Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Patatesin suyunun cilde faydaları

Patatesleri mutfakta kullanmanın bir çok yolu var. 7’den 70’e herkesin severek tükettiği patatesin farklı alanlarda da kullanıldığını biliyor muydunuz? uzman kişilerın yaptığı incelemeler sonucu çiğ patates cilt lekelerinden sivilcelere kadar birden çok cilt sorununi ortadan kaldırıyor. Peki patates cilde nasıl uygulanır? Patatesin cilde diğer yararları nelerdir? Merak edenler için bugünkü makalemizde yer verdik.

Patates yer altında yumru kısmı yenilebilen bir besin maddesidir. Bunun yanı sıra patates bitkisinin yapraklarından da farklı yiyecekler sağlanmaktadır. Patates bütün yıl süresince bulunsbilen ve her ay hasad edilir. Patates; içerdiği vitamin ve mineraller bakımında zengin, hem cilde hem de vücut sağlığına bir hayli faydalı bir besindir. A,C, K , B6 ve E vitaminleri içeren patates bunun yanı sıra kalsiyum , demir, magnezyum, demir, bakır içermektedir. Durum böyle olunca güzellik uzman kişilerının da dikkatini çekti. Özellikle son senelerde kozmetik dünyasında adını çok fazla rastladığımız ve üstünde incelemeler yapılan çiğ patatesin cilde birden çok faydası da yer alıyor.

Yapılan incelemeler sonucu çiğ patates; ciltteki kırışıkları, göz altındaki koyu halkaları, cilt lekelerini bunun yanı sıra yorgun görünen cildi adeta canlandırıldığı ortaya koyulmuştur. Bunların yanı sıra bayanların en büyük düşmanı olan selülitlerle baş etmekte de bir hayli iyi bir besin olduğu gözlemlenmiştir.

Patates suyu ise tamamen antibakteriyel bir besin olduğundan sivilceleri ve aknelerin kısa zamanda geçmesini sağlar. Tamamen tamamen doğal bir beyazlatıcı olarak tercih edilen çiğ patates, kararmış halkaların özellikle de doğum daha sonra oluşan lekelenmelerin giderilmesi için kullanılabilir.

PEKİ PATATES CİLDE NASIL UYGULANIR?

GÖZ ALTI MORLUKLARINI GİDEREN PATATES MASKESİ

Patatesin suyunu çıkararak pamuğa dökün. Daha sonra gözlerinizin çevresindeki koyu halkalara her gece güzelce sürün ve yatın. Kısa zamanda değişimi göreceksiniz.

Ayrıca Bakınız.  Kalıcı zayıflatan yoğurt ile hurma diyeti

YORGUNLUKLARI GİDEREN PATATES MASKESİ

Büyük patatesi halka halka doğrayın. Daha sonra 10 dakika kadar buzdolabının içerisinde beklemede bırakın. Sonrasında yüzlerinizin solgun görünen yerlerine yerleştirin, 15 dakika beklettikten sonra masaj yapın.

CİLT LEKELERİ İÇİN PATATES SUYU MASKESİ

2 adet orta boy patatesi soyun ve rendeleyin. Rendelenen patatesleri soğuyana kadar buzdolabında beklemede bırakın. Daha sonra cildinizde leke olan bölgelere yerleştirin. Yaptığınız bu maske siyah noktaları da giderecektir.


Patatesin cilde faydaları Kadınlar Kulübü,

Patates suyunun cilde Faydaları,

Patates Maskesi Cilt BEYAZLATMA,

Patates suyu kullananların yorumları,

Patates suyunun cilde faydaları İbrahim Saraçoğlu,

Patates suyu kırışıklık,

Patates suyu sivilce lekelerine iyi gelir mi,

Patates maskesi kaç günde bir yapılmalı,Cevap bırakın