OPPO A73 özellikleri ve fiyatı!

0

OPPO A73, A serisinin odak noktasını kesintisiz oyun ve içerik tüketimine doğru genişletirken, pratikliği, dayanıklılığı ve etkileyici tasarımı …

OPPO A73, A serisinin odak noktasını kesintisiz oyun ve içerik tüketimine doğru genişletirken, pratikliği, dayanıklılığı ve etkileyici tasarımı bir arada sunuyor. Mobil cihazlarını her zaman elinin altında tutanların eğlence gereksinimlerini karşılayan A73, kullanıcılarına mutluluk vaat ediyor.

Deri görünümlü şık tasarımla ‘Eğlencenin Yenisi’

OPPO A73, kullanıcıların yanında taşımaktan heyecan duyacağı, hafif ve modern bir mobil cihaz olarak tasarlandı. Gövdeye entegre deri görünümlü arka kapak, hissettirdiği lüks duygusuyla kullanıcılara zarif bir biçimde öne çıkma fırsatı sunuyor. Mobil cihaz, mobil cihazı daha dikkat çekici hale getiren lazerle işlenmiş OPPO monogramına sahip gümüş seçeneği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Lüks hissini artıran bir diğer unsur ise arkadaki dört kameranın muhteşem dengelenmiş 2×2 dizilimli yerleşimi. Tasarım, uzmanlık ve stilin birleşimi ince bir telefonda hayat buluyor. Bu lüks ayrıntılar OPPO A73’ü seçkin kullanıcılar için muhteşem bir telefon haline getiriyor.

30W VOOC süratli şarj ile ‘Eğlencenin Yenisi’

Yenilikçi güç tasarrufunu patentli süratli şarj teknolojisiyle birleştiren OPPO A73, 30W VOOC süratli şarj ile yalnızca 56 dakikada tam şarj olurken 10 dakikada %27, 30 dakikada ise %72 doluluk elde edilebiliyor. Son derece süratli şarj olmasının yanı sıra, şarj güvenliği koruması sağlayan pek çok donanım ve yazılımla beraber gelen OPPO A73, düşük pil kaygınızı bittirmek için Süper Güç Tasarrufu Modu ve Yapay Zeka Gece Şarjı gibi ek pil tasarrufu sağlayan teknolojileri de birlikteinde getiriyor.

Süper Güç Tasarrufu Modu ile akıllı mobil cihazın pili yalnızca %5 doluyken bile 17 saat bekleme zamanı sunuyor. Yapay Zeka Gece Şarjı ise mobil cihazınuzu siz uyanmadan 90 dakika evvelsine kadar pilin son %80-100 aralığını şarj etmeyi bırakıyor ve geriye kalan kısmı yavaşça şarj ediyor. ColorOS arayüzü, aktif üyenin uyku alışkanlıklarını öğrenerek geceleri ultra güç tasarrufu optimizasyonu gerçekleştirmek için bir model oluşturabiliyor ve 8 saate kadar bekleme zamanınde yalnızca %2 oranında güç tüketiyor.

Ayrıca Bakınız.  Samsung Galaxy A2 Core İncelemesi ve Fiyatı!

Gözlere rahatlık sunan ekranla ‘Eğlencenin Yenisi’

En kaliteli oyun ve göz konforu modunu otomatik olarak optimize edebilen OPPO A73, ekranı ortama göre ayarlıyor ve gözlerinizi her zaman her yerde en kaliteli biçimde koruyor. OPPO A73’ün Gün Işığı Ekranı, ekran görünürlüğünü yükseltmek için iyi aydınlatılmış bir ortamda gözalıcılığı otomatik olarak ayarlayarak gözlerinizi rahat ettiriyor. Bu özellik, kullanıcıların dışarıdayken bile içerikleri görmesine yardımcı olmak için, belirli senaryolarda Gün Işığı Görünürlük İyileştirme ve Yüksek Gözalıcılık Modu’nu etkinleştiriyor. Yüksek Gözalıcılık Modu’nda ekran gözalıcılığı 600 nite kadar ulaşıyor ve güneşli havalarda dahi iyi bir görüntü almanızı sağlıyor.

Bunun da ötesinde, Yapay Zeka Destekli Akıllı Arka Işık, farklı senaryolarda ekranınızın gözalıcılığını manuel olarak nasıl ayarladığınızı öğreniyor. Yapay zeka, alışkanlıklarınızı öğrendiğinde ve ekranınızın gözalıcılığını otomatik olarak ayarladığında, kullanımınıza göre arka ışığı özelleştirebiliyor. Misal verilecek olursa oyun oynarken ekran gözalıcılığını alışkanlık olarak artırırsanız, yapay zeka bu alışkanlığınızı hissediyor. Algılamanın sonrasında oyuna tekrar girdiğinizde, yapay zeka otomatik olarak ekran gözalıcılığını artırıyor.

OPPO A73, geceleri de gözünüze en kaliteli bakan donanımlara sahip. Ay Işığı Ekranı ekranınızın en düşük gözalıcılığını akşam 9’dan sabah 7’ye kadar otomatik olarak 2 nit, günün geri kalanı için 10 nit olarak ayarlıyor. Ay Işığı Ekranı’yla uyumlu olarak, OPPO A73’teki ColorOS 7.2 koyu ton tercihleri içeren Karanlık Mod da sunuyor. Göz rahatlığını daha da yükseltmek adına OPPO A73’ün Düşük Gözalıcılık Titreşimsiz Göz Rahatlığı donanımı, aktif üyenin video izlerken yahut sosyal paylaşım sitesi uygulamalarını kullanırken ekran titremesini ortadan kaldırıyor ve göz yorgunluğunu azaltıyor.

Eksiksiz eğlence deneyimi

OPPO A73, sık oyun oynayan kullanıcılar için donanımdan yazılıma kadar sorunsuz eğlence deneyimi sunuyor. Hyper Boost 2.1, uygulamaların ve oyunların daha süratli tepki vermesini ve tüm sistemin daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Bu temel optimizasyonlar ağ kararlılığı sağlarken oyun deneyimini iyileştiriyor ve daha akıcı bir deneyim sunmak için tercih edilen çerçeve sayısını artırıyor. Sahneler daha süratli yüklenirken oyun gecikmesi azalıyor, dokunma ve kaydırma tepkisi büyük ölçüde iyileştiriliyor.

Ayrıca Bakınız.  EMUI 10.1 Güncellemesi Gelecek Huawei Modelleri

OPPO’nun RAM+ Düşük Gecikme ve OF2FS sahip olduğu sahip olduğu özellikleri, sistemdeki mevcut belleği verimli bir biçimde genişleterek hızı ve performansı optimize ediyor, sistemin kullanılmasına bağlı olan gecikmeleri azaltırken depolama performansını iyileştiriyor. Qualcomm Snapdragon 662 platformu, diğer donanım bileşenleriyle iyi entegre olmuş güçlü bir işlemci sunuyor. Bu, oyunculara daha sürükleyici bir deneyim yaşatan büyük bir güç sağlıyor.

Süratli Kullanıcı Bildirimleri ve Serbest Pencere Yanıtı donanımlarıyla OPPO A73, oyunun ortasında oyuncuları rahatsız etmeyen donanımlara de sahip. Süratli Kullanıcı Bildirimleri, yeni iletiları kullanıcılara açılır pencerelerle bildirmek yerine uygulamalardan gelen ileti metinlerinin yalnızca ekrandan akmasını sağlıyor.

Yapay zeka destekli kameralarla ‘Eğlencenin Yenisi’

Kullanıcıların fotoğrafçılıktan keyif aldığını bilen OPPO A73, çekim yapılan ortamın yanı sıra tamamen doğal güzelliğinizi geliştirerek görüntülerinizin gerçekten öne çıkmasını sağlamak için yapay zeka destekli kameralarla donatıldı. Akıllı mobil cihazın ana kamerası, derin öğrenme algoritmaları aracılığıyla renkleri daha canlı hale getiren yahut çevredeki ortam gözalıcılığına ve renklerine göre portreleri güzelleştiren Yapay Zeka Gözalıcı Renk Modu donanımıyle geliştirildi. Yapay Zeka Güzelleştirme Modu 2.0 ile en kaliteli görüntüyü yakalayan ana kamera, bu donanımıyle kusurları otomatik olarak gideriyor, cilt dokusunu bozmuyor ve aktif üyenin ten rengini ayarlayarak daha net ve gözalıcı resimler sunuyor. Ön Kamera Gece Modu, kullanıcıların loş mekanlarda zengin ayrıntılarla net selfieler çekmesini sağlıyor.

Sezgisel ColorOS 7.2 ile ‘Eğlencenin Yenisi’

ColorOS 7.2, günlük yaşama göre özel olarak dizayn edilmiş sorunsuz ve verimli bir deneyim sunuyor. ColorOS 7.2, tek elle kullanımı ve kontrolü geliştiren hareketlerden daha fazla paylaşılacak içerik kaydetmeye ve kullanıcıların mobil cihazlarını gizlilik kaygısı olmadan paylaşmasını sağlayan güvenlik sahip olduğu sahip olduğu özelliklerine kadar, kullanıcıları tatmin etmeyi sürdürecek pratik özellikler sunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Volvo'dan Kullanıcılarına Yeni "Kaza Uygulaması"

Simge Aşağı Çekme Hareketi, mobil cihazı tutmak ve kontrol etmek için yalnızca tek elin kullanılabildiği durumlarda, kullanıcıların ulaşılması zor uygulamaları ana ekranın üst kısmından açmasına imkan tanıyor. 3 Parmakla Ekran Görüntüsü Alma donanımı, kullanıcıların ileride tekrar göz atmak yahut dostlarıyla paylaşmak için ekranlarında gördüğü içeriğin istediği kısmını yakalamasını sağlıyor.

OPPO A73’ün Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 2.899 TL olacak.

A73 Teknik Sahip olduğu özellikleri

Ekran

6.44 inç AMOLED Ekran

Ekran Çözünürlüğü

FHD+ (2400 x 1080)

İşlemci

Qualcomm Snapdragon 662

Bellek

4 GB

Dahili Depolama

128 GB

Kamera

16 MP Ana Kamera

8 MP Geniş Açılı Kamera

2 MP Mono Lens

2 MP Mono Lens

Ön Kamera

16 MP

Pil

30W VOOC Süratli Şarj 4.0

İşletim Sistemi

Android 10 tabanlı ColorOS 7.2

Yükseklik x Genişlik x Kalınlık

159.8 mm x 72.9 mm x 7.45 mm

Ağırlık

163 g

Renk

Lacivert, Gümüş


Cevap bırakın