Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Papatya çayı ne zaman içilir?

Uyumada zorluk çeken kimselerin yatmadan evvel 1 bardak içeceği papatya çayının aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? İdrar söktürücü donanımı ile toksinleri vücuttan uzaklaştıran papatya çayını diyette tüketebileceğiniz şekli haberimizde! Kilo vermeye yardımcı papatya çayının hazırlanışı…

Daha çok sinirleri yatıştırıcı ve sakinleştirici donanımı ile bilinen Papatya çayı, vücuttaki sindirim sistemini düzene koyan tesirli bitki çaylarından biridir. Düzenli bir biçimde çalışan sindirim sistemi vücutta fazlalık biriken yağların parçalanmasını kolay bir hale getirir. Bu da dolaylı yoldan kilo vermeye yardımcı olarak fit ve sıhhatli görüntüye katkı sağlar. İçerisinde potasyum, magnezyum, kalsiyum ve A vitamini yönünden zengin olan kurutulmuş papatya çayı kilo almayı kolaylaştıran stresi önlemede de bir numaradır. Kilo verme üstündeki bir diğer yararları da iştah kapatmasından dolayıdır. Gün içerisinde tüketeceğiniz papatya çayını yalın bir biçimde şekersiz olarak tüketmelisiniz. Eğer çayı şekersiz içemiyorsanız tatlandırmak maksadıyla papatya çayına bir miktar limon suyu yahut bir tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Geçmiş dönemlerden bu yana bilinen en eski ve yaygın tercih edilen şifalı bitkilerden olan papatya çayının kilo verme üstündeki etkileri…

PAPATYA ÇAYI ZAYIFLATIR MI? PAPATYA ÇAYININ FAYDALARI NELER?

-Sağlık yönünden vücuda birçok faydası olan papatya çayı, diyette tüketilebilecek olan alternatif bitki çaylarından biridir. İdrar söktürücü ve fazla yeme isteğini önlemesi aracılığıyla kilo verme sürecinde ölçülü bir biçimde kolaylıkla içilebilir. Zararlı toksinleri vücuttan sınır dışı eden papatya çayı, aynı zamanda gün içerisinde zinde ve dinç olmanızı da sağlar.

-Gece uyumadan evvel içeceğiniz bir bardak papatya çayı kolay uyumanıza yol gösterecek ve dalmanızı kolaylaştıracaktır. Mide kasılmalarını önlemek ve bağırsak problemlerinizi çözmek için düzenli papatya çayı içebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Gece yoğurt yemek kilo aldırır mı?

-Mide bulantısı görüldüğü zaman mideyi rahatlatmaya yarayacaktır. Mide kasılmalarını yok eder.

-Karaciğeri rahat bir biçimde çalışmayı kolay bir hale getirir.

-Bağışıklık sistemi için güçlü bir destekleyicidir. Araştırmalar neticesinde 2 hafta her gün 5 bardak papatya çayı içilirse bağışıklığı güçlü kılan hippurat yükselir.

KİLO VERMEYE YARDIMCI PAPATYA ÇAYI NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

1 bardak kaynamış su
1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya

YAPILIŞI:

Kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş papatya koyun.

10 dakika demlenmesine izin verdikten sonra süzün ve tüketin. Gün içerisinde 2-3 defa tüketebilirsiniz.

NOT: Papatya çayını metabolizmanızın hızlanmasını kolay bir hale getirirsanız; diyet ve egzersizden istediğimiz başarıyı elde edebilirsiniz.

PAPATYA ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİ?

Tek başına zayıflatmayan Lakin sabırla uygulanan diyete ek olarak günde 2-3 kez yemekten 1 saat sonra papatya çayı içebilirsiniz.Cevap bırakın