Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

MasterChef’te Masterclass ödülünü kim kazandı?

Masterchef Türkiye‘de dün akşam paylaşılan kısımda Danilo şef‘ten aldıkları Masterclass’tan sonra büyük ödül için kıyasıya mücadele etti. İtalyan yemekleri risotto ve elde makarna yapımını öğrenen yarışmacılar 2 turdan oluşan mücadeleden sonra ikinci tura yalnızca 6 yarışmacı girdi. Masterclass ödülünü kazanarak ödülün sahibi bir kişi oldu. Detaylar haberimizde…

MasterChef’te dün paylaşılan kısımda Masterclass ödül oyununda Danilo şef rüzgarı esti. Dün akşam Danilo Şef makarna ve risotto yapmanın tekniklerini ve inceliklerini yarışmacılara gösterdi. Danilo Şef’in verdiği eğitimin sonrasında mutfakta yarışmacılar öğrendikleri yemeklerle yaratıcı bir tabak çıkarmaya çalıştı. Rakiplerinden daha iyi tabağı çıkararak MasterClass finaline kalan 6 yarışmacıdan biri gecenin sonunda ödülün sahibi oldu.

İlk turda Duygu, Emir, Esra, Özgül, Uğur ve Eray makarnayı rakiplerine göre daha iyi yaparak 2. tura yükseldi. Danilo Şef ikinci tura yükselen 6 yarışmacıdan bu kez final turunda risotto yapmasını istedi. Yarışmacılar 60 dakika sürenin sonrasında yaptıkları yemekleri Danilo, Somer ve Mehmet Şef’e tattırdı. Yarışmanın sonunda risottoyu diğer yarışmacılarda daha iyi yaparak MasterClass ödülünü kazanan isim Emir oldu.

Herkes tarafından sevilen Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda haftanın ikinci dokunulmazlık oyunun oynandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıların kıyasıya mücadele ettiği kısımda kaybeden takımdan iki eleme aday daha oldu. Şefler tarafından Çölyak hastaları için uygun yemekler yapmalarını istedi. En kaliteli tabakları çıkaran ve dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu. Mavi takım kişisel dokunulmazlık oyununu kazanmak için yarışan mavi takım şeflerin istediği uzak doğu mutfağından ‘tom yum goong’ çorbasını En kaliteli biçimde yapabilmek için yarıştı. En kaliteli tabağı hazırlayan yarışmacı şefler tarafından Barbaros olarak açıklandı.

kişisel dokunulmazlığı kazanan Barbaros haftanın 3. eleme adayı olarak Berker’i sözlerine ekledi Daha sonra mavi takım arasında yapılan oylamanın sonrasında da en çok oyu alan yarışmacı Ebru oldu ve haftanın 4. eleme adayı seçildi.

Dün paylaşılan kısımda haftanın ilk dokunulmazlık oyunu evvelsi stüdyoda büyük bir sürpriz yaşandı. Survivor yarışması ile adından söz çok ettiren Nisa Bölükbaşı birden stüdyoya girerek şeflere büyük bir sürpriz yaptı.

Şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Nisa’nın yarışmaya gelme nedenini ise “Yapımcıların Nisa’ya rayska sözü var. Birazdan dostlarımız rayska yapacak ve Nisa’ya yedireceğiz” sözleriyle açıkladı. bunun yanısıra Mehmet Şef Nisa’yı Ayyüce’ye benzeterek, “Mimiklerini sana benzetiyorum” dedi.

Dün ekranlara gelen Masterchef yarışmasının son bölümünde kaptanlık oyunu heyecanı yaşanıyor. Şefler, yarışmacılardan dondurmanın ana malzeme olacağı bir ürün yapmasını istedi. Şeflerin istediği biçimde dondurmayı En kaliteli kullanan ve Masterchef kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan isim Celal oldu. Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Celal, Kırmızı takım kaptanı olarak Eray’ı seçti.

Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Eray, takım seçimlerini yaptı. Takımlar şu biçimde;

MAVİ TAKIM

Celal – Kaptan
Barbaros
Esra
Serhat
Tanya
Berker
Sefa
Ebru

KIRMIZI TAKIM

Eray – Kaptan
Furkan
Emir
Uğur
Ayyüce
Özgül
Duygu
Gülşah

MasterChef dün paylaşılan bölümünde mavi takım için bir eleme gecesi yaşandı. Uğur, Gülşah ve Berk’in eleme potasında olduğu gecede yarışmacılar eleme yemeği olarak perdeli pilav yaptı. 16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef’te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Hafta süresince yapılan dokunulmazlık oyunlarını kaybeden mavi takımdan 6 yarışmacı Emir, Duygu, Ayyüce, Uğur, Berk ve Gülşah elenmemek için kıyasıya yarıştı.

İki aşamalı olan eleme sisteminde ilk turda yaratıcılık oyunu oynandı. İlk turda en başarılı tabağı yapan Ayyüce, Duygu ve Emir oldu. İkinci turda yarışan Uğur, Gülşah ve Berk’ten Somer şef, perdeli pilav yapmalarını istedi. Somer şefin hazırladığı perdeli pilavı yapmak için yarışmacılara tam bir saat verildi. Stresli anların yaşandıği gecede üç yarışmacı da tabağını tamamlamayı başardı. Şeflerin yaptığı tadım sonrası verdikleri kararla eleme turundan ilk çıkan isim Uğur oldu. Gülşah ile son ikiye kalan Berk, MasterChef’e veda etti.

MasterChef’in dün akşam paylaşılan bölümünde 10 bin TL kazanmak için yarışan yarışmacılar kız ve erkek takım olarak ikiye ayrıldı. Kızlar evi ve erkekler evi olarak takımlara ayırınen yarışmacılar En kaliteli sütlü tatlıları yapmak için mücadele etti. Yarışmayı 4-2’lik skorla kazanan takım ise erkekler oldu.

Oyun evvelsinde erkeklerin sayıca fazla olması sebebiyle iki yarışmacı oyun haricinde kaldı. Yarışma dışı kalan isimler Eray ve Barbaros oldu. sonrasında şeflerin yapılmasını istediği sütlü tatlılar, yarışmacılar arasında aktarıldı ve eşleşmeler Daha sonra düellolar başladı.

Oyunu kazanan takım ise kaldıkları evde kullanmak için 10 bin TL kazandı.

Somer Şef yarışmacılara domates ve biber salçasının inceliklerini anlatarak Masterclass eğitimi verdi. İlk aşamada yarışmacılar domates çorbasını yapmak için mutfakta karşı karşıya geldi. Domates çorbasını En kaliteli yapan isimler, Ayyüce, Sefa, Celal, Tanya, Esra ve Uğur oldu. Somer şef tarafından verilen eğitimde turşu yapmanın incelikleri ve domates, biber salçası yapmanın tekniklerini alan yarışmacılar sonraki aşamada yaratıcı yemek yapmaya çalıştı.Yarışmacılara yapacakları yemekler için 40 dakika süre tanındı.

Masterclass eğitimimn sonrasında En kaliteli yemeği yaparak masterclass ödülü olan yemek pişirici robot ödülünü kazanan isim Ayyüce oldu.

TV8 ekranlarında paylaşılan Masterchef 2020 yarışmasında dün akşam ekrana gelen kısımda mavi ve kırmızı takım ikinci dokunulmazlık için yarıştı. Şeflerin mavi ve kırmızı takıma narenciye vererek yaratıcılıklarını kullanarak narenciyeyi ön plana çıkarmalarını istedi. Sırasıyla amuse bouche, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek son olarak da narenciye kullanıp tatlı yapmalarını istedi.

40 dakika gibi kısa bir sürede tabak hazırlamaları gereken yarışmacılar yetiştirmek için oldukça ter döktü. En güzel yemekleri hazırlayan takım dokunulmazlığı elde etmek için kıyasıya mücadele etti. 5 çeşit yemek hazırlayan iki takım da oylama heyecanı yaşadı. Ünlü şeflerin kararıyla dokunulmazlık oyununu 3-2 kazanan kırmızı takım oldu.

Dokunulmazlık oyunun kaybeden mavi takım kişisel dokunulmazlık için mücadele etti. Yarışmacılar Mehmet şefin hazırladığı tütsülü rozbif yemeğini yapmak için kıyasıya yarıştı. En başarılı tabağı yapan Duygu kişisel dokunulmazlığın kazananı oldu. Duygu, eleme potasına mavi takımın kaptanı Uğur’u gönderdi.

Ayrıca Bakınız.  Bergüzar Korel Evi Nerede? Nerede Oturuyor? Kimdir? Kaç Yaşında?

Mavi takım arasında yapılan oylamada Eray ve Berk aralarında münakaşa yaşandı. Eray’ın mutfakta heyecan yapıp kaos yarattığını düşünen Berk takım dostunı uyardı. Eray ise Berk’e ‘sen çok bilmişlik yapıyorsun’ yanıtını verdi.

Şefler yarışmacılardan Çin mutfağından lezzetler yapmalarının istedi. Başlangıç menüsü olarak sebzeli wonton çorba, Çin pilavı, Ballı zencefilli tavuk, Çin böreği, Moğol usulü et, İstiridye soslu brokoli ve kuşkonmaz, Kızarmış dondurma gibi yemekler istedi.

Verilen 40 dakikada mavi ve kırmızı takım kıyasıya mücadele etti. Ama Özgül’ün kaptan olduğu kırmızı takım, mavi takıma karşı büyük bir farkla oyunu kazandı.

MasterChef’de dokunulmazlık oyununun kaybedilmesinin sonrasında mavi takım kendi arasında dokunulmazlık oyunu oynadı. Haftanın ilk dokunulmaz olan ismi Gülşah oldu. Gülşah eleme potasına yaratıcılığına güvendiği Emir’i soktu.Masterchef’te haftanın ikinci eleme adayı takım arasında yapılan oylamanın sonrasında belirlendi. Dört oy alan Ebru ve Ayyüce’nin kaderini Gülşah belirledi. Gülşah verdiği oylarla Ayyüce’yi eleme potasına yolladı.

Dün paylaşılan kısımda “Mehmet şefin ‘Üç yılda yediğim en kötü yemek’ ve Danilo şefin ‘Gerçekten ilk defa MasterChef’te bir yemeği yiyemiyorum’ ” sözleri yarışmaya damga vurdu.Bahsedilen yemek hangi takıma ait merak konusu. İşte yeni bölüm fragmanı…

Masterchef’in dün ekranlara gelen bölümünde 16 yarışmacının kaptanlık oyununda kıyasıya mücadele etti. Şefler yarışmacılardan 40 dakika içinde her bir yarışmacıdan 8’er adet ıslak hamburger yapmalarını istedi.

Gergin dolu anların yaşandıği yarışmada çoğu yarışmacı 8 adet hamburgeri yetiştiremedi. Şeflerin verdikleri yemeğe en yakın tabakları Uğur, Duygu, Esra, Berk ve Furkan olarak açıkladı. Gülşah, Tanya ve Ebru hamburgerleri yetiştiremedi.Kaptanlık oyununda Esra ile finale kalan Uğur mavi takımın kaptanı oldu.

Masterchef Türkiye yarışmasında dün ekrana gelen yeni bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Eleme potasında Ayyüce, Duygu, Sedat, Esra, Celal ve Eray bulunuyordu. Yeni kısımda oynanan eleme oyununa Sedat, Esra ve Celal katıldı. Celal rakiplerinden daha iyi bir tabak çıkararak birinci oldu.İşte, yarışmaya veda eden o isim…

MASTERCHEF YARIŞMASINA İLK VEDA EDEN İSİM SEDAT OLDU

40 dakikada En kaliteli tabağı yapan Celal potadan çıkan ilk isim oldu. Esra ve Sedat arasında seçim yapan jüri üyeleri Esra’nın yarışmaya devam etmesine karar verdi. MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden kişi de Sedat oldu.

Masterchef yarışmasına veda eden Sedat, ‘Burada çok güzel kişiler tanıyıp çok güzel kişiler tanıdım. hatalılarım desem adaptasyon süreci çok yaşadım.’ ifadelerini kullandı.

Masterchef yarışmasına sürpriz yarışmacı

MasterChef Türkiye’ye yedeklerden katılan ilk yarışmacı Sefa oldu. Daha evvel eleme turunu geçemeyen Sefa, yarışmaya geri döndü.

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye, dün akşam 32. bölümüyle ekrana geldi. Dün akşam ödül oyunu için kadınlar ve erkekler olarak iki gruba ayrıldı. Şefler iki takımın yarışmacılarından vejeteryan bir menü hazırlamasını istediler. Heyecanlı anların yaşandıği yarışmada ilk para ödülünü kazanmak için yarışmacılar kadınlar-erkekler olarak iki gruba ayrıldı ve ödülü kazanmak için kıyasıya mücadele etti.

Şeflerin yemeklerin tadımını yaptıktan sonra beğendikleri yemeklere göre 3-2’lik skorla erkekler takımının yemeklerini beğendi. Böylece erkekler takımı 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Yarışmacılar elde ettikleri çekle ya kaldıkları villadaki gereksinimlerini karşılayacak ya da kendi aralarında 10 bin tl ödülü paylaşacak.

Ekranların en çok en çok beğenilen ve izlenen yarışması Masterchef Türkiye’nin dün akşam paylaşılan kısımda Bu sezonun ilk Masterclass eğitimi verildi. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya tarafından verilen Masterclass’ta yarışmacılara estetik, doğru ve süratli bir biçimde sebze doğramayı gösterirken, deniz mahsülleri ile et kesimini ve temizlemesini de öğretti.

Lezzet yarışmasının ilk MasterClass’ında başarılı olan 4 finalist; Berk, Serhat, Uğur ve Barbaros oldu. Başarılı olan 4 isim MasterClass’da öğrendiklerini sınırlı malzemeyle ve yaratıcılıklarını kullanarak yeni bir tabak hazırladı. Yarışmacıların hazırladıkları yemeklerin tadımını yapan ünlü şefler final oyununda kazanan ismin Serhat olduğunu açıkladı. Masterchef class’ta En kaliteli tabağı çıkaran Serhat, profesyonel mutfak teçhizatının sahibi oldu.

TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye dün akşam 30. bölümüyle ekrana geldi. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım eleme adayı olmamak için kendi aralarında yarıştı ve Daha sonra yeni eleme isimleri belirlendi. Masterchef yarışmacısı Eray ise yaptığı yemekten dolayı hem jürilerin hem de kendi ağzını yaktı.

TV8’de paylaşılan ve çok sevilen Masterchef yarışması 16 kişilik ana kadro belirledikten sonra dün akşam paylaşılan kısımda ilk kaptanlık oyunu oynandı. MasterChef’in dün akşam paylaşılan bölümünde ünlü şefler, yarışmacılardan 5 adet yemek yapmasını istedi. Şefler yarışmacılardan sırasıyla; kabak çorbası, baklava hamurundan mantarlı börek, ılık manda kaymağı ile semizotu salatası, dana nuar ve polenta son olarak da şeftalili parfe yapmasını istedi.

İlk kez takım halinde yarışan yarışmacılar şeflerin belirlediği yaz konsepti yemeklerini verilen bir saatte hazırlamak için mücadele etti. Heyecan dolu anların yaşandıği yarışmada bazı zaman de takımlar arasında tansiyon da yükseldi. Verilen bir saatin sonunda yemeklerini şeflere servis eden mavi takım ve kırmızı takım büyük heyecan yaşadı. oldukça çekişmeli geçen yarışı kazanan 3-2’lik skorla Tanya’nın kaptan olarak yönettiği mavi takım oldu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım bu kez kişisel dokunulmazlık oyunu için yarıştı. Mehmet şefin yaptığı irmik helvasına en yakın tabağı yapan Duygu, dokunulmazlığın sahibi oldu. Duygu’nun eleme potasına gönderdiği ilk isim Celal oldu. Takım oylaması sonucu ikinci aday ise Sedat oldu. Toplamda 6 kişinin eleme potasına gireceği yarışmada heyecan dolu anlar yaşandı.

Şeflerden konuşmak için izin alan Eray, burada saygısızlık olmasın diye söylemedim ama Serhat daha evvel, ‘Ben Amerika’da işi bıraktım. Ben gibi birisi varsa benim rakibimdir’ diyor. Biz parasız, ailemizden destek almadan ne koşullardan geçerek buraya geldik. Belki benim Amerika’ya gitme şansım olmadı. Belki de buradaki çoğu kişinin olmadı. Eleme oyununda beni karşına çıkar, seni elemezsem benim adım da Eray değil’ ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakınız.  Doğduğun Ev Kaderindir kimin gerçek hikayesi?

Ama 7 yarışmacı süreyi iyi değerlendiremeyip tabaklarını yetiştiremedi. Şefler tadım yaptığı 9 tabaktan yalnızca 3 tanesini beğendi. Berk, Serhat ve Tanya’nın tabakları arasında birinci olan ve masterchef 2020’nin ilk takım kaptanı olarak Tanya seçildi. Mavi takım kaptanı olarak seçilen Tanya kırmızı takım kaptanı olarak da Ayyüce’yi seçti.

Takım seçimlerinde sona kalan Gülşah, “Sessiz atın çiftesi pek olur. Ben son seçildim ama gün sonunda ‘Keşke seni ilk seçseymişiz’ diyeceksin” dedi. bunun üzerine karşı takımın kaptanı Ayyüce ise kendi eleme oyununda şef Mehmet Yalçınkaya’nın o deyimi kendisine belirttiğini vurgulayarak Gülşah’ı uyardı.

Ortamın oluşan gerginlikten rahatsız olan Serhat ise yarışmacılara açık oynaması gerektiğini ve problemin kimdeyse direk isim vererek konuşması gerektiğini sözlerine ekledi

Karşı takımdaki Eray ise tartışmaya dahil olarak “Benim kişisel olarak kimseyle problemim yok. Gülşah’ı savunmuyorum yalnızca onun çalışma şeklini gördüm. O burada ‘Demek ki burada sinsilik yapmak lazım’ diyor. Eğer Böylece başlayacaksak ben de büyütürüm meseleyi benim için sorun yok. Laf çarpıtıldığı zaman benim sinirim bozuluyor” dedi.

Ard Arda yapılan seçimlerde Tanya’nın takımında Ebru, Eray, Gülşah, Berk, Esra, Tanya, Özgül ve Emir bulunuyor. Ayyüce’nin kaptan olduğu kırmızı takımda ise Serhat, Duygu, Barbaros, Uğur, Furkan, Sedat, Celal bulunuyor.

TV8 ekranlarında paylaşılan ve çok sevilen yemek yarışması Masterchef Türkiye dün akşam yeni bölümü 16 kişilik kadroya girecek son iki ismin belirlendiği akşam oldu. Masterchef’te yarışan yarışmacılar günlerdir şefler tarafından istediğimiz birbirinden farklı yemekleri yaparak 16 kişilik kadroda yer almak için kıyasıya mücadele ediyor. Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna, ve Somer Sivrioğlu’nun jüri koltuğunda olduğu yemek yarışmanın 2020 kadrosuna girebilmek için yarışan yarışmacılar, günlerce ter döktü. Dün akşam son oyunları kazanarak ana kadroya giren isimler Gülşah ve Ebru oldu.

Masterchef’in ana kadrosuyla beraber pazartesi akşamı yeni yayınlanacak ilk bölümünde:

Ayyüce

Serhat

Duygu

Uğur

Furkan

Sedat

Celal

Barbaros

Ebru

Eray

Gülşah

Berk

Esra

Tanya

Özgül ve

Emir kıyasıya mücadele edecek.

SOMER ŞEFİ, ÇILDIRTAN OLAY! ‘ÇIK GİT BURADAN’

Ünlü şeflerin son eleme gününde yarışmacılara verdiği ilk yemek adana kebap oldu. 50 dakika içerisinde kebap yapmaya çalışan yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Bazı yarışmacılar zor anlar yaşadı. Kebabını istediği kıvama getiremeyen Arem, şeflere ‘ben diğer tura girmek istemiyorum. En kaliteli yaptığım ürünü yapamadıktan sonra diğer turda yarışmak istemem’ açıklamasında bulundu.

Arem’in sözlerine çok öfkelenen şef Somer Sivrioğlu, ‘Çok saçma bir hareket! Günah değil mi, seninle yarışan kişilera yazık değil mi? Düşünsene seninle düelloya giren insanı.Sen her kaybettiğinde bunu mu yapacaksın? Her bir şeyi kaybettiğinde ‘ben yapamıyorum, ben gidiyorum mu’ diyeceksin? Bu mu senin iş ahlakın? Bence çık git! Mesleğine saygın olsun. Yemek yap şov yapma. Sana bunu ilk geldiğin günden beri söylüyorum.’ sözleriyle tepki gösterdi.

MasterChef Türkiye 2020 için nefesler tutuldu. İlk grubun içerisinden tespit edilen MasterChef Türkiye’de asıl 16’da yarışacak 8 yarışmacının yanında diğer 14 kişilik grup içerisinden 8 yarışmacı daha eklenecek. Dün akşam diğer grupta yarışan 14 yarışmacı içerisinden bir kişi 14. yarışmacı olarak belirlendi. MasterChef Türkiye 2020’nin dün akşamki yapılan yemek yarışında yarışmacılar evvel mutancana yaptı. Mutancana yemeğini En kaliteli yapan 5 yarışmacı Çağla, Büşra, Celal, Arem ve Ebru oldu.

ÖNLÜĞÜ CELAL KAPTI

Son 5’e kalan yarışmacılar yarışmanın 2. etabında işkembenin ana malzeme olduğu en yaratıcı lezzeti yapmak için mücadele etti. Yarışmacılardan Ebru yemeğini yetiştiremediği için jüri tarafından değerlendirmeye alınmadı. Dün akşam paylaşılan kısımda en yaratıcı tabağını çıkararak son 16’ya kalan yarışmacı Celal oldu.

MasterChef’in 14 Ağustos Cuma ekrana gelen son bölümünde ana kadroya kalan 13. yarışmacı belirlendi. MasterChef’te ilk turda kişloren yemeğini En kaliteli yapan 5 yarışmacı üst tura geçti. Burada ise ana aktörün fındık olduğu yemeği En kaliteli yapan bir isim, şeflerden adı yazılı önlüğü alarak ana kadroya girmeyi başardı.

MasterChef 2020’nin 13. yarışmacısı olmak için kişloren (Quiche Lorraine) yapmak için uğraştılar. Lakin şeflerin tadımı ve kontrolleri Daha sonra beş yarışmacının tabağını başarılı buldular. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda en başarılı tabakları hazırlayanlar, Uğur, Ebru, Gülşah, Arem ve Celal oldu.Sürenin sonunda şefler sıra sıra hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Yarışmacıların sunumları Daha sonra şefler, son ikiye kalan yarışmacıları Uğur ile Ebru olduğunu açıkladılar. Bu iki arasından ismi yazılı önlüğü kazanan ise Uğur Deniz Yılmaz oldu.

12. YARIŞMACI ERAY OLMUŞTU!

MasterChef Türkiye 13 Ağustos Perşembe akşamı sevenlerinin karşısına çıktı. Vişneli köfte yapmak için ilk turda önlüğünü giyerek mutfakta zamanla yarışan yarışmacılardan 6 kişi şefler tarafından beğenildi ve ikinci etabına geçildi. Final turunun ikinci etabında ise şefler yarışmacılardan bu kez mısır üzerine yaratıcı bir tabak yapmasını istedi.

Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in yaptığı tadım Daha sonra bu akşamın birincisi ve ana kadronun 12. yarışmacısı Eray oldu.

Dün ekranlara gelen yeni kısımda yarışmacılar arasından günün final oyununa kalan isimler kendilerinden istenen yaratıcılık yemeğiyle şeflerden geçerli notu almak için kıyasıya mücadele etti. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde yapılan ve birbirinden farklı pek çok lezzetin yarıştığı programda dün lazanya yapılması istendi. Yemeklerini yapan ve şeflerin beğenisine sunan yarışmacılardan kriterlere uygun olan 6 sı seçilerek final turuna kaldı. Final turunda verilen malzemelerle yaratıcılık tatlısı yapılması istendi ve tadım kısmının sonrasında şefler günün ana kadroya katılmaya hak kazanan 11. Yarışmacısını açıkladı. Yarışmanın ana kadrosuna katılan 11. yarışmacı Berk oldu.

Ayrıca Bakınız.  Kırmızı Oda 11. bölüm fragmanı

İlk turda En kaliteli tutmaç çorbasını yaparak bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar stresli anlara yaşadı. Zamanı iyi değerlendiremediği için çorbanın sunumunu hazırlayamayan Dilara, gözyaşlarına tutamayarak ağladı. Bir Anadolu klasik yemeği olan bu çorbayı En kaliteli hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün jumbo karides oldu. Sürenin bitimi Daha sonra yarışmacılar, sıra sıra yemeklerini ünlü şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için yemeklerini sundular. Şefler, tadım sonunda oy birliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah’a ait olduğu belirlendi.

Daha sonra Kayhan, Uğur, Walison oldu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında En kaliteli tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı olmaya hak kazandı.

Dün akşam paylaşılan bölümünde kritik eleme turunda iddialı yarışmacılar Eray Aksungur ile Kayhan Özekin aralarında münakaşa yaşandı.

MasterChef yarışmacısı Kayhan yemek yapmak için kullandığı blenderı yere düşürmesinin sonrasında tekrar rafa koydu. Eray ise Kayhan’ı “Onu oraya koyma yere düştü ve kirlendi” diyerek uyarıda bulundu. Diğer yarışmacılara da seslenen Eray, blenderı kaldırdı ve kimsenin kullanmamasını istedi. Yarışmadaki enteresan tavırlarıyla dikkat çeken Kayhan ise Eray’a “Hadi abi ya. Yemeğe mi sokuyorsun sanki bunu? Tribünlere oynuyor” sözleriyle tepki gösterdi.

İkili arasındaki sözlü tartışmayı önlemek için devreye giren Somer Sivrioğlu, yarışmacıları yanına çağırarak, “Yere düşen şeyi neden yukarı koyuyorsun? Bir de Eray seni uyardığında ‘Şov yapma’ diyorsun. Şovun kimin yaptığı çok açık ortada” sözleriyle Kayhan’ı uyardı.Somer Şef’ten uyarı alan Kayhan ise Eray’a “Hadi ‘Evet’i aldın” dedi. Eray ise “Sen şu kapıdan çıkarken ben sana güleceğim” yanıtını verdi.

Masterchef Türkiye yarışmasında 1 haftadır devam eden elemelerde final turuna 28 kişi kalmış ve 14 kişilik 2 gruplara ayrılmıştı. İlk 8 kişilik gruba müdahil olan isimler Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit ve Sedat Tuncer Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Dün akşam paylaşılan kısımda ilk 8’in son 2 kişisi belirlendi.

MasterChef final turunda kalan son 8 yarışmacı, ana kadroya girebilmek için şeflerin istediği elbasan tava yemeğini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Finale 3 isim Didem, Emel ve Esra’nın kaldı. Finale kalan En kaliteli tabağı yapan yarışmacıyı şefler açıkladı. Rakiplerine göre En kaliteli elbistan tavayı yapan Esra Tokelli MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu.

Diğer turda kalan yarışmacılardan süt ve şekerin ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Verilen süre sonunda ünlü şefler, yarışmacıların yaptıkları tatlıların tadına baktılar. MasterChef jürisi, oy birliği ile ana kadroya seçilen ilk grubun 8. son yarışmacısı olarak Furkan Yalçın’ı seçtiklerini belirttiler.

MasterChef Türkiye’de iki kişinin ana kadroya seçilmesi sonrasında geriye kalan altı yarışmacı, MasterChef’e veda etmek zorunda kaldı. MasterChef Türkiye’ye veda eden isimler, Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE 21.BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Tv 8 ekranlarında paylaşılan Masterchef yarışması paylaşılan son bölümünde oynanan düelloda elenen Kerim Efecioğlu için verilen karar herkesi şaşırttı. Yarışmacılar bir üst tura çıkmak için aralarında 3’lü düello oynandı. Yarışmaya Ankara’dan katılan ve seyyar satıcılık yapan Efecioğlu 3’lü düellolarda yapması gereken performansı yapamayarak jüriler tarafından elendi.

Elenen yarışmacı Kerim Efecioğlu’nun sonrasında yarışmada daha evvel hiç olmayan bir ilk gerçekleşti. Efecioğlu’na Mehmet Yalçınkaya Masterchef önlüğünü verdi.Bütün şeflerin masterchef önlüğünü imzalayıp yarışmacıya verdiği önlük yarışmada bir ilk oldu. Ankara’da seyyar köftecilik yapan Efecioğlu’nu ziyaret edeceklerini ve yaptığı işi çok beğendiklerini belirttiler.

Masterchef 2020 yarışması geçtiğimiz hafta yeniz sezonuyla yayın hayatına girdi. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya, ve Danilo Zanna’nın jüri koltuğunda oturduğu yarışma 3’lü düellolar devam başladı. Dün paylaşılan kısımda 3’lü düellolarda yarışan Mohammad Ayad, Ayyüce Kamit ve Halit Karaman düelloya çıktı.

Ünlü şeflerin 40 dakika verdiği Fransız çorbasına diskalifiye şoku yaşandı. Mohammad isimli yarışmacı tadım kaşığını ağzına sokup sonra tekrar tencereye koydu.

Yaptığı hatayı farketmeyen Mohammed’in yanına Şef Mehmet Yalçınkaya, gelerek evvel tabaktaki yemeği tencereye geri döktü. sonrasında ise ,”Tadım yapamıyoruz. 4 sefer görüntülere baktık. Tadım kaşığıyla çift tadım yaptın. Buradan gidebilirsin” diyerek Mohammed Ayad’ı, MasterChef Türkiye’den diskalifiye etti.

Tv8 ekranlarında paylaşılan Masterchef 2020 yemek yarışması dün paylaşılan 3.bölümüyle ekranlara geldi. Acun Ilıcalının aniden stüdyoyaya gelmesiyle ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu büyük şaşkınlık yaşadı. Ünlü şefler, yarışmacı Deniz Aktuğ’un yaptığı yemeği tadarken içeri gelen Acun Ilıcalı da yemeğin tadına baktı.

Acun Ilıcalı, “Kanalda toplantıydım. ‘Miami’den yarışmacı var’ dediler apar topar buraya geldim” dedi. Ilıcalı’nın şeflerle el sıkışmaması ve dirsek vurarak selamlaşması da dikkat çekti.

Acun Ilıcalı, Avustralya’da yaşayan Somer Sivrioğlu’nun Türkiye’ye dönmekte yaşadığı zorluğa da dikkat çekerek, “Senin yerine de İrem Kanan’ı koyacaktık. Jokerlikte son boyut olacaktı” diye şaka yaptı.

Acun Ilıcalı daha sonra ise yarışmacı Aktuğ’un yaptığı yemeklerin tadına baktı. Miami’de yaşayan ve restoran işleten Deniz Aktuğ’un midyeli yemeğini ve yanında hazırladığı ekmeği çok beğenen Ilıcalı, “Bunu yapanın güzel şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Risk almış ve riski alanları severim. Ekmek muhteşem olmuş” dedi. Lakin şeflerden Mehmet Yalçınkaya, “Senden daha iyileri var. Seni düellolarda görmek istemiyorum” sözleriyle ters oy kullandı.

Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın ‘evet’ demesiyle yarışmacı Deniz Aktuğ bir üst tura çıktı. Ilıcalı, Deniz’in suşi şefi olan Kolombiyalı eşini de programa davet ederek, “Eşini üçlü düelloya getir. Suşi yapsın. Eğer beğenirsen onu götürürüz” dedi.Cevap bırakın