Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Okul çantası ( sırt çantası ) nasıl yıkanır?

Okula başlamaya sayılı günler kaldı. Çocuklarınızın yıpranmamış ama temizlenmeye ihtiyacı olan çantasını kısa zamanda temizleme ne dersiniz? Adeta yeni alınmış gibi yapabileceğiniz çantaları görünce çocuklar çok sevinecek. Okul çantası nasıl temizlenir? Kalem lekeleri nasıl çıkar? Okul çantasını temizlemenin püf noktaları nelerdir? Öğrenmek için yazımıza göz atın.

Okul çağındaki çocukların en çok kullandıkları eşyaların başında sırt çantaları gelir. Çok çabuk kirlenen bu çantalar sık sık yıkanmadıkları zaman üstlerinde yer alan lekeler, daha zor çıkar. Kalem lekeleri, el izleri ya da diğer lekeler uzun süre kaldığında kolay kolay çıkmazlar. Çocukların okula başlamasına yakın çantaları pırıl pırıl uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için sünger ve leke çıkarıcı bir deterjan yeter. özellikle makinede yıkmayı tercih eden anneler çantanın makinenin sıkma gücünden dolayı yıpranmasına neden olur. Bu yüzden elle temizlemek en ideal çözüm olacaktır. Gelin beraber okul çantasını temizleyelim…

İlk evvel çantanın içini kontrol edin ve içinde yer alan malzemeleri çıkarın.

Çantayı sabunlu ılık suyun içine bastırın.

Böylece 15 dakika bekleyin. Bu işlem lekelerin yumuşamasını sağlayacaktır.

Daha sonra çantayı bir halı yıkama fırçasıyla fırçalayın.

Eğer çanta daha yumuşak bir kumaştan yapılmışsa bulaşık süngeriyle de temizleyebilirsiniz.

Çanta beyaz bir kumaştan yapılmışsa çamaşır suyu da faydalanabilirsiniz.

Çanta yıkandıktan sonra sıkmadan asın.

Ayrıca Bakınız.  En güzel Hilton lavabo modelleri


Cevap bırakın