Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

MasterChef’te ilk finalist kim oldu?

TV8’de paylaşılan uzun soluklu yemek yarışması 2020 MasterChef’in son bölümünde; Emir ve Serhat düellosu nefes kesti. Üçlü turlarda şeflerin geçer notunu almaya çalışan iki yarışmacıdan Serhat ikinci finalist olarak Barbaros ile yarışmaya hak kazanırken, Emir yarışmaya veda eden son isim oldu. İşte MasterChef finali ne zaman? sorusunun yanıtı ve Emir’in veda konuşması.

HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

29 Aralık Salı akşamı izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye’de yarışmacılar tereyağlı konseptine uygun yemekler hazırladı. Emir ve Serhat ilk oyunda başlangıç yemeğini yapmaya çalıştı. Bir saat sürenin sonrasında şefler yemeklerin tadına baktı ve Serhat 24 puan alarak ilk oyunu kazandı. Emir’in toplam puanı ise 20 oldu.

İkinci oyunda ise ana ürün için yarışmacılar bu kez tereyağı konseptine göre ana yemek yapmaya çalıştı. Sürenin sonrasında şefler yemeklerin tadına baktı. Oyun sonunda Serhat toplam 43 puan alırken, Emir’in puanı 45 oldu.

Üçüncü ve son oyunda ise bu kez tatlı yemeği için yarışmacılar tezgah başına geçti. Bu yemek için de özel tariflerini hazırlayan yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına şefler baktı. Şeflerin yaptığı tadımın sonrasında Serhat toplam 67 puana yükseldi. Emir ise 63 puanda kaldı. MasterChef’ten elenen Emir böylece üçüncülüğe adını yazdırdı.

MasterChef üçüncüsü olan Emir, yaptığı duygusal konuşmayla izleyenleri derinden etkiledi. Emir, “Ben kendime bir söz vermiştim. MasterChef finaline geldiğimde eksik olan yönüme çalışacağım ve onu yapacağım diye. Ama ben eğer o baklavayı açamıyorsam kupayı almaya hak kazanmıyorum demek ki. Belki büyük bir risk ama benim içim rahat etmezdi. Onlar finalde olmayı hak ediyormuş. Yarışmaya ilk geldiğimde kadın düşmanı yaftası oluşmuştu. Buna çok üzülmüştüm. Annem çok üzülecek birazcık. Beni kadınlar yetiştirdi ama babamın oğluyum. Babam bir şampiyondu. Onun gibi olmak istiyordum. Ne mutlu bana ki bir sürü sevenim oldu.” dedi.

MASTERCHEF’İN İLK FİNALİSTİ BELLİ OLDU!

MasterChef son kısımda 3’lü finale kalan Barbaros, Serhat ve Emir arasında ilk finalist olma mücadelesi yaşandı. 3 oyun ve 3 ürün mantığıyla yapılan final haftası oyununda 3 yarışmacı Mehmet, Danilo ve Somer Şefler yönetiminde başlangıç yemeği ile zeytinyağı konseptiyle yarışmaya start verdi. Başlangıç yemeğinde Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin tadımı tamamlamasının sonrasında zeytinyağı konseptiyle ana yemek ürünü yapımına geçildi.

Bu safhayı da ürünlerini hazırlayan Barbaros, Serhat ve Emir arasında Barbaros farklı puanla önde tamamladı. Serhat’ın yaptığı kılçık hatası jüriden ceza almasına yol açtı ve Serhat stüdyoda masaları yumrukladı.

3. ve son oyunda ise menünün son ürünü olan tatlı yapımına geçildi. Bu kısımda Jüri şefler, 3’lü finalistlerin birbirinden lezzetli ürünler çıkardığının altını çizdi ve oylamaya geçildi.

Ürünlerin tadımını tamamlayan Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından 3 oyun sonunda 71 puan kazanan Barbaros, 2020 MasterChef Türkiye yarışmasının ilk finalisti olurken Emir ve Serhat bir sonraki kısımda 2. Finalist olarak Barbaros’un rakibi olmak için mücadele edecek…

MASTERCHEF’TE YARIŞMAYA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU!

27 Aralık 2020 Pazar günü ekranlara gelen 2020 MasterChef; eleme adayları Emir ve Özgül arasındaki kıyasıya mücadeleye sahne oldu. 2 yarışmacı 3 oyunda Mehmet, Danilo ve Somer şeflerden en yüksek puanı alarak son 3’e kalmak maksadıyla tezgah başında ter döktü. Özgül ve Emir gecenin ilk yemeğinde Alinazik Kebabı yaptı. Şeflerin yaptıkları tadımın sonrasında Emir 18 – Özgül 19 puanla 2. oyuna geçiş yaptı. Günün ikinci yemeğinde ana ürün pırasa oldu. Ana ürünü pırasa olan yemekleri tadan ve puanlama için yarışmacıların karşısına geçen şeflerden Somer Şef Emir’in yemeğini çok beğendiğini söyleyerek kaşık attı. İkinci oyunun galibi 44 – 41 skorla Emir oldu.

Yarışmada 3. ve son oyun oynandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler, Emir ve Özgül’den dünya klasiği yemeklerden birini seçerek hazırlamalarını istedi. Emir ve Özgül tarafından hazırlanan ürünleri tadan Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin vermiş olduğu puanlarla 64 puan elde eden Emir 3. finalist olurken, 57 puan alan Özgül yarışmaya veda eden isim oldu.

SOMER ŞEF KAŞIK ATTI! KAŞIK ATMAK NE ANLAMA GELİR?

Kaşık atmak, şefler arasında talebelerinin yemeklerini tadan ve hiç bir eksik bulmadıklarında başarılarını göstermek için yaptığı bir harekettir. Bir şefin kaşık atması “Benim sana öğretebileceğim bir şey yok” olduğunu ifade etmektedir.

MASTERCHEF FİNALİSTLERİ KİMLER OLDU?

SERHAT

BARBAROS

EMİR

MASTERCHEF ÖZGÜL KİMDİR?

36 yaşındaki Özgül Coşar aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği’ni bitirdi. SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atıldı. 2009 senesinde TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı Butik Pastacılık kitabı hayatını değiştirdi. Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, evvel bazı workshoplara katıldı; daha sonra MSA’da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi aldı. MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar,bir dönem butik pastane işletti. Şu anda çalışmadığının lakin mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazandı ve yarışmada dördüncü olmayı başardı.

ELEME POTASINA GİREN İSİM BELLİ OLDU!

Dün akşam ekranlara gelen MasterChef son kısımda son 4’e kalan Barbaros, Serhat, Emir ve Özgül arasındaki büyük final mücadelesi tüm hızıyla devam etmekte. Şef Fatih Tutak’ında 1 oyunda hazırladığı ürünle konuk olduğu programda eleme adayları Barbaros ve Emir’in yanına hangi ismin gideceği ve büyük finale Serhat ve Özgül ikilisinden hangisinin çıkacağı merak konusu oldu.

3 oyun ve 3 yemek sistemiyle yapılan eleme adayı oyununda bugün 3. eleme adayı ile büyük finale çıkacak isim Pekin Ördeği ürünüyle belirlendi. İlk 2 oyunda puan üstünlüğü Serhat’ın olurken son oyunda alınacak puanlar eleme potasına gidecek ismi ve ilk finalisti belirlendi. Pekin Ördeği ürünü hazırlayan Serhat ve Özgül’ün ürünleri an itibariyle Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından tadımı yapıldı. Tadım safhası daha sonra iki isme ilişkin eleme adayı ve ilk finalist detayları belirlendi. Pekin Ördeği ürününü en başarılı yaparak şeflerden 74 puan alarak gecenin 1. si olan Serhat 3’lü finale çıkarak final haftasına gidecek isim olurken, MasterChef Özgül, jüri şeflerden 63 puan alarak 3. eleme adayı olarak seçildi.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

1- Emir

2- Barbaros

3- Özgül

MASTERCHEF İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

22 Aralık MasterChef son bölüm Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüri kullanıcı hesabınde eleme adayı oyununa sahne oldu. Ömür Akkor şefin hazırladığı ürünle dahil olduğu yarışmada, dün yapılan eleme adayı oyunu sonrası Emir’in siyah ceket giymesiyle, Serhat, Barbaros ve Özgül arasında 2. eleme adayı oyunu oynandı.

Serhat, Barbaros ve Özgül, arasında hazırlanan 3 yemekten toplamda 73 puan almayı başaran Özgül gecenin birincisi olurdu. Onu 70 puanla Serhat izledi. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerden toplamda 59 puan alan Barbaros ise en düşük puan alan yarışmacı olarak haftanın 2. eleme adayı oldu.

MASTERCHEFTE İLK ELEME ADAYI BELLİ OLDU!

MasterChef 2020’de Eray’ın veda etmesi daha sonra çeyrek finalistler Emir, Serhat, Barbaros ve Özgül oldu. MasterChef final dörtlüsünün ceketlerini giydiği 126. kısımda üç farklı oyun oynandı. İlk oyunda değerli şef Rafet İnce programa konuk olarak katıldı ve yarışmacılar şefin özel tarifini hazırlamaya çalıştı. MasterChef 2020 jürisi üç oyunda yarışmacıları on üstünde puan vererek değerlendirdi.

MasterChef 126. kısımda Şef Rafet İnce’nin tabağı, deniz mahsulleri varyasyonu oldu. Bu tabağın aynısı yapmaları için yarışmacılara bir saat 15 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, yarışmacıların hazırladığı tabakları inceledi, tadımını yaptı ve sonra değerlendirmeyi açıkladı. Dört şef tarafından verilen puanlar daha sonra Barbaros 31, Serhat 25, Özgül 24 ve Emir 17 puan aldı.

Sürenin bitmesi ardında hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, on puan yaptıkları değerlendirme daha sonra yarışmacılara verdikleri puanları açıkladı. Buna göre ikinci oyunda ise Barbaros 16, Serhat 18, Emir 20, Özgül ise 21 puan aldı. İkinci oyun sonunda Emir 37 puanla toplamda en düşük oyu alan isim oldu.

MASTERCHEF FİNAL NE ZAMAN?

Barbaros, Emir, Eray, Özgül ve Serhat MasterChef’te finale kalan isimler. Yarışma 3 Ocak 2021’de sezon finali yapacak. MasterChef ile alakalı bir diğer iddia ise finalin Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Exxen’de yapılacağı.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA İSİM BELLİ OLDU!

Ünlü şeflerin sunumu ile ekranlara gelen MasterChef Türkiye’de finalistler belli oluyor. Özgül, Barbaros, Serhat ve Eray elenen isim olmamak için eleme finalinin ilk turunda kıyasıya yarıştı.

Şefler, ana ürün olarak şalgam verdiği yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Verilen sürenin sonunda şefler, MasterChef’te önlüğü kazanan ikinci yarışmacıyı, oyunu kazanan ismi açıkladı.

Şefler kazanan tabağı belirlemek için kritik tadımı yaptı. Açıklanan sonuca göre MasterChef Türkiye’de 2. önlüğü Barbaros kazandı ve dörtlü finale kaldı.

İKİNCİ TURDA NE OLDU?

Barbaros’un birinci olarak tamamladığı ilk turun sonrasında Özgül, Serhat ve Eray elenmemek için eleme finaline çıktı. Somer Şef’in imza tabağı ile yarışan yarışmacılar, verilen sürenin sürenin sonuna kadar mücadele etti.

Şeflerin tadımı sonrası bu turda en kaliteli yemeği Serhat yaptı ve 3. önlüğü kazanan yarışmacı oldu.

O İSİM HAYALLERİNE VEDA ETTİ

Özgül ve Eray’ın son ikiye kalması ile beraber, 4. ve son önlüğü kazanan isim belirlendi. Özgül, 4. ve son önlüğü olarak finale çıkmaya hak kazandı.

Bu sonuçla beraber Eray MasterChef hayallerine veda etti.

MASTERCHEF’TE İLK DÖRDE GİREN İSİM BELLİ OLDU!

MasterChef 4. eleme adayı cumartesi akşamı kesinleşti. Büyük finale son bir hafta kala Tv8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye’nin 19 Aralık tarihli son bölümünde, yarışmacılar ilk olarak ödül oyunu mücadelesi verdi. Survivor 2020 yarışmacıları ile MasterChef yarışmacıları süt, un ve şeker temel gıdaları ile yaratıcı yemek yapmaya çalıştı. 30 bin TL’lik para ödülünü Emir kazanırken, dokunulmazlık oyununda eleme adayı Özgül oldu. Emir gecenin en başarılı yemeğini yaparak çeyrek finalist oldu.

MASTERCHEF ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu evvelsinde Survivor 2020 yarışmacıları stüdyoya konuk oldu. MasterChef’te son 5’e kalan Eray, Barbaros, Emir, Serhat ve Özgül, Survivor 2020 Şampiyonu Cemal Can, Evrim, Berkan, Ardahan ve Mert Öcal ile tezgah başına geçti.

15 Aralık 2020 Salı günü ekranlara gelen MasterChef son kısımda Bolu’da yapılan ödül oyununda ana kadroda yarışan ve son 5’e kalma başarısı gösteren isimler 25 TL ödülü kazanmak için ter döktü. 5 çeşit yemek yapılmasının sonrasında konuk olan 5 isim yemekleri tadarak puanladı. Bu puanlama neticesinde MasterChef Eray ödülü kazanan isim oldu.

Bu oyunun sonrasında yarışmacılar eleme adayı oyunu için tekrar ocak başına geçti. Danilo şef tarafından hazırlanan tatlı tabağına en yakın yapan ismin eleme finaline gitmekten kurtulacağı oyunda MasterChef Emir’in içerisinde Barbaros’un ürünü yer alan buzdolabının kapağını açık unutması sonrası gerginlik yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin 5 ismin ürününü tatması daha sonra en başarılı yapan isimler Serhat ve Özgül oldu. son 2’ye kalan Emir ve Barbaros arasından ise ürünü en az başarılı yapan isim BARBAROS oldu ve yarışmanın 2. Eleme adayı olarak belirlendi.

Ayrıca Bakınız.  Gelinim Mutfakta 5 Mart Kim Birinci Oldu?

MASTERCHEF ELEME POTASINA GİREN İSİM BELLİ OLDU?

MasterChef Türkiye’de sıra sıra final heyecanı başlarken, yarışmacılar yeni bir dokunulmazlık oyunu ve ödül oyunu için önlük giydi. Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’nin 14 Aralık tarihli 121. bölümünde tüm yarışmacılar aileleriyle birlikte mutfağa girerek yemek yaptı. MasterChef yarışmacılarından Serhat’ın nişanlısı, Eray ve Barbaros’un annesi, Özgül’ün eşi ve Emir’in dostunın yarıştığı gecede ödülü alan isim Serhat oldu. Eleme oyunu sonrası potaya giren haftanın ilk eleme adayı ise Eray olarak belirlendi.

MASTERCHEF YARIŞMASINDA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU!

MasterChef Türkiye’de elenen ismin kesinleşmesiyle birlikte ilk 5’e kalan yarışmacılar belirlendi. MasterChef Türkiye’nin 13 Aralık akşamı paylaşılan bölümünde dokunulmazlık ve eleme heyecanı yaşandı. TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef’te ilk aşamada yarışmacılar dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Serhat ve Sefa’nın potada olduğu haftada dokunulmazlık oyununda yarışmacılar Balkan mutfağı çeşitlerini hazırlamak için yarıştı. Oyunun sonunda dokunulmazlığı kırmızı takım kazanırken, Sefa elenerek MasterChef macerasını tamamladı.

MasterChef Türkiye’nin eleme gecesinde final anında Serhat, Sefa ve Barbaros karşılaştı. Mavi takım yarışmacılarının tümü, Danilo şefin imza tabağı olan Tournedos Rossini hazırlamak için mücadele verdi. Final bölümünde potadan kurtulan ilk isim Barbaros oldu. MasterChef’e veda eden isim şeflerin yaptığı oylama sonrası Sefa oldu. Eleme potasından kurtulan Serhat ve Barbaros MasterChef 2020 ilk 5’e giren isimler arasında yer aldı.

MasterChef’e veda eden Sefa, gözyaşlarına hakim olamadı. Sefa “İki yıldır bu programı izliyordum. Buraya gelip o samimiyeti yaşadığımda beni hayatta çok ileri götürdü. Buraya gelmeden evvel aşçılık kariyeri olan biri değildim. Aileme destek olmak için değişik sektörlerde de çalıştım. Dostlarımdan belki pratik olarak çok düşük seviyeydim. Yedeklerden geldim. Gözüm arkada değil.” dedi.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Şeflerin yarışmacılara yapılması için verdiği sürenin sonrasında yemeklerin tadına bakıldı. Dokunulmazlık oyununun sonunda yapılan yemeklerin tadına bakan şefler kazanan takımın kırmızı takım olduğunu açıkladı. Böylece Özgül, Emir ve Eray MasterChef’te ilk 5’e giren isimlerden oldu.

MASTERCHEF’TE İLK DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef eleme gecesi evvelsi haftanın ilk dokunulmazlık oyununda potaya giren isim belirlendi. Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’nin 10 Aralık tarihli 118. bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. ‘Kış Menüsü’ konseptinin yapıldığı gecede, en kaliteli beş değişikk menüyü çıkaran kırmızı takım dokunulmazlığın sahibi oldu. Mavi takımda yapılan oylamada ilk eleme adayı Sefa olarak belirlendi.

MASTERCHEF 25 BİN TL’LİK ÖDÜL OYUNU

MasterChef ödül oyunu 25 bin TL ödül ile salı akşamı keyifli anları ekranlara getirdi. Danilo, Somer ve Mehmet şef bu haftaki ödül oyununda yarışmacıların hem yemek yapıp hem de birbirlerine oy vereceğini açıkladı.

MasterChef’te ödül oyununu kazanan isim kırmızı ve mavi takım yarışmacıların verdiği mücadelenin sonrasında belirlendi. İlk aşamada ilk altıya kalan yarışmacılar yapacakları tatlıyı belirlemek için kura çekilişi yaptı. Çekilişte Eray lokma tatlısı, Özgül çikolatalı sufle, Serhat cheesecake, Emir trileçe, Sefa ekler tatlısı, Barbaros ise ayva tatlısı için eşleşti.

Yapılan oylamaya göre, Eray ile Özgül 14’er puan,Emir 18 puan Sefa 13 puan Barbaros ise 21 puan aldı. Serhat ise 20 puan alarak ikinci oldu. Bu sonuçla MasterChef ödül oyununu kazanarak 25 bin TL değerindeki para ödülünü alan isim Barbaros oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de haftanın elemesi 6 Aralık Pazar günü yapıldı. MasterChef yarışmacıları son dokunulmazlık oyununda Sushi yaptı.Bu dokunulmazlık oyununu da kaybeden kırmızı takım yarışmacılarının tamamı eleme finali oynamak zorunda kaldı. Kırmızı takımda yer alan Serhat, Eray ve Ebru, eleme oyunu finalinde karşılaştı. Mehmet şefin hazırladığı Karides-Tarhana Crumble yemeğini yapmaya çalıştı.

İŞTE ELENEN İSİM

Şeflerin yaptığı oylama sonucu potadan ilk çıkan isim Serhat oldu. Eray ve Ebru arasında kalan şefler bu hafta elenen isim Ebru olarak açıkladı.

MASTERCHEF 25 BİN TL’LİK ÖDÜL OYUNU

MasterChef ödül oyunu heyecanı salı akşamı ekranlara geldi. Tv8 ekranlarında paylaşılan ve ilgi gören MasterChef Türkiye’nin 1 Aralık tarihli 112. bölümünde yeni bir ödül oyunu için kırmızı ve mavi takım karşılaştı. Edirne tava ciğerini en kaliteli yapan yarışmacılardan biri gecenin sonunda 25 bin TL’yi almaya hak kazandı. Yakın zamanda evlenecek olan Serhat’a şeflerden gelen beşi bir yerde, altın bileklik ve İtalya’da tatil sözü stüdyoda keyifli anlara yol açtı. Ödül oyunun sonunda 25 bin TL’yi kazanan isim Eray oldu.

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR BELLİ OLDU

MasterChef’te dün akşam kaptanlık yarışı gerçekleşti. TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’de Uğur’un diskalifiye edilmesinin sonrasında yeni bir kaptanlık mücadelesi yaşandı ve mavi takıma kaptan olan isim Özgül oldu. En kaliteli profiterolü yapıp mavi takım kaptanı olmaya hak kazanan Özgül, kırmızı takımın kaptanı olarak Eray’ı seçti. MasterChef’in 30 Kasım tarihli bölümünde düelloyu kazanan isim Eray oldu.

Eray ve Özgül kırmızı ve mavi takıma güçlü buldukları isimleri seçti. MasterChef’te bu hafta takımlar şöyle kuruldu;

Mavi takım kaptanı olan Özgül, Barbaros, Emir, Sefa’yı seçti.

Kırmızı takım kaptanı olan Eray ise; Serhat ve Ebru’yu takımına aldı.

BARBAROS HASTANELİK OLDU

MasterChef Türkiye’de kaptanlık oyununda yemek yaparken parmağını kesen Barbaros dikiş atılması için hastaneye götürüldü. Barbaros’un yaralanması korkulu anlara yol açtı.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Barbaros, Emir ve Eray eleme potasına gitti. Daha evvel Acun Ilıcalı’nın disklifiye olduğunu açıkladığı MasterChef Uğur’a ne oldu? İşte MasterChef Türkiye’de dün akşam yaşananlar…

MasterChef Türkiye’nin eleme gecesinde Sefa, Uğur ve Barbaros eleme adayı oldu. Eleme oyunu oynanmadan Somer Şef Uğur’u öne aldı ve diğer yarışmacıların balkona çıkmasını sözlerine ekledi Sosyal Platform aracında geçmişte yaptığı paylaşımlar sebebiyle Acun Ilıcalı tarafından yarışmadan diskalifiye edildiği açıklanan Uğur ile alakalı karar stüdyoda duyuruldu. Somer Şef, Uğur’un sosyal platform aracında yer alan paylaşımlarından dolayı verdikleri kararla yarışmadan diskalifiye edildiğini sözlerine ekledi Karar karşısında Uğur Yılmaz Deniz ağlamaya başladı.

“PİŞMAN OLDUM, ÖZÜR DİLERİM”

Uğur, “Bu sebepten ötürü buradan ayrılmak hiç istemediğim bu olaydı. 2012’de sosyal platformya başladığımda bazı problemler yaşadım. Çok fazla saldırgan oldum. Seneler geçtikçe pişman oldum. Evvellikle sizlerden Acun Medya’dan ve diğer tüm kişilerdan özür diyorum. O kişilerın tanıdığı gibi bir insan değilim ben” diye konuştu.

Uğur bunun yanısıra, “Kişilerın tanıdığı Uğur’u ben buradan dışarı çıktıktan sonra da göstermek isterdim ama geçmişime sinirliyim. O kişilerın tanıdığı Uğur ben değilim. Kendime sinirliyim. Geçmişime sinirliyim. Benim bir ailem var ve onların karşısına böylece çıkmaktan utanç diyorum. Geçmişin böylece önüme çıkmasından utanç duyuyorum. Beni destekleyen herkesten özür diliyorum” ifadesini kullandı.

Mehmet Şef, yazışmaların maksadını aşan paylaşımlar olduğunu sözlerine ekledi Gözyaşlarına hakim olmakta zorlanan Uğur, bunu yaşadığı için utanç duyduğunu sözlerine ekledi MasterChef Uğur, ”Buraya gelmeye yüzüm yoktu, sizin yüzünüze bakamıyorum. Kötü durumdayım” dedi. MasterChef Uğur’la alakalı açıklanan karar sonrası balkondaki diğer yarışmacılar da gözyaşlarını tutamadı.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef eleme potasında dün akşam Uğur, Sefa, Barbaros yer aldı. MasterChef’te 29 Kasım akşamı elenen isim Uğur oldu. Uğur Sosyal paylaşım platformu Twitter’da yaptığı paylaşımlar nedeniyle yarışmadan diskalifiye edildi. Böylece Sefa ya da Barbaros elenmedi. Sosyal Platform aracında yarışmadan iki kişinin eleneceği iddia edilmişti lakin yarışmadan yalnızca Uğur diskalifiye oldu.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te artık finale doğru gidiliyor. 8 yarışmacı adını finale yazdırmak için ellerinden geleni yapıyor. Bugün de yine kritik dokunulmazlık oyunu oynandı. MasterChef’te artık finale doğru gidiliyor. 8 yarışmacı adını finale yazdırmak için ellerinden geleni yapıyor. Bugün de yine kritik dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım yenilgi sonrası kişisel dokunulmazlık oynadı. Kişisel dokunulmazlık oyununu ise Serhat kazandı. Eleme adayı ise Uğur oldu.

MASTERCHEF YARIŞMASINA VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde eleme gecesi heyecanı yaşandı. Hafta süresince tertip edilen yarışmaların neticesinde eleme adayları arasında son 3 kalanlar Uğur, Ayyüce ve Sefa oldu. Somer şef tarafından hazırlanan balık ürününü iyi yapan Sefa ve Uğur yarışmaya devam etme hakkı kazanırken Ayyüce MasterChef’e veda etti.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde bu kez jüri geçen seneın yarışmacılarından Suna, Güzide ve Ekin’den oluştu. Menüde, süzme mercimek çorbası, sac tava, otlu mücver ve fırında sütlaç vardı. Suna, Güzide ve Ekin, yemeklerin tadına bakarken hangi takımın tabağı olduğunu bilmeden yalnızca lezzete göre karar verdi.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de jüri olan Suna, Güzide ve Ekin oy çokluğu ile Mavi takımın yemeklerini beğendi. Kırmızı takım eleme oyunu oynadı. Kırmızı takım yarışmacıları Mehmet Şefin sebzelerden oluşan özel tabağını yapabilmek için yarıştı lakin zorlu tabağı yalnızca Eray tamamlayabildi, şefler Eray’ın tabağını yeterli bulamasada diğer yarışmacılar tabaklarını bitiremediği için dokunulmazlığı Eray’a verdi. Takım oylaması sonucu eleme adayı Uğur oldu.

MASTERCHEF ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Salı akşamı paylaşılan bölümünde birbirinden lezzetli köfte tarifleri yapıldı. Kazanan takımdan bir kişi 25.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Kaşarlı köftenin kazanan takımı mavi takım oldu. Kasap köfte – pilav ikilisini kazanan takım mavi takım oldu. Akçaabat köftesini başarılı olarak yapan takım ise mavi takım oldu.

İlk olarak takımların yarıştığı Masterchef’te 25 bin liralık ödülü kazanan isim en güzel tatlıyı yaparak ödül oyununu kazanan Ebru oldu.

MASTERCHEFTE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef’te dün paylaşılan kısımda kaptanlık oyunu oynandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından mantı çeşitlerinin yapılması istendiği MasterChef son kısımda, ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olarak kırmızı takım kaptanını belirlemek maksadıyla ter döktü. Bu safhada Emir, Sefa, Uğur, Barbaros en kaliteli yapanlar olarak seçildi. Bu 4’lü arasından ilk kaptanlık şansını kaybeden ilk isim Uğur oldu. Uğur’un sonrasında Emir de kaptanlık şansını yitirerek Barbaros ile Sefa son 2’ye kaldı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler mavi takım kaptanı olarak Barbaros’u seçti.

Mavi takım kaptanı olan Barbaros kırmızı takım kaptanı olarak Serhat’ı seçti ve takımına ilk üyeyi seçme hakkına sahip oldu. Mavi ve kırmızı takımlar ise kaptanların seçimleriyle böyle oldu.

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Barbaros (KAPTAN)
Özgül
Emir
Sefa
Ebru

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM
Serhat (KAPTAN)
Ayyüce
Eray
Uğur

Mavi takım kaptanı Barbaros ile kırmızı takım kaptanı Serhat arasında haftanın ilk takım oyununda kazanılacak avantaj için düello yapıldı. Mehmet, Danilo, Somer Şefler tarafından kuzu güveç yemeğini en kaliteli yapan kaptan olarak BARBAROS seçildi ve takımına haftanın avantajını kazandırdı.

MASTERCHEFE VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

MasterChef’te dün akşam paylaşılan kısımda duygusal bir veda yaşandı. Haftanın son gününde mavi takım ve kırmızı takım 3. dokunulmazlık oyunu için karşılaştı. Haftanın son takım oyununda takımlar Karadeniz mutfağından yemekler yapmaya çalıştı. Yemekleri daha iyi yapan kırmızı takım dokunulmazlığın kazananı oldu.

Yarışmayı kaybeden mavi takım yarışmacıları ise kişisel dokunulmazlık oyununda Mehmet Yalçınkaya’nın surf and turf yemeğini yapmaya çalıştı. Şeflerin tadımı sonrası en kaliteli yemeği yaparak kişisel dokunulmazlığı kazanan isim Serhat oldu. MasterChef’in 13. haftasında ilk iki dokunulmazlık oyunu daha sonra yapılan oylamalarda Barbaros ve Eray elemeye kalan isimler olmuştu. Pazar akşamı ekrana gelen son kısımda ise dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda yapılan oylama neticesinde Esra, haftanın son eleme adayı oldu.

VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

Eleme oyununda yarışmacılardan istenen yemek Danilo Şef’in imza tabağı ruby oldu. Oyunda verilen sürenin sona ermesi ile şefler yapılan yemeklerin sunumunu ve tadını kontrol etti. Daha sonra oybirliği ile verdikleri kararı açıklayan şeflere göre eleme oyununun en başarılı tabağını hazırlayan Eray oldu. Son ikiye ise Esra ve Barbaros kaldı. Şeflerin ortak kararıyla MasterChef’ten elenen Esra oldu. MasterChef’ten elenen Esra gözyaşlarına boğuldu. Ünlü şefler de duygusal anlar yaşadı. Mehmet Yalçınkaya, Esra’ya bundan sonraki şeflik yaşamında her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi

Ayrıca Bakınız.  Dünyaca ünlü model Gigi Hadid Hamile Görüntüsü

MASTERCEH’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmada gergin ve heyecan dolu anlar yaşandı. Mavi ve kırmızı takımlar teke tek yarışırken en kaliteli menüyü yapan takım dokunulmazlığın sahibi oldu. Kaybeden takım ise kişisel dokunulmazlıkta eleme adayı olmamak için mücadele verdi. MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyununda kırmızı takım mücadeleyi kaybetti. Kişisel dokunulmazlığı ise Uğur kazandı.

MasterChef’te kişisel dokunulmazlık oyunu sonrası Kırmızı takım yarışmacıları eleme adayını belirlemek için oy verdiler. En çok oyu alan ise Barbaros oldu. Böylece Barbaros eleme adayı seçildi.

MASTERCHEF’TE 25 BİNTL’LİK ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

MasterChef ödül oyunu dün akşam bir yarışmacıya 25 bin TL ödül kazandırdı. TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’nin 10 Kasım tarihli 97. bölümünde yeni bir ödül oyunu heyecanlı yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ev sevdiği yemeklerin yapıldığı gecede mavi takım üst tura çıktı. Kör tadımın oynandığı kısımda, Ayyüce ve Esra finalde doğru tahminleri yapmak için mücadele verdi. Bu aşamada en az bilen yarışmacı ise Serhat ve Ebru oldu.

Mavi takımda kişisel ödül oyununda yarışmacılar kör tadım ve normal tadım yaparak karşılaştı. İlk etabında taze baharatları sıvı şeklinde tadan yarışmacılardan en az doğru tahminde yer alan isim Serhat oldu.

Ayyüce ile Ebru yedişer tanesini doğru bilerek ödül oyununda son tura yükseldi. Bu aşamada yarışmacılar kör takım yaparak değişik peynirlerin tadına baktı. Bu aşamada en az bilen yarışmacı Ebru oldu ve ödüle veda etti. Ayyüce, Esra ve Özgül sonraki etaba geçti. Son aşamada ise Esra son soruda verdiği maydanoz cevabı ile 25 bin TL değerindeki para ödülünü kazandı.

MASTERCHEFTE MAVİ TAKIMIN KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta en kaliteli çiğköfteyi yapan Mavi takımın kaptanı oldu. Yarışmacılar Furkan’ın elenmesinin sonrasında duygusal anlar yaşadı. Şefler, yarışmacılara takım kaptanlığı yarışı için yer sofrası kurdu. Haftanın en kaliteli çiğköftesi Esra ile Özgül’ün seçildi.

Mavi takımın kaptanlığını Esra kazandı. Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Esra ve Emir, düello oyununda künefe yaptı. Düelloyu Emir kazandı. Düelloyu kazanan kişi; dokunulmazlık alacak, takım oyunlarında yemekleri evvelden öğrenecek ve takımına yemekleri bildirecek.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KİM ELENDİ?

MasterChef’te dün akşam akşam eleme heyecanı yaşandı. Hafta içi ve bu gece oynanan dokunulmazlık oyunlarının sonrasında eleme potasına giren isimler belli olmuştu. MasterChef 2020’de eleme gecesinde yarışmacılardan Mehmet Şef’in imza tabağından ‘kaz ciğeri terrine’ yapmaları istendi. MasterChef Türkiye’nin dün akşam ekranlara gelen kısımda dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı. Mavi kazım kazanınca kırmızı takım kişisel kendi arasında dokunulmazlık oyununa oynadı. Kırmızı takımda kişisel dokunulmazlığı alan Serhat oldu.

Bu hafta yapılan iki dokunulmazlık oyunu sonrası Furkan Ve Barbaros eleme adayı olarak belirlenişti. Bugünkü dokunulmazlık ve kişisel dokunulmazlık oyunu sonrası 3. eleme adayı ise Uğur oldu. MasterChef Türkiye’de 12. haftanın heyecanı yaşanırken Furkan, Barbaros ve Uğur eleme finali oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası elenen isim Furkan oldu.

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Yeni kısımda çiğköfte yapacak olan yarışmacılar, keyifli dakikalara sahne oldu.

DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Haftanın ilk dokunulmazlık oyunuyla ekranlara gelen MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan bölümünde İrlanda mutfağı rüzgarı esti. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in talep ettikleri yemekleri en kaliteli yapmak için yarışmacıların kıyasıya mücadele verdiği gecede, kırmızı takım dokunulmazlığı aldı. Eray ve Esra’nın eleme oylamasında yaşadığı tartışma geceye damga vurdu. MasterChef’te hafta başı değişen eleme oyunu sonrası potaya giren isim belirlendi. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda yapılan oylama sonrası en çok ismi yazılan isim Furkan oldu.

MASTERCHEF’TE BÜYÜK ÖDÜL OYUNU

Masterchef’te dün paylaşılan kısımda ödül oyunu heyecanı yaşandı. yarışmacılar 25 bin TL’lik ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele etti. Ödül oyunu ilk olarak kaptanların yarışmasıyla beraber başladı. Kaptanlar, üç çeşit yemeğin ne olacağına takım dostlarına danışarak karar verdi. Yarışmada genellikle yarışmadan değişik bir oyun uygulandı. Daha sonra kaptanlar, takımlardan ikişer dostlarını seçti ve onları yönlendirmeye başladı.

MasterChef 2020’de ilk ödül oyununda kırmızı takım yarışmacıları ikinci tura çıktı. Bu turda yarışmacılara, üstü kapalı olarak sunulan beş taze baharattan seçim yapmaları istendi. Her yarışmacı, bu baharatlar yaratıcı bir yemek yaparak şeflerin beğenisine sundu. Şefler, yapılan yemeklerin tadına baktıktan sonra ilk olarak beşinci olan isim açıklandı. Ebru, ödül oyununda 5. olurken Özgül 4. olarak tamamladı. Gecenin üçüncüsü ise Serhat oldu. Gecenin sonunda şeflerin oybirliği ile gecenin en kaliteli yemeğini yaparak 25 bin liralık para ödülünü kazanan, ödül oyununu kazanan Uğur oldu.

MASTERCHEF’TE ELENEN İSİM

Ekranların en çok sevilen ve izlenilen yarışması programı Masterchef Türkiye’de dün akşam eleme gecesi heyecanı vardı. Son 6’ya kalan yarışmacılar Barbaros, Eray, Serhat, Uğur, Furkan ve Tanya, Masterchef’te elenen isim olmamak için kıyasıya bir rekabet ortaya koydu. Eleme turunun ilk aşamasında Trabzon hurmasından yemek yapılması istendi.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Yaratıcılığa dayalı oyunda hünerlerini sergileyen yarışmacılar, Trabzon hurmasından en kaliteli yemeği çıkartmak için mücadele ortaya koydu. Eray, Barbaros ve Serhat, şeflerin oyları ile eleme potasından kurtuldular. Uğur, Tanya ve Furkan ise 3’lü eleme turuna kaldı.

Yarışmacılar, Somer Şef’in ‘Toprak Ana‘ isimli yemeğini yapmak için büyük bir azim ortaya koydular. Bir yarışmacı, diğer iki yarışmacıdan daha kötü yemek yaparak Masterchef’te elenen isim oldu. Masterchef hayallerine veda eden isim Tanya oldu.

MasterChef yarışmasında dün paylaşılan kısımda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle dış mekan olarak Çanakkale’de yapıldı. Yarışmacılar yemeklerini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Şef Danilo Zanna, misafirlerin kullandığı oyları sıra sıra açıkladı. Heyecanın doruğa çıktığı bu anlarda Mavi takım 30-15 dokunulmazlık oyununu kazandı.

ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU!

Mavi takımın yarışmayı kazanmasının sonrasında kırmızı takımdan 4 kişi kişisel dokunulmazlık oyunu oynadı. Kişisel dokunulmazlık oyunundan Emir çıktı ve Furkan’ın ismini verdi. Takımın yaptığı oylama sonrası ise Barbaros 4. eleme adayı oldu. Daha evvel Serhat ve Tanya eleme adayı olmuştu.

MASTERCHEF HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU

Masterchef yarışmasında dün akşam paylaşılan kısımda haftanın ilk dokunulmazlık oyununu oynandı. oynanan ilk dokunulmazlık oyunundan Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tespit edilen yemekte en başarılı olmak ve ilk dokunulmazlığı kazanmak adına verdiği mücadele kıran kırana geçti. Danilo ve Somer şef tarafından tespit edilen yemeği ne iyi yapan mavi takım haftanın ilk takım dokunulmazlığını kazanan ekip oldu.

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda başarısız olan kırmızı takım, kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Mehmet şef tarafında hazırlanan imza yemeğini en kırmızı takım içinden en kaliteli yapan Barbaros jüri şefler tarafından kişisel dokunulmazlık kazanan isim oldu.

Yarışma kaideleri sebebiyle, kişisel dokunulmazlığı kazanan Barbaros kendi takımından bir kişiyi eleme adayı olarak seçme şansına sahip oluyor. Bu kapsamda Barbaros haftanın ilk eleme adayı olarak Tanya’yı seçti. 2. eleme adayı için takım içi oylama da bitti ve Serhat haftanın 2. eleme adayı olarak belirlendi.

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef dün paylaşılan kısımda haftanın ilk oyunu olan kaptanlık oyunu oynandı. Yarışmacılar, yağlama yaparak kaptanlık oyununu kazanmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’in yeni bölümünde 12 yarışmacı yağlama yaptılar. Jüriler en beğendikleri yemeği yapan kişiyi tadıma çağırdılar. Tadım sonrası mavi takımın kaptanı Özgül oldu. Özgül Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya’yı seçti. Düellodan galip gelen taraf ise Tanya oldu. Tanya, Barbaros takımına tercih ederken Sefa’yı mavi takıma verdi.

MAVİ TAKIM

Özgül – Kaptan

Esra

Uğur

Ayyüce

Eray

Sefa

KIRMIZI TAKIM

Tanya – Kaptan

Serhat

Furkan

Emir

Ebru

Barbaros

MASTERCHEF HAYALLERİNE VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

Ekranların en çok sevilen yarışması Masterchef’te dün yayınlana kısımda haftanın eleme gecesi yaşandı. Bu hafta Emir’in kaptan olduğu kırmızı takımdan 4, Eray’ın kaptan olduğu mavi takımdan da 2 yarışmacı eleme turuna kaldı. Emir, Sefa, Uğur, Esra, Tanya ve Berker, ilk eleme oyununda şeflerin verdiği safranı kullanarak en güzel yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, tadım yaptıktan sonra en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Eleme gecesinin ilk turunda en kaliteli yemeği yaparak elemeden çıkan ilk yarışmacı Emir oldu. Onu takip eden isimler ise Esra ve Sefa oldu.

Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef’ten elenen isim oldu. Yarışma hayallerine veda eden Berker ise gözyaşlarına hakim olamadı. Veda konuşmasında bu zamana kadar yaşadığı zorluklardan ve babasını kaybettiği için ayakları üstünde durmaya uğraştığını anlatan Berker, şeflere de duygusal anlar yaşattı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KAZANANI KİM OLDU?

Masterchef dün paylaşılan kısımda mavi ve kırmızı takımlar için dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından tespit edilen menüyü en kaliteli yapan olmak için çalışan ana kadro yarışmacılarının hazırladığı ürünler Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tadılarak günün dokunulmazlık kazanan takımı belirlendi. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım ise kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Mehmet, Danilo ve Somer Şef’in istediği yemeği diğer takım üyelerinden daha iyi yapan Ebru günün kişisel dokunulmazlığını kazanan isim oldu.

Yarışma kaideleri gereği, kişisel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı kendi takımında eleme adayı belirleme hakkına sahip oluyor. Bu bağlamda kişisel dokunulmazlık sahibi olan Ebru kendi takımında Tanya’yı eleme potasına gönderdi. 4. Eleme adayının belirlenmesi adına takım içi oylama yapıldı ve Emir potaya giden diğer 4. Eleme adayı oldu.

HAFTANIN BİRİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te dün ekranlara gelen yeni kısımda mavi ve kırmızı takımı kıyasıya rekabet etti. MasterChef Türkiye’de şefler yarışmacılara dana karkas verdi ve danadan haşlama, tencere, fırın ve ızgara gibi değişik yemekler yapmalarını istedi. Barbaros ile Ebru’nun ilk aşamada düello için anlaşması sonradan vazgeçmesi gergin anların yaşanmasına yol açtı.

Şefler iki takımın yemeklerini de çok beğendi lakin mavi takım dokunulmazlığı almasını bildi. Kırmızı takım Mehmet Şefin kuzu sırtından oluşan özel yemeğini yaptı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

Kırmızı takımda Emir ve Sefa, süre bittikten sonra yemeklerine malzeme ekledikleri gerekçesiyle değerlendirme haricinde kaldı. Berker ve Özgül’ün tabağı şefler tarafından beğenildi. Özgül’ün tabağı birinci oldu. Özgül’ün belirlediği eleme adayı: Berker Takımın belirlediği eleme adayı: Sefa

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUNUN KAZANANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye dün paylaşılan kısımda Mehmet, Danilo ve Somer Şef jüriliğinde yapılan kaptanlık oyununda ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olabilmek için ter döktü. Mehmet, Danilo ve Somer Şef tarafında tespit edilen yemeği en başarılı yapan ERAY, bu haftanın mavi takım kaptanı oldu.

Mavi takım kaptanı Eray, yarışmanın kaideleri gereği kırmızı takım kaptanını belirledi ve bu haftanın kırmızı takım kaptanı da Emir oldu. Mavi ve kırmızı takım kaptanları takım kullanıcılarını şöyle:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Eray (Kaptan), Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce,Barbaros

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Emir, Ebru, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020 son kısımda mavi takım kaptanı Eray ile kırmızı takım kaptanı Emir arasında avantaj ödülünü kazanmak adına kıyasıya bir düello gerçekleştirdi. İki kaptan arasında yapılan avantaj oyununu mavi takım kaptanı ERAY kazandı.

Ayrıca Bakınız.  Kuruluş Osman 33. bölüm 2. fragman

MASTERCHEF’E KİM VEDA ETTİ?

Dün akşam haftanın eleme adayları belli olduktan sonra yarışmacılar kişisel olarak yarıştı. Didem, Özgül, Emir, Uğur, Esra ve Tanya eleme adayları olarak belirlenmişti. Yarışmanın dün paylaşılan yeni bölümünde bir kişi yarışmaya veda etti.

MasterChef’in eleme gecesinde finale kalan isimler Özgül, Tanya ve Didem oldu. İlk eleme oyununda başarılı olamayan Didem, Özgül ve Tanya son eleme oyununda Mehmet Şef’in hazırlamış olduğu levrek yemeğine en yakın tabağı hazırlamak için mücadele etti. Tanya ve Didem’in son ikiye kaldığı MasterChef elemesinde yarışmaya veda eden isim Didem oldu.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Kırmızı ve Mavi takım Balıkesir’de yöresel yemekleri en kaliteli biçimde çıkarmaya çalıştı. Yarışı kaybeden eleme potasına gitti. MasterChef Türkiye’de Kırmızı ve Mavi takım jüri kullanıcılarının verdiği menüleri özel misafirlere tattırdı. En çok oyu alan takım Kırmızı takım oldu ve dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bu oyunda jürinin istediği ürüne göre yemek çıkarmaya çalıştı. Ebru, Tanya, Furkan, Esra, Berker en lezzetli tabağı çıkarmak için mücadele etti. Kişisel dokunulmazlığı ise Ebru kazandı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye’de bu haftanın eleme adayları yapılan son yarışmanın sonrasında belirlendi. Mavi takımda en çok oyu alan yarışmacı oldu. Böylece eleme adayları Uğur, Emir, Özgül, Didem, Esra ve Tanya oldu.

MASTERCHEF İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef’in dün paylaşılan bölümünde dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Mavi takımdan iki yarışmacı bu haftanın eleme potasına gitti. Masterchef’te dokunulmazlık oyunun en kaliteli İspanyol yemeklerini yapan Kırmızı takım kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Mavi takımda ne iyi yemeği yapan Esra dokunulmazlığın sahibi oldu. Masterchef’te dokunulmazlığı kazanan Esra,3.eleme adayı olarak Emir’in adını verdi. Mavi takımın kendi içerisinde yaptığı oylama neticesinde 4.eleme adayı Uğur oldu.

78. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Bu akşamki kısımda mavi ve kırmızı takımın yarışmacıları, İspanya mutfağı temasında yemekler yaparak ter dökecek. Lakin bu dokunulmazlık oyununda, yarışmacıların hepsi birbirine bağlı olacak. Her bir yarışmacı, hareket ederken diğerlerini de düşünmek durumunda kalacak. Çok renkli sahnelere ev sahipliği yapacak Masterchef Türkiye’nin 78. bölüm fragmanı resmi Youtube kanalında yayınlandı.

MASTERCHEF TÜRKİYE 78. BÖLÜM FRAGMANI

Masterchef’te bu akşam mavi takımın kaptanı Uğur, kırmızı takımın kaptanı Sefa ile kafa kafaya verecek. Lakin kaptanların bu akşam takımlarını zafere götürmek için epey uğraşmaları gerekecek. Hem alışveriş bölümünde, hem de yemek bölümünde birbirlerine bağlı olacak yarışmacıları zorlu bir sınav bekliyor. İşte heyecanla beklenen fragman…

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık heyecan yaşandı. Gergin ve heyecanlı anların yaşandıği dokunulmazlık oyununda son bölümünde, yarışmacılar karşılıklı olarak düello yaptı. Şefler tarafından verilen menüde ülkemizin geleneksel pideleri hazırlanması istendi. En güzel ve lezzetli pideleri yapan mavi takım oldu. Böylece dokunulmazlığın sahibi mavi takım olarak belirlendi. Kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyunu oynadı. Danilo Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapabilmek için yarışan isimler arasındaki Didem tabağını yetiştiremeyince Mehmet Şef’in sert eleştirilerine maruz kaldı. Oyunu kazanan Ayyüce haftanın ilk eleme adayı olarak Didem’i potaya gönderdi. Takım oylaması sonucu eleme potasına Özgül girdi.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Masterchef’te dün paylaşılan kısımda kaptanlık oyunun heyecanı yaşandı. Kaptanlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada tavuk ile en kaliteli tabağı yapan Uğur, bu hafta Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Sefa’yı seçti. İki isim avantaj fırsatı için kıyasıya rekabet ettiler.

Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Sefa düelloda karşılaştıler. En kaliteli lahana sarmasını yapan isim düelloyu kazandı. Peki 12 Ekim Masterchef kaptanlık düellosunu kim kazandı? İşte yeni takımlar…

Uğur ve Sefa’nın kaptanlık düellosu yarışında kazanan taraf Uğur oldu.

MAVİ TAKIM

Uğur, Furkan, Emir, Esra, Tanya, Berker, Ebru

KIRMIZI TAKIM

Sefa, Barbaros, Serhat, Eray, Ayyüce, Özgül, Didem

Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından Bottarga (Kefal havyarı) ana malzemesiyle bir yemek hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda Bottarga ile yapılan ürünleri tadan jüri şefler Serhat, Berker, Tanya’nın yapmış olduğu yemekleri beğendi ve bu üç isim MasterChef’te yoluna devam etmeye hak kazandı.

Eleme oyununda başarılı olamayan Sefa, Walison, Ebru ise Somer Şef’in imza yemeğini yapabilmek için mücadele etti. Zorlu geçen eleme turunda Somer şefin tabağına en yakın tabağı yapan Sefa potadan çıkan ilk isim oldu.

Son ikiye kalan Ebru ve Walison büyük heyecan yaşadı. Tabağında eksik ürün olan Walison şeflerin kararıyla MasterChef’e veda etti.

MasterChef Türkiye’de dün akşam takım oyununu maviler kazandı ve kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyununu oynadı. Kırmızı takım kendi aralarında yarıştığı karşılaşmada yarışmacılar içerisinde bulunan Sefa kaza geçirdi. Yemek yaparken parmağından yaralanan Sefa zor anlar yaşadı.

MasterChef Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç kişisel dokunulmazlık oyunu sırasında yaşadığı kaza ile yürekleri ağza getirdi. Yarışmacı kendisinden istediğimiz menüyü yaparken blender kullanmak zorunda kaldı. Sefa’nın blender kullanırken başına gelen kaza ise stüdyodakileri ve ekran başındakileri korkuttu. Parmağını blenderın bıçaklarının içine sokan Sefa bir anda blenderı çalıştırdı ve talihsiz kaza yaşandı.

Danilo Şef’in stüdyodaki sağlık çalışanına seslenmesi sonucu hemen müdahale edildi. Sefa’nın parmağına gerekli müdahale yapıldıktan sonra yarışmacı yemeğini yapmaya eli sargılı bir biçimde devam etti. Sefa’nın son durumu ise bilinmiyor!

KİŞİSEL DOKUNULMAZLIK ERAY’IN

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı. Menüde Danilo Şef’in imzalı tabağı olan Yeşil Kuzu Dövmesi vardı. Yarışmacılar en kaliteli tabağı yapıp şefleri etkilemek için ellerinden gelen en kaliteli performansı gösterdi. Finale Eray ve Berker kaldı. Kişisel dokunulmazlığın kazananı Eray oldu. Kişisel dokunulmazlık oyununun kazananı Eray eleme potasına Berker’i gönderdi. Daha sonra kırmızı takım yarışmacılarını diğer eleme adayını belirlemek üzere oylama yaptı. Oylama sonucu en çok oyu Tanya aldı. Böylece haftanın 3. ve 4. eleme adayı Berker ve Tanya oldu.

TV8 ekranlarının vazgeçilmez programı Masterchef’te bir hafta daha geride kaldı. Masterchef, yeni bir yarışmacıya elveda derken heyecanla beklenen yarışmanın 73. bölüm fragmanı yayınlandı. Bunun yanı sıra yarışmanın sevenleri, 73. kısımda ikinci dokunulmazlığı alan takım merak edilmeye başlandı. Peki Masterchef’te eleme adayları kimler oldu? İşte heyecanla beklenen 71-3. bölüm fragmanı…

Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda mavi ve kırmızı takım dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Masterchef’te yarışmacılar şeflerin verdiği menüde döner yaptılar. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyununda yarıştılar.

Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip Mavi takım oldu. Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım dokunulmazlık oyunu oynadı. Sefa, dokunulmazlık oyununu kazanan isim oldu. Bu hafta Masterchef’te 1.eleme adayı Serhat oldu. Kırmızı takım kendi içerisinde gerçekleştirdiği oylama neticesinde ikinci eleme adayı olarak ise Walison’u seçtiler.

KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’de dün paylaşılan bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüriliğinde kaptanlık oyunu oynandı. Şeflerin istediği yemeği en kaliteli yapmak ve bu haftanın mavi takım kaptanı olmak isteyen 15 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Ton balığının ana karakter olduğu yaratıcılık oyununda finale Tanya, Walison ve Esra kaldı. En kaliteli ürünü hazırlayarak bu haftanın mavi takım kaptanı Esra oldu. Mavi takımın kaptanı olan Esra kırmızı takım kaptanı olarak da Ebru’yu seçti. İlk kez kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, ‘Esra abladan rica ettim, ‘beni kaptan yap’ diye o da beni kaptan yaptı’ açıklamalarında bulundu. Mavi ve kırmızı arasındaki ilk takım oyununda market avantajı kazanmak maksadıyla kaptanlar düellosu oyunu Esra ve Ebru arasında oynandı. Levrek Buğulama yemeğini en kaliteli hazırlayan Ebru düelloyu kazanan isim oldu.

MAVİ TAKIM

Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

KIRMIZI TAKIM

Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

ELEME GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR!

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu hafta eleme potasına giden mavi takımdan dört, kırmızı takımdan iki yarışmacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın sonrasında yarışmacılar dün akşam, elenmemek için kıyasıya mücadele etti. İki etaplı eleme turunda şefler ilk olarak yarışmacılara “Demirhindi” verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu aşamada en başarılı üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

DUYGU YEMEĞİNİ SABOTE ETTİ

Final eleme oyununa giden Sefa, Didem ve Duygu Danilo şefin özel tarifi olan “Balık Ekmek” yemeğini yapmaya çalıştı. 40 dakika gibi kısa bir sürede tabaklarını yapmaya çalışan yarışmacılar anlar yaşadı. Deniz ürünlerinde bir hayli başarılı olan Duygu bu kez yemeğini eksik yaptı. Şefler tadım sırasında Duygu’ya bir hayli sinirlendi.

Duygu için konuşan Mehmet şef ‘ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu düzeyde bir yarışmacının böyle bir hata yapacağına inanmıyorum’ ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye’de ender yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlayan Mehmet şef, ‘üç ciddi hayatlı tabak var aramızda konuştuk ve kararımızı verdik’ dedi. Somer şef ‘Kasıtlı ve ya bilerek yemeğinde hata yapan var mı?’ diye sordu. ‘Bilerek ve isteyerek bugün kötü tabak çıkardım’ diyen Dugu Acarsoy çok konuşulacak bir itiraf da bulundu.

Acarsoy, “Bunun için sizlerden özür diliyorum, emeğiniz çok büyük. Ben bir akademisyenim üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. Ben bir tercih yapmak zorunda kaldım akademik kariyerim bu durum karşısında biraz daha ağır bastı ben de yemeğimi kötü yaptım” dedi.

MASTERCHEF YENİ FRAGMAN YAYINLANDI!

MasterChef Türkiye yarışmasının yeni fragmanı yayınlandı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danılo Zanna ve Somer Sivrioğlu yer alan yarışma da son kısımda gözyaşları sel oldu. MasterChef’in bu bölümünde; yarışmacılar, bu kısımda İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesinde yarışacaklar. İşte 69. bölüm fragmanı:

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan son bölümünde haftanın ikinci dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef’in dün paylaşılan bölümünde mavi takım, yurtharicinde gelen özel konuklar için protokol menüsü hazırlarken, kırmızı takımda ise Barbaros’un düğünü adlı konsept menü yapıldı. Mavi takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, haftanın üçüncü eleme adayı Uğur oldu. Tanya’nın oyun sırasında rahatsızlanması ise son bölüme damga vurdu. İşte, MasterChef son kısımda yaşananlar.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef 3. eleme adayını dokunulmazlığı kazanan Sefa seçti. Sefa eleme adayı olarak dokunulmazlık oyununu kaybetmelerine yol açtığunu düşündüğü Uğur’un seçti. Diğer eleme adayı mavi kaptanı tarafından seçildi. MasterChef 4. eleme adayı Didem oldu.

MasterChef’te haftanın ilk eleme adayları kırmızı takımda Esra ve Duygu olmuştu.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZ OYUNUNDA ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’nin 29 Eylül 2020 Salı günü ekranlara gelen son kısımda mavi ve kırmızı takımlar arasında oynanan dokunulmazlık oyununda mavi takım kazanarak dokunulmazlık sahibi oldu. Bu bağlamda dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Yapılan oyun neticesinde Emir kişisel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

Kişisel dokunulmazlığı kazanan Emir ise yarışmanın kaideleri gereği ilk eleme adayını seçti ve Esra haftanın ilk eleme adayı oldu. Bu gelişme sonunda kırmızı takım içerisinde ikinci eleme adayı için oylaması yapıldı ve en çok en çok eleme adayı oyunu alan Duygu bu haftanın ikinci eleme potasına giren isim oldu.

Mastercef yarışmasında dün paylaşılan son bölüm de kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve SCevap bırakın