Milli Teknoloji Burs Programı için başvurusu başladı

0

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın, her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak hakkında istekli lisans …

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın, her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak hakkında istekli lisans, yüksek lisans ve doktora talebelerine sunduğu karşılıksız burs desteği başvuruları başladı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı açıklamasına göre, “Milli Teknoloji Burs Programı”; “Gönüllü” ve “Eğitmen-Mentor” burs programı olmak üzere iki kısımda düzenleniyor. Gönüllü Burs Programı’na Türkiye’deki tüm üniversitelerin hazırlık, 1., 2., 3. ve 4. sınıf talebeleri başvuru yapabiliyor. Gönüllü Burs Programı’na kabul alan talebelerden burs aldıkları zamanda Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda yürütülen projelere katkı sağlamaları, görev bazlı proje geliştirmeleri, araştırma yapmaları ve beraber çalışacakları koordinatörlüklerde aktif rol almaları bekleniyor. Gönüllü bursunu almaya hak kazanan talebeler 10 ay süresince aylık 700 TL burs alıyor.

Eğitmen-Mentor Burs Programına ise mühendislik ağırlıklı bölümlerde eğitim gören 2., 3., 4. sınıf ve lisansüstü programlarına kayıtlı üniversite talebeleri başvuru yapabiliyor. Eğitmen-Mentor Burs Programı’na kabul alan talebelerden burs aldıkları zamanda yetkin oldukları alanlarda Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ndeki öğrencilere eğitmenlik yapmaları ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapmaları bekleniyor. 12 ay süresince devam edecek Eğitmen-Mentor Burs Programı içerisinde talebelere aylık 1000 TL burs veriliyor.

Başvurular 29 Kasım’a kadar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın web sitesi (www.turkiyeteknolojitakimi.org) üstünden elektronik olarak yapılabiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Honor Watch GS Pro ne zaman Türkiye'ye gelecek?

Cevap bırakın