Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

OPPO’nun Reno4 Serisi

Mobil cihazlar dış dünya ile ilişkimizi kuran bir platform ve hayatı hafifleten, kolaylaştıran bir merkez. OPPO aktif bir biçimde modern dünyanın …

OPPO’nun Reno4 Serisi

Mobil cihazlar dış dünya ile ilişkimizi kuran bir platform ve hayatı hafifleten, kolaylaştıran bir merkez. OPPO aktif bir biçimde modern dünyanın parçası olmak isteyen kullanıcıların zorlandıkları noktaları tespit etti. Kullanıcılar teknolojik inovasyonun haricinde daha az köşeli, hafif, tutması ve taşıması kolay bir mobil cihaz istiyorlar. Bu talebi göz önünde bulunduran OPPO uygulamalı bir sanat eseri olan, çok az eğime, yumuşak bir dokunuşa ve üstünde titizlikle çalışılmış ayrıntılara sahip Reno4 Serisi‘ni yarattı. Basit bir tasarımın altında ileri düzeyde gelişkin teknolojinin yattığı bu cihazlar geleceğin mobil cihaz kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu fonksiyonlar ve estetik beklentiler arasındaki nihai dengeyi kuruyor.

Hayal edilemeyecek kadar ince

Kendi fiyat aralığında en ince mobil cihaz olma rekorunu korumak için Reno4 Pro, 161 gram ağırlığında ve yalnızca 7,7 milimetre genişliğinde bir ürün olmayı başardı. Süratli şarj ve enerji tasarrufu için de kullanıcılara 65W SuperVOOC 2.0 çözümünü sundu. Bunun yanısıra 165 g / 7,7 mm’lik Reno4 ve 164 g / 7,48 mm’lik Reno4 Lite modelleri ile bu seri hayal edilemeyecek kadar ince ve hafif bir tasarımı kullanıcıların hizmetine sundu.

OPPO gerçekleştirdiği ultra ince dizayna rağmen pil performansından hiçbir ödün vermedi. Onun yerine şarj hızını ve enerji tasarrufunu artırırken, pil boyutlarını optimize etmeyi başardı. Gövde kalınlığını azaltmak için Reno4 Serisi’ndeki pil yassı bir biçim verilerek cihaza yerleştirildi.

Buna ek olarak Reno4 Serisi’nin kalınlığını asgari düzeye indirebilmek için entegre tasarım optimizasyonu yapıldı. Reno4 Serisi’nde arka kapağın altında alev yavaşlatıcı çelik tabaka yerine yanmaz mürekkep kullanıldı. Böylece gövdesi 0,15 mm daha ince oldu. Bunun yanısıra Reno4 Pro ana karttaki bazı bileşenleri de minimize ederek genel kalınlığı 0,27 mm daha azalttı. Reno4 Pro, 6’ncı nesil parmak izi sensörüne sahip olan Gizli Parmak İzi Kilit Açma 4.0 teknolojisi kullanıyor. Bu sensörün bir evvelki nesilde 2,8 mm olan kalınlığı yeni teknolojide 0,27 mm’ye inmiş durumda ve bu denli ince olmasına karşın eski kalın sensörden daha süratli çalışıyor.

Geleceğin akıllı mobil cihazında en mühim şey ekran!

Mobil cihazlar giderek daha inceliyor ve hafifliyorlar lakin kullanan kişiyi bir bakışta içine çeken bir deneyim yaşatmak için ekran bunun tersine giderek daha büyük ve daha aydınlık hale geliyor. OPPO kullanıcılarına muhteşem bir tutuş kolaylığıyla beraber daha büyük ve daha iyi ekranlar sunmak için her zaman sınırları zorladı. Reno4 Pro, uzun süre muhteşem ve rahat bir görüş deneyimi yaşatan 6.5 inç 90Hz çerçevesiz ekran sunuyor. Ekranın gövdeye oranı ise %92,01.

Endüstrideki en kaliteli COP (Chip on Plastic) paketleme teknolojisiyle hazırlanan 3D Kavisli Sınırsız Ekran, Reno4 Pro’yu hafif bir cihaz yapıyor. COP paketleme mevcut endüstri herkes tarafından bilinenlarında gelişmiş bir teknoloji lakin maliyeti daha yüksek. Bu sayede kavisli ekranın yüksek orandaki esnekliğinin yarattığı güçten tam anlamıyla yararlanıyor ve ekranın işgal ettiği boşluğu azaltıyor.

Reno4 Pro’nun kavisi; istemeden mobil cihazı çalıştırma, cihazı tutmanın verdiği his ve tasarım estetiği gibi konuların kapsamlı bir biçimde değerlendirilmesinin sonucu olarak yaşandı. Her bir kavis ergonomik olarak ‘muhteşem’ tasarımın bir parçası oldu. Böylece cihazı çok rahat bir biçimde tutma deneyimi gerçekleşti.

Endüstriyel tasarımın kalbi

Muhteşem bir deneyim yaşatmak için OPPO arka bölümün planlanmasından tercih edilen telefon malzemelerine kadar her detayı düşünüyor ve çözüm getiriyor. Reno4 Serisi’nde arka bölümün tasarımı, ‘pürüzsüz, ince ve hafif’ kavramına uygun yapılmış ama aynı zamanda Reno kullanıcılarının kendi özgün kimliklerini ifade etmelerine de olanak sağlıyor.

Reno4 Serisi’nin arka bölümünde iki farklı yapı bulunuyor. Sol üst tarafta dörtlü kamera dizilimi şeffaf ve dikdörtgen biçiminde bir pencereye yerleştirilmiş durumda. Şeffaf pencere tamamen doğal olarak arka kısmın rengine kaynıyor ve mobil cihazın daha ince görünmesini sağlıyor. Dörtlü kamera düzenlemesi yalnızca şık ve fütüristik görünmekle kalmıyor, aynı zamanda bütün gövdenin basit ve temiz görünmesini sağlıyor.

Reno4 Serisi ışık parlamasını önleyen mat cilayla sunuluyor. Bunun yanısıra yüzeyi de lekelenmeleri önlemek için optimize edildi. Arka kısımdaki malzemeyi yenilemek için OPPO yeni bir RMC (Renk, Malzeme, Cila) renklendirme tekniği geliştirerek mat cilayı çok etkileyici bir görünüşe kavuşturdu. Özel bir baskı metoduyle her bir yuvarlak partikülün pırlanta gibi parlaması sağlanıyor ve mat yüzeyin üstünde ‘metal gibi’ bir gözalıcılık biraraya geliyor. Bu yöntem arka tarafı parmak izine ve çizilmelere karşı dirençli yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ