Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kart Fiyatları

Günümüzün en başarılı ve en popüler ektan kartı üreticilerinden olan NVIDIA’nın yeni nesil ekran kartlarının fiyatları ortaya çıktı. NVIDIA tarafından geliştiricilen yeni nesil RTX 3000’ün fotoğraflarından sonra bu defa fiyatları da sızdırıldı. Olayın ilginç yanı ise ekran kartının fotoğraflarını sızdıran kişi ile fiyatlarını sızdıran kişinin aynı olması.

NVIDIA RTX 3000’in fiyatları incelendiğinde, son nesil ekran kartları ile hemen hemen aynı fiyatlara saihp olduğu görülüyor.

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kartlarının Fiyatları


GarnetSunset kullanıcı adına sahip Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan detaylara göre en ucuz ekran kartı 399 dolar fiyat etiketine sahip. En yüksek fiyata sahip ekran kartı ise 1.400 dolar fiyat etiketine sahip. Bu fiyat farkının oluşmasındaki en büyük sebep ise şirketin bu ekran kartlarını iki ayrı seriye ayırmış olabileceğinden kaynaklanıyor.

Wccftech tarafından yapılan habere göre NVIDIA tarafından geliştirilen yeni nesil ekran kartlarına ait olduğu düşünülen bu fiyatlar pekte mantıklı değil. Fakat NVIDIA’nın daha ortaya sürmediği bambaşka ürünleri de olabilir.

Bu iddiaların yanı sıra NVIDIA’nın fiyatları belirlerken AMD’nin yeni nesil Navi ekran kartlarının fiyatlarını da göz önünde bulunduracağı da düşünülüyor. Yayınlanan fiyatları baz aldığımızda ise fiyat artışının %50’den fazla olması gerekiyor.


Yukarıda yer alan tablodan da gördüğünüz üzere NVIDIA’nın yeni nesil ekran kartlarının ayrıntıları yer alıyor. İsimleriyle alakalı net bir bilgi verilmediği için devre kartı numaraları kullanılmış.

Tabloda yer alan bazı grafik kartları henüz onaylanmadı, ancak diğerlerinin piyasaya sürülmesi bekliyor. Ancak henüz fiyatların ve isimlendirmeler resmi olarak açıklanmadığı için farklılıklar yaşanabilir. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca Bakınız.  BiTaksi Artık AppGallery'de!


Cevap bırakın