Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Menajerimi Ara nerede çekiliyor? Ego Ajansı nerede?

MENAJERİMİ ARA

Menajerimi Ara dizisi her pazar Star TV ekranlarında yayınlanmaya devam etmekte. İlgiyle takip edilen dizinin çekimlerinin nerede yapıldığı merak konusu oldu. Peki Menajerimi Ara nerede çekiliyor? Ego Ajansı nerede? İşte Menajerimi Ara çekim yapılan semtler…

MENAJERİMİ ARA NEREDE ÇEKİLİYOR?

Menajerimi Ara dizisi, İstanbul’un birden çok değişik beldesinde çekiliyor. Ego manajerlik ajansı çekimleri İstanbul – Maslak’taki 42 Plaza’da gerçekleştiriliyor.

MENAJERİMİ ARA

İstanbul’un gözde mekanlarından birisi olan Ataşehir’deki lüks konutlarda Menajerimi Ara dizisinin çekimleri devam etmekte.

MENAJERİMİ ARA

İç çekimlerin bir kısmı ise Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşiyor Lakin sahneler özellikle Maslak’taki iş merkezlerinin tam kalbinde çekiliyor.

SEFİRİN KIZI

Sefirin Kızı dizisinin bazı çekimleri İstanbul’da yapılıyor.

Projenin geneli ise Muğla’da çekiliyor.

Dizi bundan öncekilerde yurtharicinde da “kamera” demişti.

Bazı sahneler Karadağ’da da (Montenegro) çekildi. Sonbahar yağmurlarına denk gelen çekimler, turistlerin akınına uğrayan Kotor, Budva, Petrovic ve Cetinje’nin ünlü meydan ve sokaklarında gerçekleştirildi.

ŞAHSİYET

Dijital platform puhutv’den paylaşılan ve Haluk Bilginer’e Emmy ödülünü getiren Şahsiyet’in birden çok sahnesinin geçtiği, 8 ve 10 numaralı dairelerin olduğu yani Haluk Bilginer‘in hayat verdiği Agah Beyoğlu rolünün yaşadığı apartman Beyoğlu’nun Asmalı Mescit Mahallesi Jurnal Sokak’ta yer aldı.

Dizide Kambura ismiyle geçen belde ise gerçekte yok. Şahsiyet dizisinde Kambura adını alan ilçe Bursa’nın tamamen doğal güzellikleriyle ünlü Gölyazı beldesi. Agah Beyoğlu’nun geçmişte görev yaptığı ve öldüreceği bireylerin dosyalarını topladığı Kambura Adliyesi de yine Gölyazı’da bulunuyor.

ÇUKUR

Kendine has bir kitle oluşturan Çukur’un başrollerinde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal ve Perihan Savaş rol alıyor.

Çukur’daki merak uyandıran mahalle İstanbul’un Fatih beldesinde yer alan Balat semtinde yer alıyor.

Dizideki ‘Arkadaşlar Kahvesi’, ‘Koçavalı Aş Evi’ ve Muhittin’in berberi Haliç kıyısında yer alan balat semtinin arka sokaklarından birinde bulunuyor.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD

Osmanlı zamanında geçen Payitaht Abdülhamid özel olarak kurulan Kocaeli SEKA Film Platosu’nda gerçekleşiyor.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34’üncü padişahı olan, 1876 senesinde çıktığı tahtta 33 yıl kalan Sultan 2. Abdülhamid’in yaşamının anlatıldığı ‘Payitaht Abdülhamid’ başrollerinde ise Bülent İnal ve Özlem Conker var.

Ayrıca Bakınız.  Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Oyuncuları kimlerdir?

GÜVERCİN

Bazı sahneleri Şanlıurfa’da çekilen Star TV dizisi Güvercin dizisinin genel çekimleri Gaziantep’te yapılıyor.

ÇOCUK

Nazan Kesal, İsmail Hacıoğlu, Serhat Teoman, Merve Çağıran ve Ceyda Ateş Toplusoy gibi oyuncuların rol aldığı Çocuk dizisininin çekimleri İstanbul’un değişik semtlerinde gerçekleşiyor.

UFAK TEFEK CİNAYETLER

Başrollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Bade İşçil, Mert Fırat, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar ve Ferit Aktuğ‘un bulunduğu Star TV ekranlarında final yapan Ufak Tefek Cinayetler çekimleri İstanbul’un değişik mekanlarında gerçekleşti.

Amerikan dizilerindeki lüksü aratmayan, doğayla iç içe bahçeli ve havuzlu evler ise Kemer Country ve Zekariyaköy’de bulunuyor. Dizinin birden çok bölümü de buralarda çekildi.

Fİ-Çİ

Çi’nin ilk sezonu Fi’de Can Manay (Ozan Güven) ve Duru’nun (Serenay Sarıkaya) tanışmasına vesile olan villalar Çekmeköy’de bulunuyor.

Can Manay ile Duru’nun beraber yaşadığı; eşsiz şehir manzarası, geniş pencereleri ve modern dekorasyonu ile kendine hayran bırakan lüks rezidans sahneleri Etiler’deki Otel Le Meridien’de çekildi.

Çi’de dans okulu olarak gösterilen, dans provaları ve sahne çalışmaları ile ekrana gelen yer ise aslına bakılırsa bir gece kulübü. Beyoğlu Tomtom mahallesinde bulunan Garaj Çi’nin dans çalışması sahnelerine ev sahipliği yaptı. Garajistanbul ismiyle da bilinen mekanda çekimler gündüz saatlerinde gerçekleşti.

Can Manay’ın kanalın patronu ve Sadık Murat Kolhan’ın kayınbabası olan ‘Büyük Bey’ ile görüştüğü sahneler ise Grand Pera’da çelildi.

FAZİLET HANIM VE KIZLARI

Kadrosunda Nazan Kesal, Mahir Günşıray, Deniz Baysal, Çağlar Ertuğrul, Afra Saraçoğlu ve Alp Navruz gibi isimlerin rol aldığı Fazilet Hanım ve Kızları’nın çekimleri İstanbul Sarıyer’de yapıldı.

Dizide Egemen’lerin yaşadığı ev olarak tercih edilen yalı Sarıyer’in Meserburnu Caddesi üstünde sahil kenarındaydı.

CESUR VE GÜZEL

Cesur ve Güzel‘in çekildiği Polonezköy’de 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan çiftlik evi Simavi Ailesi’nin.

Doğayla iç içe yer alan çiftlik evinin arazisinde iki av köşkü ve arazinin sınırları içerisinde bulunan bir de gölü yer alıyor.

Ayrıca Bakınız.  Seni Çok Bekledim Hangi Ülkede Çekiliyor? Katar Doha

Çiftliğin yer aldığı arazi dizi için yeniden inşa edilmişti.

ANNE

Anne dizisinin ilk bölümleri Bandırma ve Erdek’te çekildi.

İlk bölümleri Bandırma’da çekilen dizinin ilerleyen bölümleri ise Beykoz başta olmak üzere İstanbul’daki farklı semtlerinde çekimlere devam etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

Diriliş Ertuğrul‘un çekimleri için İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası kullanıldı.

KARA SEVDA

Başrollerinde Neslihan Atagül (Nihan) ve Burak Özçivit’in (Kemal) oynadığı Kara Sevda’nın ilk bölümü Zonguldak’ta çekildi.

Nihan ve ailesinin oturduğu ev İstinye – Yeniköy yolu üstünde. Türk televizyonlarında bir dönemin popüler olan Bir İstanbul Masalı da bu evde çekildi.

Kemal’in ailesinin evi Üsküdar Kuzguncuk’ta, Emir Kozcuoğlu firması ise Acıbadem Üniversitesi’nde.

KİRALIK AŞK

Bir döneme ismini duyuran Kiralık Aşk’ın 2. yeni sezonun ilk bölümü İtalya’nın Aşk Şehri olan Roma’da çekildi.

Dizide Defne’nin (Elçin Sangu) evinin yer aldığı semt ise Sarıyer.

Ömer ve Defne’nin sürekli görüldüğü ofis ise Bahçelievler’de. Dizinin diğer bölümleri ise İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleşti.

PARAMPARÇA

Paramparça dizisi Kandille’deki 1753 yapımı Edip Efendi Yalısı‘nda çekildi.

Dizinin birden çok bölümü ise Tarabya Plajının yanı sıra İstanbul Tarlabaşı, Kemerburgaz, Bebek Sahil gibi mekanlarda gerçekleşti.

BODRUM MASALI

Başrollerinde Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Toprak Sağlam, Alperen Duymaz, Hilmi Cem İntepe, Dilan Deniz Çiçek ve Bora Cengiz’in oynadığı Bodrum Masalı dizisi Bodrum’un Bitez mahallesinde çekildi.

RÜZGARIN KALBİ

Deniz Baysal ve Burak Serdar Şanal’ın başrollerde oynadığı Rüzgarın Kalbi dizisi oyuncuları İzmir Foça’da kamera karşısına geçmişti.

Rüzgarın Kalbi’nin ilk bölüm çekimleri ise Bosna Hersek, İstanbul ve Foça’da yapıldı.

TATLI UFAK YALANCILAR

Tatlı Ufak Yalancılar’ın çekimleri İstanbul’un Anadolu Yakası’nda daha çok Tuzla tarafında yapıldı.

KARAGÜL

Karagül dizisinin çekimleri Şanlıurfa’ya bağlı siyah gülleriyle ünlenmiş Halfeti’de gerçekleşti.

İLİŞKİ DURUMU: KARIŞIK

İlişki durumu karışık dizisinin çekimleri İstanbul Maltepe – Pendik ile Kocaeli Darıca’da yapıldı.

Ayrıca Bakınız.  Sen Çal Kapımı Nerede Çekiliyor Fox TV - 2021

GÜNEŞİN KIZLARI

Güneşin Kızları’nın ilk bölümleri İzmir’de çekildi. İzmir’de ise seçilen mekânlar Konak ve Alslakin oldu.

Dizinin çekimleri daha sonra İstanbul’da devam etti. Bazı sahneler için tekrar şehir dışına çıkılsa da genel olarak Beykoz, Kanlıca gibi bölgeler kullanıldı.

HAKAN: MUHAFIZ

Muhafız‘da Çağatay Ulusoy’un hayat verdiği Hakan’ın macerasının bir bölümü Kapalıçarşı’da diğer bölümleri dizinin ana konularından olan Ayasofya Cami ve Müzesi’nin yer aldığı Fatih’te çekiliyor.

Okan Yalabık’ın hayat verdiği Faysal rolünün şirket binası olarak tercih edilen yer ise eski Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyumu’nun yerine yapılan binada gerçekleşiyor.

BEHZAT Ç.

Aşağı Yukarı Ankara’nın her semtinden kesitlerin bulunduğu Behzat Ç. dizisinde en çok merak edilen Hüseyin’in Yeri adlı mekandır. Bu mekanda çekilen bölümlere Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Esat semti dört yolda yer alan Sokakbaşı Meyhanesi ev sahipliği yapmıştır.

Harun ve Eda’nın birbirlerine açıldığı Kafes adlı mekan ise Atakule yakınlarında yer alan Botanik Parkı’nda yer alır. Genel olarak Gazi Üniversitesi ve Gazi Mahallesi’nde çekilen Behzat Ç.’nin, Eymir Gölü, Sakarya Caddesi ve Kurtuluş Parkı’nda da çekimleri vardır. Behzat Ç.’nin evinin bulunduğu Gazi mahallesindeki ev ise çekimler bittikten sonra yıkılmıştır.

EŞKIYA (FİLM)

İki farklı kültürde geçen Eşkıya filmi, iki farklı şehirde çekilmiştir. Çekimler Şanlıurfa ve İstanbul’da gerçekleşmiştir. Filmde 35 yıllık hapis yaşamının sonrasında hapisten çıkan Baran’ın köyüne döndüğü bölümler Şanlıurfa’da çekilmiştir. Filmin büyük bir bölümüne ise İstanbul’un Beyoğlu, Tarlabaşı ve Haydarpaşa semtleri ev sahipliği yapmıştır.

ORGANİZE İŞLER 2: SAZAN SARMALI (FİLM)

Kadrosunda birden çok yıldız ismi bulunduran Yılmaz Erdoğan’ın son filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı Galata, Unkapanı, Üsküdar ve Moda olmak üzere İstanbul’un tarihi semtlerinde “kamera” dedi.

Menajerimi Ara Ego ajans nerede
Menajerimi Ara Maslak,
Menajerimi Ara nerede çekildi,
Menajerimi Ara Barış’ın evi,
Menajerimi Ara Dicle nin evi nerede,
Menajerimi Ara Barış’ın evi nerede,
Ego Ajans nerede,
Sadakatsiz nerede çekiliyor,Cevap bırakın