Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Nutraplus krem ne işe yarar?

Atopik egzama,iktiyozis(balık pulu görünümündeki cilt hastalığı), asteotik egzama gibi kronikleşmiş kuru cilt sorunlarının tedavi edilmesinde tercih edilen Nutraplus krem son zamanlarda adı sıkça duyuluyor. Nutraplus krem ne işe yarar ve yararları nelerdir? Nutraplus krem kullanma talimatı, fiyatı nedir? suallerının yanıtını bugünkü haberimizde yer verdik.

Etken maddesi “Üre” olan Nutraplus krem, cildin su tutma kapasitesini arttırarak, yumuşamasını sağlar. Ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan boynuzsu tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının tempo tuttuği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığının nasıl tedavi edileceğinde oldukça başarılı olan Nutraplus krem, %10 60 gram şeklinde eczanede satılmaktadır. Ruhsatı Ashfield Sağlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketine ait olan bu krem, üretimini Laboratoires Galderma Zone Montdesir ilaç firması Fransa’da yapmaktadır. En büyük donanımı cildi nemlendirme ve yumuşatma olan Nutraplus krem, içerisinde kortizon bulunmaz ama kortizonlu egzama kremleri ile birlikte kullanılması tesirini arttırmaktadır. Beyaz-mavi kutularda satışa sunulan bu ürün, reçeteli ya da reçetesiz olarak alabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa ya da egzama gibi sorunlarınıza çok iyi gelecek.

NUTRAPLUS KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapınız. İlaç kuruduktan sonra gerektiğinde kapalı bandaj faydalanabilirsiniz. Günde 1-2 kez uygulanabilir.

NUTRAPLUS KREM YAN ETKİLERİ;

Ciltte kaşıntı oluşumu
Cilt yüzeyinde ödem
Sürülen bölgede yanma
Ciltte tahriş oluşumu
Kızarıklık oluşumu

NUTRAPLUS KREM FİYATI 2020

60 gramlık kremin fiyatı 11,30 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli olarak alındığı da devlet tarafından ödenen bir ilaç değildir.

Ayrıca Bakınız.  Kuru nanenin faydaları nelerdir?


Cevap bırakın