Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Oyunda AFK ne demek?

AFK internette en çok oyun oynayan bireyler tarafından tercih edilen online oyunlarla beraber tanınan bir kelimedir. İnternet dünyasına yeni giren bireyler tarafından anlamı araştırılan AFK kelimesinin açılımı internette çok araştırılıyor. Peki, AFK nedir ve ne anlama geliyor? İşte, AFK’nın anlamı ve açılımı hakkında araştırılanler:

İngilizce bir kelime olan Away From Keyboard’un kısaltması olan AFK, özellikle bilgisayar da aktif olan gençlerin sıklıkla kullandığı sözcükler arasında bulunuyor. Metin2, Knight Online, League of Legends gibi dünyaca ünlü online oyunlarla birlikte birçok değişik oyunlar yaşandı. Oyunların artması online oyuncu sayısını da arttırdığı görünüyor. Oyun dünyasında oyuncular kendi aralarında bazı sözcükler ve kısaltmalar da ortaya çıkararak online oyunlar daha keyifli hale getiriyor. AFK kelimesi de bu sözcüklerden biri oldu. O halde AFK ne demek? AFK açılımı ne anlama gelir? İşte detaylar…

AFK NE DEMEK?

AFK bir durum bildirisi olarak tanımlanıyor. Genellikle bilgisayar başında değil manasına taşıyor. Oyuncu uzun süre bilgisayar başında olmadığı zaman karşısındaki oyuncuya bu ifadeyi kullanır. Bunu daha iyi anlayabilmeniz için WhatsApp’ta yer alan durum bilgilendirmesi gibidir. Müsait değil, meşgul gibi anlamları ifade eder.

AFK’NIN AÇILIMI NE DEMEK?

Türkçe’ye ‘Bilgisayar Başında Değil’ ya da ‘Klavye Başında Değil‘ anlamlarıyla geçen Away From Keyboard kelimesi, birçok kullanıcı tarafından İngilizce halinin kısaltmasıyla AFK olarak kullanılıyor. AFK genellikle bir durum bildirimi olarak sık bir biçimde tercih edilen bilgisayar başında değil, olarak geçer. Uzun süreli bilgisayar başında bulunulmayan durumların karşıdaki oyuncuya bildirilmesi için kullanılıyor.

Ayrıca Bakınız.  En Güzel ve Güncel PUBG Nickleri Nasıl Yazılır Nelerdir 2022


Cevap bırakın