Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Öğrencilere için Tablet başvurusu nasıl yapılır?

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri uzaktan eğitim ve talebeler için ücretsiz tablet oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretsiz tablet ile ilgili bir yaptığı açıklamada, “İlk aşamada 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık.” ifadelerini kullandı. Peki ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilecek? Detaylar haberimizde:

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs hastalığından dolayı eğitimi bir süre ara verildi. Pandemi sürecinde okullarda verilen eğitimin yerine bir süre yapılacak olan uzaktan eğitim başladı. Tablet ile ilgili detaylar talebelerin gündeminde bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı Daha sonra yaptığı açıklamada ilk aşamada 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar verileceği açıklandı. Maddi durumu iyi olmayan talebeler için başlatılan uzaktan eğitim seferberliği içerisinde ilk aşamada 500.000 öğrenci bu tablet bilgisayarları alacak. Peki ücretsiz tablet ne zaman ve kimlere verilecek?

ÜCRETİSİZ TABLET NE ZAMAN VE KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk aşamada 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan bu yana peyderpey bu tabletleri talebelerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin internet altyapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yürüttüğünü, bu konuyu ilgili kuruluşlar Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile yürütmek suretiyle hızla mesafe almanın gayreti içerisinde olacaklarını aktardı. Erdoğan, bu işin ciddi bir altyapısının olduğunu, bunun sağlanması gerektiğini ifade etti.

CİHAZLAR NE ZAMAN DAĞITILACAK? BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği ücretsiz tablet dağıtımının ne zaman ve nasıl olacağı hala netleşmedi. Söz konusu imkandan yararlanmak için başvuruların nereden alınacağı konusu da hala bilinmiyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi talebelere ulaştırılacak’ dedi.

Ayrıca Bakınız.  Geleceğin Meslekleri: Hem Yüksek Getiri Hem de Düşük Rekabet Sunan Alanlar - 2023


Cevap bırakın