Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ordu’da yaşanan selin bilançosu belli oldu

Ordu’da, 10 ilçede tesirli olan sağanak yağışlar sonrası ortaya çıkan sel afetinin bilançosu belirlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, il genelinde 110 mahallede, 308 ayrı noktada heyelanlar yaşandığini sözlerine ekledi

son zamanlarda aşırı yağışlara bağlı olarak yaşanan sel felaketleri Ordu’yu da ters yönde etkiledi. İl genelinde birçok noktada heyelanlar meydana gelirken, bazı harmanlardaki fındıklarda zarara uğradı. Altınordu, Perşembe, Gülyalı, Fatsa, Ünye, İkizce, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Kabadüz ilçelerinde tesirli olan ve hasara yol açan sel, su baskını, heyelan ile kaya düşmesi afetlerine karşı evvelden alınan önlemler, muhtemel can kayıpları ve daha büyük hasarlar oluşmasının önüne geçti.

ALINAN ÖNLEMLER FACİAYI ÖNLEDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 10 ilçede yaşanan hasar tespit çalışmalarını tamamladıklarını sözlerine ekledi Yapılan müdahalelerle beraber, kapanan güzergahların kısa zaman zarfında ulaşıma açıldığını söyleyen Başkan Güler, “Yağmurun şiddetini arttırmaya başladığı andan bu yana, 220 araç ve iş makinesi ile 285 personelimiz sahada çalışma yürüttüler. OSKİ personellerimiz su baskınlarına karşı kapanan mazgallara müdahalede bulunarak yaşanabilecek terslukların da önüne geçmiş oldular” diye konuştu.

110 MAHALLEDE 308 AYRI NOKTADA HEYELAN VAR

Son senelerin en şiddetli yağışları sonrası birçok ilçede heyelanlar yaşandığini vurgulayan Başkan Güler, “Altınordu’da 20 mahallede 52 noktada, Perşembe’de 6 mahallede 12 noktada, Çamaş’ta 4 mahallede 6 noktada, Çatalpınar’da 3 mahallede 4 noktada, Ünye’de 4 mahallede 12 noktada, İkizce’de 29 mahallede 78 noktada, Fatsa’da 25 mahallede 34 noktada, Çaybaşı’nda 8 mahallede 24 noktada Kabadüz’de 7 mahallede 80 noktada, Gülyalı’da 4 mahallede 6 noktada heyelanlar yaşandı. Toplam 10 ilçemizde, 110 mahallede, 308 ayrı nokta zarara uğradı. personellerimiz heyelan olan bölgelerindeki çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

(İHA)

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Güncel Haberler

Ayrıca Bakınız.  Tartışmalı Covid-19 paylaşımlarına Twitter'dan uyarı!

Kaynak: İHACevap bırakın