sordu. ‘Bilerek ve isteyerek bugün kötü tabak çıkardım’ diyen Dugu Acarsoy çok konuşulacak bir itiraf da bulundu.

Acarsoy, “Bunun için sizlerden özür diliyorum, emeğiniz çok büyük. Ben bir akademisyenim üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. Ben bir tercih yapmak zorunda kaldım akademik kariyerim bu durum karşısında biraz daha ağır bastı ben de yemeğimi kötü yaptım” dedi.

MASTERCHEF YENİ FRAGMAN YAYINLANDI!

MasterChef Türkiye yarışmasının yeni fragmanı yayınlandı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danılo Zanna ve Somer Sivrioğlu yer alan yarışma da son kısımda gözyaşları sel oldu. MasterChef’in bu bölümünde; yarışmacılar, bu kısımda İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesinde yarışacaklar. İşte 69. bölüm fragmanı:

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan son bölümünde haftanın ikinci dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef’in dün paylaşılan bölümünde mavi takım, yurtharicinde gelen özel konuklar için protokol menüsü hazırlarken, kırmızı takımda ise Barbaros’un düğünü adlı konsept menü yapıldı. Mavi takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, haftanın üçüncü eleme adayı Uğur oldu. Tanya’nın oyun sırasında rahatsızlanması ise son bölüme damga vurdu. İşte, MasterChef son kısımda yaşananlar.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef 3. eleme adayını dokunulmazlığı kazanan Sefa seçti. Sefa eleme adayı olarak dokunulmazlık oyununu kaybetmelerine yol açtığunu düşündüğü Uğur’un seçti. Diğer eleme adayı mavi kaptanı tarafından seçildi. MasterChef 4. eleme adayı Didem oldu.

MasterChef’te haftanın ilk eleme adayları kırmızı takımda Esra ve Duygu olmuştu.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZ OYUNUNDA ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’nin 29 Eylül 2020 Salı günü ekranlara gelen son kısımda mavi ve kırmızı takımlar arasında oynanan dokunulmazlık oyununda mavi takım kazanarak dokunulmazlık sahibi oldu. Bu bağlamda dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Yapılan oyun neticesinde Emir kişisel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

kişisel dokunulmazlığı kazanan Emir ise yarışmanın kaideleri gereği ilk eleme adayını seçti ve Esra haftanın ilk eleme adayı oldu. Bu gelişme sonunda kırmızı takım içerisinde ikinci eleme adayı için oylaması yapıldı ve en çok en çok eleme adayı oyunu alan Duygu bu haftanın ikinci eleme potasına giren isim oldu.

Mastercef yarışmasında dün paylaşılan son bölüm de kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin Lahmacun yapmalarını istediği 16 ana kadro yarışmacısı arasından bu haftanın mavi takım kaptanı olarak Serhat seçildi.

Yarışmanın kaideleri gereği mavi takım kaptanı kırmızı takım kaptanını belirleme hakkının da sahibi oluyor. Bu bağlamda mavi takım kaptanı Serhat, kırmızı takım kaptanı olarak Barbaros’u seçti.

Her iki takım kaptanı da bu haftanın mavi – kırmızı takım yarışmacılar:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM
Serhat (Kaptan)
Furkan
Tanya
Eray
Sefa
Uğur
Özgül
Didem

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM
Barbaros (Kaptan)
Esra
Emir
Duygu
Berker
Ayyüce
Ebru
Walison olarak belirlendi.

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Mavi takım kaptanı Serhat ile kırmızı takım kaptanı Barbaros arasında, ilk oynanacak takım oyununda avantaj kazandıracak olan kaptanlar düellosu neticelendi ve kazanan kaptan Barbaros oldu.

Son dakika haberi… Azerbaycan cephe hattından yeni görüntü! Ermenistan topçu birliklerine ağır hasar verildi | Video

MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Dört kırmızı iki mavi takım oyuncusunun mücadele ettiği eleme turunda şefler yarışmacılardan bıldırcın yemeği yapmalarını istedi. Yaratıcılık oyununda en başarılı yemeği yağan Özgül, Eray ve Ayyüce eleme potasından çıktı. Barbaros, Esra ve Celal son üçe kaldı. MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, Mehmet Şef’in hazırladığı Mastik Sponge tabağını yaptı. Zorlu geçen yarışmanın sonrasında üç isim de tabağını tamamladı.

Mehmet şefin tabağına en yakın tabağı yapan Esra, bu oyunda en başarılı yarışmacı oldu. MasterChef Türkiye macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son iki isim ise Celal ve Barbaros oldu.

Türkiye’de haftanın son dokunulmazlık oyununda kırmızı takım ve mavi takım karşı karşıya geldi. Oyun anında kırmızı takım yarışmacılarından Emir ve Eray birbirine girdi. Tansiyonun yükseldiği anlarda takım dostları iki yarışmacıyı yatıştırmakta zorlandı.

Eray’ın eli Emir’in yemeğine çarptı ve Emir Eray’a “Sen bilerek oyun satıyorsun” sözleri ile isyan etti. Eray ise: “Bunu bana söyleyecek en son kişi sensin” yanıtını verdi.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNDA GERGİNLİK

‘BENİM DELİKANLILIĞIMI SORGULAMAYIN’

Eray Emir’e ‘Siz benim delikanlılığımı sorgulamayın, delikanlı olun ikiniz de. Bana ondan sonra laf edin’ çıkışında bulundu.

NEDEN TARTIŞTIKLARINI AÇIKLADILAR

MasterChef’e damga vuran tartışmanın nedeni de belirlendi. Eray, ‘O anda yemeklerin stresiyle oldu. Orada Emir ile birbirimize patladık. yalnızca Emir ile aramda böyle bir konuşma geçti. Sonra birbirimizi kırdığımızı fark ettik şefim. Sonra Emir ‘küs müyüz?’ dedi. ‘Ben seninle küser miyim? dedim. Sarıldık ve barıştık’ açıklamasında bulundu.

MasterChef yarışmasında dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık oyunu sonrası eleme gerçekleşti. Kırmızı takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, Somer Şef’in imza tabağını En kaliteli yaparak potadan kurtulan Berker eleme adayı olarak Eray’ı sözlerine ekledi Walison’un yarışmadan ayrılmak istemesi ise son bölüme damga vurdu. MasterChef 4. eleme adayı ise bu hafta da oylama ile seçildi.

Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’de eleme adayları yapılan oylama ile seçildi. Kırmızı takımda kişisel dokunulmazlığı alan Berker ilk eleme adayı olarak Eray’ın ismini verdi. Kırmızı takımda daha sonra oylama yapıldı. Yarışmacıların verdikleri oylamalar ile MasterChef 4. eleme adayı Ayyüce oldu.

Böylece MasterChef Türkiye’de Özgül, Esra, Eray ve Ayyüce eleme adayları oldu.

Masterchef yarışmasının yeni bölümünde yarışmacılar Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi aldı.

Masterclass eğitiminde ilk evvel tabaklama teknikleri öğrenen yarışmacılar, daha sonra Danilo Şef’in eğitimine geçti ve hamburger ekmeği yapmayı bilgisini aldı.

Finale kalan son 4 yarışmacı ise Somer Şef’ten Pavlova tatlısının inceliklerini dinledi. Finalde En kaliteli tabağı yaparak bu haftanın Masterclass’ını kazanan isim Eray oldu.

Dokunulmazlık oyunun oynadığı Masterchef yarışmasında dün akşam eleme potası heyecanı yaşandı. Masterchef’te takımlar salah balıkçı konsepti ile yemek hazırladılar. Jüri kullanıcılarının tadımı Daha sonra ise dokunulmazlık oyununu Uğur’un kaptanlığını yaptığı Mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise kendi içerisinde bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlık oyununu kazanan taraf ise Mavi takım oldu. Kırmızı takım ise eleme potasına 2 isim gönderdi.

Kırmızı takım dün akşam kaybeden taraf oldu. Kırmızı takım içerisinde oynanan dokunulmazlığı ise kazanan Emir oldu. Emir, eleme adayı olarak Özgül’ün ismini verdi. Bu haftanın ilk 2 eleme adayı Özgül ve Esra oldu.

KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Kaptanlık oyunun oynandığı MasterChef Türkiye’de dün akşam heyecanlı anlar yaşandı. En kaliteli içli köfteyi yapan Uğur, Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Emir’i seçti. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için düello yaptılar. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için En kaliteli mıhlamayı yapmaya çalıştılar. Jürinin tadımı Daha sonra kazanan isim Uğur oldu.

MASTERCHEF YENİ TAKIMLAR

MAVİ TAKIM

Uğur Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa ve Celal

KIRMIZI TAKIM

Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison

Eleme potasında olan isimler, potadan kurtulmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’in eleme turunda eleme potasında olan Serhat, Özgül, Selin, Sefa, Tanya ve Berker elenmemek için beş çeşit peynirden (Ezine beyaz, örgü, rokfor, gravyer, emmental) yaratıcı yemek yapmak için uğraştılar.

MasterChef’te jürinin ortak kararına göre En kaliteli tabağı yapan isim Serhat oldu. Serhat Böylece potadan ilk çıkan isim oldu. Şefler sırasıyla Sefa ve Özgül’ün de tabağını başarılı bularak, yarışmacıları eleme potasından kurtardı.

Ayrıca Bakınız.  Azizler filmi konusu nedir? Azizler filmi oyuncuları

Diğer turda ise Tanya, Selin ve Berker, Somer şef imzalı ahtapotlu niçoise salatası yapmak için tezgah başına geçti. Bu turun sonunda şefler yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına baktı ve potadan ilk çıkan isim Berker oldu.

Tanya ve Selin’in son ikiye kaldığı gecede MasterChef’e veda eden isim Selin oldu. Geçen hafta MasterChef’e yedeklerden katılan Selin’in ekran macerası kısa sürdü. Elendiğini duyan Selin stüdyoda gözyaşlarına yargıç olamadı.

MASTERCHEF YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

MasterChef Türkiye’nin yeni fragmanı dün akşam yayınlandı. Final eleme turunda elenen Walison Fonseca bu kez MasterChef ana kadrosuna katılma hakkı kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI

TV8’in en çok sevilen yarışmasında dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyunu oynana yarışmada nefesleri kesti ve sonrasında haftanın 3. ve 4. eleme adayları belirlendi. MasteChef Türkiye’de bu akşam takımlar arasındaki dokunulmazlık oyunun Mavi Takım kazanmayı başardı. Böylece Kırmızı Takım arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı.

Büyük heyecana sahne olan dokunulmazlık oyununun sonucunu jüri sırasıyla açıkladı. Dokunulmazlık yarışmasını kazanan isim ise Eray oldu.

İŞTE HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef’te bu hafta Mavi Takımdan Serhat ve Özgül, Kırmızı Takımdan ise Sefa ve Selin eleme adayları oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlık oyunu ve kişisel dokunulmazlık oyunları Daha sonra haftanın eleme adayları belirlendi. MasterChef Türkiye’de Mavi Takımda kişisel dokunulmazlığı kazanan Eray , ilk eleme adayı olarak Sefa’nın ismini verdi. Mavi takımda yapılan oylama neticesinde ikinci eleme adayı olarak Özgül seçildi. Böylece MasterChef’te eleme adayları Sefa ve Selin oldu. MasterChef Türkiye dün akşam paylaşılan bölümünde Masterclass heyecanı yaşandı. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef dün akşam yarışmacıları MasterClass’ta oldukça incelikli eğitimler verdi. Masterclass’ta dün akşam yarışmacılar tavuk pişirme ve kesme tekniklerini bilgisini aldı. Kesim tekniklerinde Mehmet Şef adeta şov yaptı. MasterClass eğitimlerini En kaliteli biçimde alan yarışmacılar, MasterClass ödül oyununda karşı karşıya geldi ve En kaliteli tabağı yapan yarışmacılar bir sonraki tura geçme şansını yakaladı.

Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi alan 16 yarışmacı arasından ödül oyununda en başarılı olan 8 isim Esra, Barbaros, Özgül, Sefa, Eray, Selin, Ayyüce ve Uğur oldu. Bu 8 isim Somer Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı. Somer Şef’in Masterclass eğitiminden başarıyla geçen 4 isimse Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa oldu.

Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa Danilo Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı ve ördek göğsünü En kaliteli biçimde pişirmeye çalıştı. En kaliteli tabağı hazırlayan ve haftanın Masterclass’ını kazanan isim Esra oldu.

Masterclass’ını kazanacak ismin hak edeceği ödülü Mehmet Şef açıkladı. Dün akşamki Masterclass’ı kazanan isim, oldukça ünlü bir İtalyan restoranında tüm gün süresince Masterclass eğitimi alacak.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNU HEYECANI

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Kırmızı ve mavi takımın dokunulmazlık mücadelesi verdiği gecede sokak lezzetleri menüsünü En kaliteli yapan takım, kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda ise Mehmet şef’in imza yemeği Hors D’oeuvres En kaliteli yapan Duygu kişisel dokunulmazlığın kazananı oldu.

Duygu, mavi takımda MasterChef 1. eleme adayı olarak Serhat’ın ismini sözlerine ekledi Mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı diğer eleme adayını takım kaptanı seçti. Mavi takım kaptanı olan Furkan, eleme adayı olarak Özgül’ün ismini verdi.

KAPTANLIK OYUNUNDA KAPTANLIĞI KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan kısımda kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde devam eden yarışmada yaşanan elemeden sonra yeni takımlar ve kaptanların belirlenmesi adına kaptanlık oyun oynandı. Yapılan oyunun sonrasında Mehmet, Danilo ve Somer şef haftanın mavi takım kaptanı olarak Furkan’ı seçti. Mavi takım kaptanı olan Furkan’da kurallar gereği kırmızı takım kaptanı olarak yarışmaya yeni katılan Selin ‘i kırmızı takım kaptanı olarak belirledi.

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Furkan (Kaptan
Emir
Serhat
Esra
Özgül
Duygu
Celal
Uğur

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Selin (Kaptan)
Barbaros
Berker
Tanya
Ayyüce
Sefa
Ebru
Eray

ELEME GECESİNDE YAŞANANLAR

Yarışmacılar ilk eleme oyununda ana ürünün patlıcan olduğu ve yarışmacıların kendi yaratıcılıklarını kullanarak yarıştıkları bir oyun oldu. Yarışmacıların, patlıcan ana ürün yaptıkları yemekleri tadan şefler bu haftaki mücadelede ilk turu geçen yarışmacıları açıkladı. İlk turu geçen Ayyüce, Eray ve Ebru oldu.

İkinci tura kalan ise Duygu, Furkan ve Arem, Danilo Zanna’nın özel tarifi olan kesilmemiş deniz esintisi tabağını en başarılı yapmak için kıyasıya mücadele etti.

Ünlü şef Danilo Zanna’nın özel tarifiyle ıstakozlu ravioli yapmaları gereken yarışmacılar; hamurun parçalanmaması, dolgunun lezzetli olması, yanındaki sosların kıvamlı ve lezzetli olması ve son olarak dolgunun patlamaması için tüm hünerlerini sergiledi. Günün sonunda üç yarışmacı da tabağını yetiştirdi ve şeflerin beğenisine sundu.

Eleme finalinde birinci olan yarışmacı, şeflerin oy birliği ile Furkan oldu. Eleme potasında sona kalan Duygu ve Arem oldu. Şeflerin verdiği karar doğrultusunda elenen yarışmacı Arem Yüce olarak açıklandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNU SİLİVRİ’DE

MasterChef’te yarışmacılar bu hafta Silivri’deydi. İki takım da ellerinden geleni yaptılar ve misafirlere menü hazırladılar. Mehmet şef Silivri ile ilgili bir anısını anlattı. Mehmet şef ” Arkadaşlar benim ilk uğraştığım yer Silivri’de bir sanayi lokantası. Bizim ilk esnaf lokantasına başlama hikayemiz ailece Silivri’de başlıyor. Amcamın köfte arabası ile başlıyor. Benim mutfağa ilk girdiğim yer Silivri’ydi. Onun için Silivri’nin yeri bende bir başka, yemekleri ona göre yapın!” dedi.

Oyun sonunda kazanan takım mavi takım oldu. Kırmızı takım Böylece kişisel dokunulmazlık oyununa çıktılar. Bu akşam Mavi takımın kaptanı Esra Tokelli oylama sırasında kendini kötü hissetti ve kenarda dinlendi. Daha sonra kendine gelen Esra Bunun nedeni olaraknin güneşten olabileceğini belirti.

Bunun yanı sıra Masterchef’te gergin dolu anlar yaşandı. Kurallara uymayan Arem ve Tanya Mehmet Şef tarafından oyundan atıldı.

MasterChef Türkiye’de haftalar ilerledikçe heyecan da artıyor. Peki MasterChef Türkiye 2020’de haftanın üçüncü ve son dokunulmazlık oyununu hangi takım kazanacak. İşte Silivri’de çekilen MasterChef Türkiye’nin yeni bölüm fragmanı…

Dün akşam oynanan haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda yarışmacılar mavi ve kırmızı takım olarak yarıştı. Yarışmacıların zorlu anlar yaşadığı gecede şefler yarışmacılardan İtalyan yemekleri yapmalarını istedi. Zorlu geçen takım oyununda dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu. kişisel dokunulmazlığı yaptığı dana fileto yemeği ile kazanan Emir ise eleme adayı olarak Ebru’yu sözlerine ekledi Böylece MasterChef’te 3. eleme adayı kesinleşmiş oldu.

Emir eleme adayı olarak Ebru’nun ismini verdi. Diğer eleme adayı ise mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı kaptan tarafından belirlendi.

Mavi takım kaptanı olan Esra, eleme adayı olarak Ayyüce’yi seçti.

Böylece Masterchef eleme adayları; Duygu, Furkan, Ebru ve Ayyüce oldu.

MASTERCHEF BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları kişisel dokunulmazlığı kazanmak için bir kez daha mücadele verdi. kişisel dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan Somer Şef’in tarifi olan ördek gözleme yemeğini yapmasını istedi.

FURKAN AĞLAYARAK STÜDYODAN ÇIKTI

Gergin dolu anların yaşandıği yarışmada Sekiz yarışmacının mücadele ettiği eleme menüsünde 5 yarışmacı tabağını yetiştirdi. Mavi takımda yer alan Furkan tabağını yetiştirememesine rağmen şeflere sununca Mehmet Şef’in sert tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

Furkan’ın yaptığı yemeği beğenmeyen Mehmet şef “Nasıl getirebiliyorsun böyle bir şef yemeğini buraya. Getirme daha iyi, şefe saygısızlık olmazsa ben bu tabağı tatmam! Niye getirdin!” sözleriyle tepki gösterdi.

Mehmet Şef’in tepkisi karşısında tabağını alarak yerine geçen Furkan kısa süre sonra ağlamaya başladı. Furkan daha sonra stüdyodan ayrıldı.

kişisel dokunulmazlık oyununda şefler En kaliteli üç tabağı yapan ismi Esra, Emir, Berker olarak açıkladı. MasterChef Türkiye’de kişisel dokunulmazlığı kazanan Berker haftanın ilk eleme adayını seçti. Ördek gözlemeyi rakiplerinden daha iyi yaparak eleme potasına giren ismi tespit eden Berker ilk aday olarak Duygu’yu seçti.

MasterChef’te gecenin ikinci eleme adayı eşitlik çıkmasından dolayı takım kaptanı tarafından belirlendi. Mavi takım kaptanı olan Esra eleme adayı olarak Furkan’ın ismini verdi.

sosyal paylaşım sitesiYI SALLADI

MasterChef Türkiye’de yaşanan gerilim sosyal paylaşım sitesi aracında kısa zamanda TT oldu. Mehmet şefin sert tepkisinden sonra Furkan’a Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden destek iletiları yağdı. Bazı sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları ise ‘mutfak kaideleri böyledir, nasıl o yemeği müşteriye sunamıyorsanız şeflere de vermeyeceksiniz’ sözleriyle Mehmet şefi haklı buldu.

KAPTANLIK OYUNUNU KAZANAN İSİM

Dün akşam oynanan kaptanlık oyununda En kaliteli menemeni yaparak mavi takımın kaptanı olmak isteyen yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Oyunun sonunda ise Barbaros, Sefa, Arem, Esra, Ebru, Eray En kaliteli altı tabağın sahibi oldu. Daha sonra şefler günün birincisini, altıncı tabaktan bu yana Barbaros, Sefa, Ebru, Eray, Arem ve Esra olarak açıkladı. Böylece mavi takımın yeni kaptanı Esra Tokelli oldu.

Mavi takımın kaptanı seçilen Esra, kırmızı takımın yeni kaptanı olarak Arem Yüce’yi seçti.MasterChef’e yeni katılan Arem, aynı gün kaptan olmanın heyecanını yaşadı.

Esra daha sonra ise takımına Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce ve Duygu’yu dahil etti. Kırmızı takımın kaptanı olan Arem ise takımına Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celal ve Eray’ı seçti.

MASTERCHEF’TE ŞEFLERİN ZOR ELEME KARARI

Toplam 6 yarışmacının yarıştığı gecede gergin ve stresli dakikalar yaşandı. İki kısımdan oluşan eleme oyununda şefler ilk olarak yarışmacılara yaratıcılık oyunu oynattı. Dana yanağının ön planda olduğu bir menü hazırlanmasını isteyen şefler Eray, Duygu ve Özgül’ün tabağını beğendi ve bu üç yarışmacı potadan çıkmayı başardı. İkinci turda savaş veren Ebru, Gülşah ve Berker, Mehmet şefin hazırladığı duxelle dana pirzola yemeğini yaptılar. Duxelle dana pirzolayı En kaliteli yapan Ebru eleme potasından çıktı.

Yarışmaya bir hafta evvel katılan Berker ve Gülşah arasında seçim yapmakta zorlanan şefler üç kez toplantı yaptı. Bizim için son zamanlarda verdiğimiz en zor kararlardan biri oldu diyen şefler Gülşah’ın elendiğini açıkladı.

MasterChef Türkiye’ye veda eden Gülşah, ‘Mutlu olmak zorundayım, çünkü hayatımda neyin benim için doğru olduğunu bilmiyorum. Belki de buradan gitmem gerekiyor, önümde çok güzel bahar bahçe bir yer var. Her şey için çok teşekkür ederim. Ben başardım’ ifadelerini kullandı.

MasterChef Türkiye elemelerinde renkli karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Arem Yüce yarışmaya yedeklerden katıldı. Yüce, iddialı olduğunu sözlerine ekledi.

Masterchef yarışmasında dün paylaşılan kısımda oynanan dokunulmazlık oyunu İstanbul Boğazı’nda oynandı. Yarışmaya konuk olarak Türk sinemasının önemli oyuncularından Oya Başar, Selda Alkor, Erhan Yazıcıoğlu ve Serdar Gökhan konuk oldu. Şefler yarışmacılardan kök sebzeler, istiridye mantarı çorbası, Ravioli, dana fileto ve profiterol yapmalarını istedi. Kıyasıya geçen mücadelenin sonrasında konuklar tadım yaptı ve beğendikleri takım için oylarını kullandı. MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım mavi takım oldu.

Ayrıca Bakınız.  Benim adım melek dizisi oyuncuları

Kırmızı takım oyuncuları arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmacılar ana ürün mantar ile yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları lezzetleri şeflerin tadımına sundular. Finale Gülşah ve Emir kaldı. kişisel dokunulmazlığı kazanan isim Emir oldu.

Emir 5. eleme adayı olarak Gülşah’ı gösterdi. Haftanın son eleme adayı ise yapılan oylama neticesinde belirlendi. Eleme oylaması Daha sonra en çok oyu alan isim Eray oldu. Eray haftanın son eleme adayı oldu ve potaya gönderildi.

MasterChef’te dün paylaşılan kısımda Masterclass ödül oyununda Danilo şef rüzgarı esti. Dün akşam Danilo Şef makarna ve risotto yapmanın tekniklerini ve inceliklerini yarışmacılara gösterdi. Danilo Şef’in verdiği eğitimin sonrasında mutfakta yarışmacılar öğrendikleri yemeklerle yaratıcı bir tabak çıkarmaya çalıştı. Rakiplerinden daha iyi tabağı çıkararak MasterClass finaline kalan 6 yarışmacıdan biri gecenin sonunda ödülün sahibi oldu.

İlk turda Duygu, Emir, Esra, Özgül, Uğur ve Eray makarnayı rakiplerine göre daha iyi yaparak 2. tura yükseldi. Danilo Şef ikinci tura yükselen 6 yarışmacıdan bu kez final turunda risotto yapmasını istedi. Yarışmacılar 60 dakika sürenin sonrasında yaptıkları yemekleri Danilo, Somer ve Mehmet Şef’e tattırdı. Yarışmanın sonunda risottoyu diğer yarışmacılarda daha iyi yaparak MasterClass ödülünü kazanan isim Emir oldu.

Herkes tarafından sevilen Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda haftanın ikinci dokunulmazlık oyunun oynandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıların kıyasıya mücadele ettiği kısımda kaybeden takımdan iki eleme aday daha oldu. Şefler tarafından Çölyak hastaları için uygun yemekler yapmalarını istedi. En kaliteli tabakları çıkaran ve dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu. Mavi takım kişisel dokunulmazlık oyununu kazanmak için yarışan mavi takım şeflerin istediği uzak doğu mutfağından ‘tom yum goong’ çorbasını En kaliteli biçimde yapabilmek için yarıştı. En kaliteli tabağı hazırlayan yarışmacı şefler tarafından Barbaros olarak açıklandı.

kişisel dokunulmazlığı kazanan Barbaros haftanın 3. eleme adayı olarak Berker’i sözlerine ekledi Daha sonra mavi takım arasında yapılan oylamanın sonrasında da en çok oyu alan yarışmacı Ebru oldu ve haftanın 4. eleme adayı seçildi.

Dün paylaşılan kısımda haftanın ilk dokunulmazlık oyunu evvelsi stüdyoda büyük bir sürpriz yaşandı. Survivor yarışması ile adından söz çok ettiren Nisa Bölükbaşı birden stüdyoya girerek şeflere büyük bir sürpriz yaptı.

Şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Nisa’nın yarışmaya gelme nedenini ise “Yapımcıların Nisa’ya rayska sözü var. Birazdan dostlarımız rayska yapacak ve Nisa’ya yedireceğiz” sözleriyle açıkladı. bunun yanısıra Mehmet Şef Nisa’yı Ayyüce’ye benzeterek, “Mimiklerini sana benzetiyorum” dedi.

Dün ekranlara gelen Masterchef yarışmasının son bölümünde kaptanlık oyunu heyecanı yaşanıyor. Şefler, yarışmacılardan dondurmanın ana malzeme olacağı bir ürün yapmasını istedi. Şeflerin istediği biçimde dondurmayı En kaliteli kullanan ve Masterchef kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan isim Celal oldu. Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Celal, Kırmızı takım kaptanı olarak Eray’ı seçti.

Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Eray, takım seçimlerini yaptı. Takımlar şu biçimde;

MAVİ TAKIM

Celal – Kaptan
Barbaros
Esra
Serhat
Tanya
Berker
Sefa
Ebru

KIRMIZI TAKIM

Eray – Kaptan
Furkan
Emir
Uğur
Ayyüce
Özgül
Duygu
Gülşah

MasterChef dün paylaşılan bölümünde mavi takım için bir eleme gecesi yaşandı. Uğur, Gülşah ve Berk’in eleme potasında olduğu gecede yarışmacılar eleme yemeği olarak perdeli pilav yaptı. 16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef’te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Hafta süresince yapılan dokunulmazlık oyunlarını kaybeden mavi takımdan 6 yarışmacı Emir, Duygu, Ayyüce, Uğur, Berk ve Gülşah elenmemek için kıyasıya yarıştı.

İki aşamalı olan eleme sisteminde ilk turda yaratıcılık oyunu oynandı. İlk turda en başarılı tabağı yapan Ayyüce, Duygu ve Emir oldu. İkinci turda yarışan Uğur, Gülşah ve Berk’ten Somer şef, perdeli pilav yapmalarını istedi. Somer şefin hazırladığı perdeli pilavı yapmak için yarışmacılara tam bir saat verildi. Stresli anların yaşandıği gecede üç yarışmacı da tabağını tamamlamayı başardı. Şeflerin yaptığı tadım sonrası verdikleri kararla eleme turundan ilk çıkan isim Uğur oldu. Gülşah ile son ikiye kalan Berk, MasterChef’e veda etti.

MasterChef’in dün akşam paylaşılan bölümünde 10 bin TL kazanmak için yarışan yarışmacılar kız ve erkek takım olarak ikiye ayrıldı. Kızlar evi ve erkekler evi olarak takımlara ayırınen yarışmacılar En kaliteli sütlü tatlıları yapmak için mücadele etti. Yarışmayı 4-2’lik skorla kazanan takım ise erkekler oldu.

Oyun evvelsinde erkeklerin sayıca fazla olması sebebiyle iki yarışmacı oyun haricinde kaldı. Yarışma dışı kalan isimler Eray ve Barbaros oldu. sonrasında şeflerin yapılmasını istediği sütlü tatlılar, yarışmacılar arasında aktarıldı ve eşleşmeler Daha sonra düellolar başladı.

Oyunu kazanan takım ise kaldıkları evde kullanmak için 10 bin TL kazandı.

Somer Şef yarışmacılara domates ve biber salçasının inceliklerini anlatarak Masterclass eğitimi verdi. İlk aşamada yarışmacılar domates çorbasını yapmak için mutfakta karşı karşıya geldi. Domates çorbasını En kaliteli yapan isimler, Ayyüce, Sefa, Celal, Tanya, Esra ve Uğur oldu. Somer şef tarafından verilen eğitimde turşu yapmanın incelikleri ve domates, biber salçası yapmanın tekniklerini alan yarışmacılar sonraki aşamada yaratıcı yemek yapmaya çalıştı.Yarışmacılara yapacakları yemekler için 40 dakika süre tanındı.

Masterclass eğitimimn sonrasında En kaliteli yemeği yaparak masterclass ödülü olan yemek pişirici robot ödülünü kazanan isim Ayyüce oldu.

TV8 ekranlarında paylaşılan Masterchef 2020 yarışmasında dün akşam ekrana gelen kısımda mavi ve kırmızı takım ikinci dokunulmazlık için yarıştı. Şeflerin mavi ve kırmızı takıma narenciye vererek yaratıcılıklarını kullanarak narenciyeyi ön plana çıkarmalarını istedi. Sırasıyla amuse bouche, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek son olarak da narenciye kullanıp tatlı yapmalarını istedi.

40 dakika gibi kısa bir sürede tabak hazırlamaları gereken yarışmacılar yetiştirmek için oldukça ter döktü. En güzel yemekleri hazırlayan takım dokunulmazlığı elde etmek için kıyasıya mücadele etti. 5 çeşit yemek hazırlayan iki takım da oylama heyecanı yaşadı. Ünlü şeflerin kararıyla dokunulmazlık oyununu 3-2 kazanan kırmızı takım oldu.

Dokunulmazlık oyunun kaybeden mavi takım kişisel dokunulmazlık için mücadele etti. Yarışmacılar Mehmet şefin hazırladığı tütsülü rozbif yemeğini yapmak için kıyasıya yarıştı. En başarılı tabağı yapan Duygu kişisel dokunulmazlığın kazananı oldu. Duygu, eleme potasına mavi takımın kaptanı Uğur’u gönderdi.

Mavi takım arasında yapılan oylamada Eray ve Berk aralarında münakaşa yaşandı. Eray’ın mutfakta heyecan yapıp kaos yarattığını düşünen Berk takım dostunı uyardı. Eray ise Berk’e ‘sen çok bilmişlik yapıyorsun’ yanıtını verdi.

Şefler yarışmacılardan Çin mutfağından lezzetler yapmalarının istedi. Başlangıç menüsü olarak sebzeli wonton çorba, Çin pilavı, Ballı zencefilli tavuk, Çin böreği, Moğol usulü et, İstiridye soslu brokoli ve kuşkonmaz, Kızarmış dondurma gibi yemekler istedi.

Verilen 40 dakikada mavi ve kırmızı takım kıyasıya mücadele etti. Ama Özgül’ün kaptan olduğu kırmızı takım, mavi takıma karşı büyük bir farkla oyunu kazandı.

MasterChef’de dokunulmazlık oyununun kaybedilmesinin sonrasında mavi takım kendi arasında dokunulmazlık oyunu oynadı. Haftanın ilk dokunulmaz olan ismi Gülşah oldu. Gülşah eleme potasına yaratıcılığına güvendiği Emir’i soktu.Masterchef’te haftanın ikinci eleme adayı takım arasında yapılan oylamanın sonrasında belirlendi. Dört oy alan Ebru ve Ayyüce’nin kaderini Gülşah belirledi. Gülşah verdiği oylarla Ayyüce’yi eleme potasına yolladı.

Dün paylaşılan kısımda “Mehmet şefin ‘Üç yılda yediğim en kötü yemek’ ve Danilo şefin ‘Gerçekten ilk defa MasterChef’te bir yemeği yiyemiyorum’ ” sözleri yarışmaya damga vurdu.Bahsedilen yemek hangi takıma ait merak konusu. İşte yeni bölüm fragmanı…

Masterchef’in dün ekranlara gelen bölümünde 16 yarışmacının kaptanlık oyununda kıyasıya mücadele etti. Şefler yarışmacılardan 40 dakika içinde her bir yarışmacıdan 8’er adet ıslak hamburger yapmalarını istedi.

Gergin dolu anların yaşandıği yarışmada çoğu yarışmacı 8 adet hamburgeri yetiştiremedi. Şeflerin verdikleri yemeğe en yakın tabakları Uğur, Duygu, Esra, Berk ve Furkan olarak açıkladı. Gülşah, Tanya ve Ebru hamburgerleri yetiştiremedi.Kaptanlık oyununda Esra ile finale kalan Uğur mavi takımın kaptanı oldu.

Masterchef Türkiye yarışmasında dün ekrana gelen yeni bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Eleme potasında Ayyüce, Duygu, Sedat, Esra, Celal ve Eray bulunuyordu. Yeni kısımda oynanan eleme oyununa Sedat, Esra ve Celal katıldı. Celal rakiplerinden daha iyi bir tabak çıkararak birinci oldu.İşte, yarışmaya veda eden o isim…

MASTERCHEF YARIŞMASINA İLK VEDA EDEN İSİM SEDAT OLDU

40 dakikada En kaliteli tabağı yapan Celal potadan çıkan ilk isim oldu. Esra ve Sedat arasında seçim yapan jüri üyeleri Esra’nın yarışmaya devam etmesine karar verdi. MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden kişi de Sedat oldu.

Masterchef yarışmasına veda eden Sedat, ‘Burada çok güzel kişiler tanıyıp çok güzel kişiler tanıdım. hatalılarım desem adaptasyon süreci çok yaşadım.’ ifadelerini kullandı.

Masterchef yarışmasına sürpriz yarışmacı

MasterChef Türkiye’ye yedeklerden katılan ilk yarışmacı Sefa oldu. Daha evvel eleme turunu geçemeyen Sefa, yarışmaya geri döndü.

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye, dün akşam 32. bölümüyle ekrana geldi. Dün akşam ödül oyunu için kadınlar ve erkekler olarak iki gruba ayrıldı. Şefler iki takımın yarışmacılarından vejeteryan bir menü hazırlamasını istediler. Heyecanlı anların yaşandıği yarışmada ilk para ödülünü kazanmak için yarışmacılar kadınlar-erkekler olarak iki gruba ayrıldı ve ödülü kazanmak için kıyasıya mücadele etti.

Şeflerin yemeklerin tadımını yaptıktan sonra beğendikleri yemeklere göre 3-2’lik skorla erkekler takımının yemeklerini beğendi. Böylece erkekler takımı 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Yarışmacılar elde ettikleri çekle ya kaldıkları villadaki gereksinimlerini karşılayacak ya da kendi aralarında 10 bin tl ödülü paylaşacak.

Ekranların en çok en çok beğenilen ve izlenen yarışması Masterchef Türkiye’nin dün akşam paylaşılan kısımda Bu sezonun ilk Masterclass eğitimi verildi. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya tarafından verilen Masterclass’ta yarışmacılara estetik, doğru ve süratli bir biçimde sebze doğramayı gösterirken, deniz mahsülleri ile et kesimini ve temizlemesini de öğretti.

Lezzet yarışmasının ilk MasterClass’ında başarılı olan 4 finalist; Berk, Serhat, Uğur ve Barbaros oldu. Başarılı olan 4 isim MasterClass’da öğrendiklerini sınırlı malzemeyle ve yaratıcılıklarını kullanarak yeni bir tabak hazırladı. Yarışmacıların hazırladıkları yemeklerin tadımını yapan ünlü şefler final oyununda kazanan ismin Serhat olduğunu açıkladı. Masterchef class’ta En kaliteli tabağı çıkaran Serhat, profesyonel mutfak teçhizatının sahibi oldu.

Ayrıca Bakınız.  Reynmen Koronavirüse Mi yakalandı?

TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye dün akşam 30. bölümüyle ekrana geldi. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım eleme adayı olmamak için kendi aralarında yarıştı ve Daha sonra yeni eleme isimleri belirlendi. Masterchef yarışmacısı Eray ise yaptığı yemekten dolayı hem jürilerin hem de kendi ağzını yaktı.

TV8’de paylaşılan ve çok sevilen Masterchef yarışması 16 kişilik ana kadro belirledikten sonra dün akşam paylaşılan kısımda ilk kaptanlık oyunu oynandı. MasterChef’in dün akşam paylaşılan bölümünde ünlü şefler, yarışmacılardan 5 adet yemek yapmasını istedi. Şefler yarışmacılardan sırasıyla; kabak çorbası, baklava hamurundan mantarlı börek, ılık manda kaymağı ile semizotu salatası, dana nuar ve polenta son olarak da şeftalili parfe yapmasını istedi.

İlk kez takım halinde yarışan yarışmacılar şeflerin belirlediği yaz konsepti yemeklerini verilen bir saatte hazırlamak için mücadele etti. Heyecan dolu anların yaşandıği yarışmada bazı zaman de takımlar arasında tansiyon da yükseldi. Verilen bir saatin sonunda yemeklerini şeflere servis eden mavi takım ve kırmızı takım büyük heyecan yaşadı. oldukça çekişmeli geçen yarışı kazanan 3-2’lik skorla Tanya’nın kaptan olarak yönettiği mavi takım oldu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım bu kez kişisel dokunulmazlık oyunu için yarıştı. Mehmet şefin yaptığı irmik helvasına en yakın tabağı yapan Duygu, dokunulmazlığın sahibi oldu. Duygu’nun eleme potasına gönderdiği ilk isim Celal oldu. Takım oylaması sonucu ikinci aday ise Sedat oldu. Toplamda 6 kişinin eleme potasına gireceği yarışmada heyecan dolu anlar yaşandı.

Şeflerden konuşmak için izin alan Eray, burada saygısızlık olmasın diye söylemedim ama Serhat daha evvel, ‘Ben Amerika’da işi bıraktım. Ben gibi birisi varsa benim rakibimdir’ diyor. Biz parasız, ailemizden destek almadan ne koşullardan geçerek buraya geldik. Belki benim Amerika’ya gitme şansım olmadı. Belki de buradaki çoğu kişinin olmadı. Eleme oyununda beni karşına çıkar, seni elemezsem benim adım da Eray değil’ ifadelerini kullandı.

Ama 7 yarışmacı süreyi iyi değerlendiremeyip tabaklarını yetiştiremedi. Şefler tadım yaptığı 9 tabaktan yalnızca 3 tanesini beğendi. Berk, Serhat ve Tanya’nın tabakları arasında birinci olan ve masterchef 2020’nin ilk takım kaptanı olarak Tanya seçildi. Mavi takım kaptanı olarak seçilen Tanya kırmızı takım kaptanı olarak da Ayyüce’yi seçti.

Takım seçimlerinde sona kalan Gülşah, “Sessiz atın çiftesi pek olur. Ben son seçildim ama gün sonunda ‘Keşke seni ilk seçseymişiz’ diyeceksin” dedi. bunun üzerine karşı takımın kaptanı Ayyüce ise kendi eleme oyununda şef Mehmet Yalçınkaya’nın o deyimi kendisine belirttiğini vurgulayarak Gülşah’ı uyardı.

Ortamın oluşan gerginlikten rahatsız olan Serhat ise yarışmacılara açık oynaması gerektiğini ve problemin kimdeyse direk isim vererek konuşması gerektiğini sözlerine ekledi

Karşı takımdaki Eray ise tartışmaya dahil olarak “Benim kişisel olarak kimseyle problemim yok. Gülşah’ı savunmuyorum yalnızca onun çalışma şeklini gördüm. O burada ‘Demek ki burada sinsilik yapmak lazım’ diyor. Eğer Böylece başlayacaksak ben de büyütürüm meseleyi benim için sorun yok. Laf çarpıtıldığı zaman benim sinirim bozuluyor” dedi.

Ard Arda yapılan seçimlerde Tanya’nın takımında Ebru, Eray, Gülşah, Berk, Esra, Tanya, Özgül ve Emir bulunuyor. Ayyüce’nin kaptan olduğu kırmızı takımda ise Serhat, Duygu, Barbaros, Uğur, Furkan, Sedat, Celal bulunuyor.

TV8 ekranlarında paylaşılan ve çok sevilen yemek yarışması Masterchef Türkiye dün akşam yeni bölümü 16 kişilik kadroya girecek son iki ismin belirlendiği akşam oldu. Masterchef’te yarışan yarışmacılar günlerdir şefler tarafından istediğimiz birbirinden farklı yemekleri yaparak 16 kişilik kadroda yer almak için kıyasıya mücadele ediyor. Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna, ve Somer Sivrioğlu’nun jüri koltuğunda olduğu yemek yarışmanın 2020 kadrosuna girebilmek için yarışan yarışmacılar, günlerce ter döktü. Dün akşam son oyunları kazanarak ana kadroya giren isimler Gülşah ve Ebru oldu.

Masterchef’in ana kadrosuyla beraber pazartesi akşamı yeni yayınlanacak ilk bölümünde:

Ayyüce

Serhat

Duygu

Uğur

Furkan

Sedat

Celal

Barbaros

Ebru

Eray

Gülşah

Berk

Esra

Tanya

Özgül ve

Emir kıyasıya mücadele edecek.

SOMER ŞEFİ, ÇILDIRTAN OLAY! ‘ÇIK GİT BURADAN’

Ünlü şeflerin son eleme gününde yarışmacılara verdiği ilk yemek adana kebap oldu. 50 dakika içerisinde kebap yapmaya çalışan yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Bazı yarışmacılar zor anlar yaşadı. Kebabını istediği kıvama getiremeyen Arem, şeflere ‘ben diğer tura girmek istemiyorum. En kaliteli yaptığım ürünü yapamadıktan sonra diğer turda yarışmak istemem’ açıklamasında bulundu.

Arem’in sözlerine çok öfkelenen şef Somer Sivrioğlu, ‘Çok saçma bir hareket! Günah değil mi, seninle yarışan kişilera yazık değil mi? Düşünsene seninle düelloya giren insanı.Sen her kaybettiğinde bunu mu yapacaksın? Her bir şeyi kaybettiğinde ‘ben yapamıyorum, ben gidiyorum mu’ diyeceksin? Bu mu senin iş ahlakın? Bence çık git! Mesleğine saygın olsun. Yemek yap şov yapma. Sana bunu ilk geldiğin günden beri söylüyorum.’ sözleriyle tepki gösterdi.

MasterChef Türkiye 2020 için nefesler tutuldu. İlk grubun içerisinden tespit edilen MasterChef Türkiye’de asıl 16’da yarışacak 8 yarışmacının yanında diğer 14 kişilik grup içerisinden 8 yarışmacı daha eklenecek. Dün akşam diğer grupta yarışan 14 yarışmacı içerisinden bir kişi 14. yarışmacı olarak belirlendi. MasterChef Türkiye 2020’nin dün akşamki yapılan yemek yarışında yarışmacılar evvel mutancana yaptı. Mutancana yemeğini En kaliteli yapan 5 yarışmacı Çağla, Büşra, Celal, Arem ve Ebru oldu.

ÖNLÜĞÜ CELAL KAPTI

Son 5’e kalan yarışmacılar yarışmanın 2. etabında işkembenin ana malzeme olduğu en yaratıcı lezzeti yapmak için mücadele etti. Yarışmacılardan Ebru yemeğini yetiştiremediği için jüri tarafından değerlendirmeye alınmadı. Dün akşam paylaşılan kısımda en yaratıcı tabağını çıkararak son 16’ya kalan yarışmacı Celal oldu.

MasterChef’in 14 Ağustos Cuma ekrana gelen son bölümünde ana kadroya kalan 13. yarışmacı belirlendi. MasterChef’te ilk turda kişloren yemeğini En kaliteli yapan 5 yarışmacı üst tura geçti. Burada ise ana aktörün fındık olduğu yemeği En kaliteli yapan bir isim, şeflerden adı yazılı önlüğü alarak ana kadroya girmeyi başardı.

MasterChef 2020’nin 13. yarışmacısı olmak için kişloren (Quiche Lorraine) yapmak için uğraştılar. Lakin şeflerin tadımı ve kontrolleri Daha sonra beş yarışmacının tabağını başarılı buldular. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda en başarılı tabakları hazırlayanlar, Uğur, Ebru, Gülşah, Arem ve Celal oldu.Sürenin sonunda şefler sıra sıra hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Yarışmacıların sunumları Daha sonra şefler, son ikiye kalan yarışmacıları Uğur ile Ebru olduğunu açıkladılar. Bu iki arasından ismi yazılı önlüğü kazanan ise Uğur Deniz Yılmaz oldu.

12. YARIŞMACI ERAY OLMUŞTU!

MasterChef Türkiye 13 Ağustos Perşembe akşamı sevenlerinin karşısına çıktı. Vişneli köfte yapmak için ilk turda önlüğünü giyerek mutfakta zamanla yarışan yarışmacılardan 6 kişi şefler tarafından beğenildi ve ikinci etabına geçildi. Final turunun ikinci etabında ise şefler yarışmacılardan bu kez mısır üzerine yaratıcı bir tabak yapmasını istedi.

Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in yaptığı tadım Daha sonra bu akşamın birincisi ve ana kadronun 12. yarışmacısı Eray oldu.

Dün ekranlara gelen yeni kısımda yarışmacılar arasından günün final oyununa kalan isimler kendilerinden istenen yaratıcılık yemeğiyle şeflerden geçerli notu almak için kıyasıya mücadele etti. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde yapılan ve birbirinden farklı pek çok lezzetin yarıştığı programda dün lazanya yapılması istendi. Yemeklerini yapan ve şeflerin beğenisine sunan yarışmacılardan kriterlere uygun olan 6 sı seçilerek final turuna kaldı. Final turunda verilen malzemelerle yaratıcılık tatlısı yapılması istendi ve tadım kısmının sonrasında şefler günün ana kadroya katılmaya hak kazanan 11. Yarışmacısını açıkladı. Yarışmanın ana kadrosuna katılan 11. yarışmacı Berk oldu.

İlk turda En kaliteli tutmaç çorbasını yaparak bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar stresli anlara yaşadı. Zamanı iyi değerlendiremediği için çorbanın sunumunu hazırlayamayan Dilara, gözyaşlarına tutamayarak ağladı. Bir Anadolu klasik yemeği olan bu çorbayı En kaliteli hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün jumbo karides oldu. Sürenin bitimi Daha sonra yarışmacılar, sıra sıra yemeklerini ünlü şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için yemeklerini sundular. Şefler, tadım sonunda oy birliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah’a ait olduğu belirlendi.

Daha sonra Kayhan, Uğur, Walison oldu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında En kaliteli tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı olmaya hak kazandı.

Dün akşam paylaşılan bölümünde kritik eleme turunda iddialı yarışmacılar Eray Aksungur ile Kayhan Özekin aralarında münakaşa yaşandı.

MasterChef yarışmacısı Kayhan yemek yapmak için kullandığı blenderı yere düşürmesinin sonrasında tekrar rafa koydu. Eray ise Kayhan’ı “Onu oraya koyma yere düştü ve kirlendi” diyerek uyarıda bulundu. Diğer yarışmacılara da seslenen Eray, blenderı kaldırdı ve kimsenin kullanmamasını istedi. Yarışmadaki enteresan tavırlarıyla dikkat çeken Kayhan ise Eray’a “Hadi abi ya. Yemeğe mi sokuyorsun sanki bunu? Tribünlere oynuyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Masterchef Türkiye yarışmasında 1 haftadır devam eden elemelerde final turuna 28 kişi kalmış ve 14 kişilik 2 gruplara ayrılmıştı. İlk 8 kişilik gruba müdahil olan isimler Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit ve Sedat Tuncer Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Dün akşam paylaşılan kısımda ilk 8’in son 2 kişisi belirlendi.

MasterChef final turunda kalan son 8 yarışmacı, ana kadroya girebilmek için şeflerin istediği elbasan tava yemeğini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Finale 3 isim Didem, Emel ve Esra’nın kaldı. Finale kalan En kaliteli tabağı yapan yarışmacıyı şefler açıkladı. Rakiplerine göre En kaliteli elbistan tavayı yapan Esra Tokelli MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu.

Diğer turda kalan yarışmacılardan süt ve şekerin ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Verilen süre sonunda ünlü şefler, yarışmacıların yaptıkları tatlıların tadına baktılar. MasterChef jürisi, oy birliği ile ana kadroya seçilen ilk grubun 8. son yarışmacısı olarak Furkan Yalçın’ı seçtiklerini belirttiler.

Masterchef 2020 yarışması geçtiğimiz hafta yeniz sezonuyla yayın hayatına girdi. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya, ve Danilo Zanna’nın jüri koltuğunda oturduğu yarışma 3’lü düellolar devam başladı. Dün paylaşılan kısımda 3’lü düellolarda yarışan Mohammad Ayad, Ayyüce Kamit ve Halit Karaman düelloya çıktı.Cevap bırakın