Motorola G9 Power özellikleri ve fiyatı!

0

Ülkemizde de mühim bir geçmişi yer alan telefon üreticisi Motorola, yeni mobil cihazı G9 Power’ı tanıttı. Firmasın bütçe sınıfı bir mobil …

Ülkemizde de mühim bir geçmişi yer alan telefon üreticisi Motorola, yeni mobil cihazı G9 Power’ı tanıttı. Firmasın bütçe sınıfı bir mobil cihazlarından biri olan G9 Power, adındaki gibi oldukça güçlü donanımlara ev sahipliği yapmasıyla gözleri üstüne topluyor.

Devasa 6000 mAH kapasitesine bir batarya ile gelecek olan Motorola G9 Power, böylece uzun soluklu kullanım talep edenlere hitap ederken, telefon tek şarjla 60 saate kadar dayanım iddiasında bulunuyor.

G9 Power, 6.8 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi. Ekranı IPS LCD panelden oluşan telefon, HD çözünürlük sağlıyor. İşlemci tercihi olarak Qualcomm Snapdragon 662‘yi tercih eden Motorola, telefonda 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanına yer veriyor.

Arka tarafında 3’lü kamera kurulumunun benimsendiği telefonda ana kamera 64 MP şeklinde. 2 MP makro kamera ile 2 MP derinlik sensörünün yer aldığı telefonda ön kamera ise 16 MP.

Moto G9 Power’ın diğer önemli sahip olduğu sahip olduğu özellikleri arasında su geçirmez kaplamaya sahip olması yer alırken, telefonda USB-C, Bluetooth 5.0, çift SIM ve parmak izi tarayıcı desteği de bulunuyor. Motorola G9 Power, Android 10 işletim sistemini çalıştırdığını da altını çizelim.

Temelde biraz daha ufak boyutlu ekranlı (6.5 inç) ve 48 MP 3’lü kamera sistemien sahip Moto G9’un yükseltilmiş bir sürümü olacak olan G9 Power, önümüzdeki birkaç hafta içinde İngiltere’de 179 Sterlin fiyatla satışa çıkacak. Telefon sonraki haftalarda ise Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu’nun bazı bölgerinde satışta olacak. Motorola G9 Power’ın ülkemizde satışa çıkması ise beklenmiyor.

Ayrıca Bakınız.  iPhone 12 Pro, Samsung Galaxy S20 Karşısında

Cevap bırakın