Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Pazar Günü Hacet İçin Okunacak Esmalar

Pazar günü okunan dilek duası ile Pazar günü hacet için okunacak esmalar ile sizde rabbimizden olmasını istediğiniz dilekleri isteyebilirsiniz. Bilhassa pazar günü gece yarısı okunacak dua arayan müslümanlar yazımızın detay kısmından bu duayı okuyarak dileklerini isteyebilirler. Eğer pazar günü bu duayı okursanız dilediğiniz tüm herşey ALLAH’ın izni ile kabul olacaktır. Bu dua ile sıkıntınızı giderebilir, iş bulabilir, sağlığınıza kavuşabilir ve istediğiniz bir şeyi alma hayaliniz varsa gerçekleştirebilirsiniz. Bu duayı okurken muhakkak Abdestli olmalı ve inanarak okumanız gerekir. Verdiğimiz duayı pazar günü ard arda 24 defa okursanız tüm dilekleriniz Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Vereceğimiz dilek duası şu biçimdedir.
Pazar Günü Okunacak Dua
“Sübhaneke la ilahe illa ente ya rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu ve rahimehü sübhaneke.”
Pazar Günü Okunacak Duanın Türkçe Anlamı
”Tenzih Sana! Senden başka hiçbir ilah yoktur.Ey her şeyin Rabbi,daha sonra kalacak vârisi,rızıklandıranı ve merhamet edeni!(Bütün noksan sıfatlardan)tesbih Sana!”
Bu duayı okuduktan sonra 1 defa da vereceğimiz bu duayı okursanız daha güçlü bir biçimde duanızı edersiniz. İşte o dua.
Duanın Okunuşu
“Ya Erhamer Rahimin!Allahümme Ya müfettihel ebvabi ve ya müsebbihel esbabi ve ya mugallibel gulubi vel ebsari ve ya dalilel mütehhiriyne ve ya gıyasel müstegısiyne ve ya muhricel mahzuniyne eğısni eğısni eğısni egısni eğısni tevekkeltü aleyke ya rabbi gadeyte feredeytü feveddtü emri ileyke ya rezzaku ya fettahu ya basıtu ve sallallahü ala hayri halgıhi Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmaine.” Amin.
Duanın Türkçe Anlamı
Rahman ve Rahim olan Allâh’ın ismiyle (duama başlıyorum).Ey Allâh! Ben Senden,bu şerefli ismlerin şerefli ve değerli hakkı için Efendimiz Muhammed’e ve Efendimiiz Muhammed’in hl-Beyt’ine salât etmeni dilerim.(Bu vesile ile) Ben Senden(kâmil) iman,dünya ve ahiret azaplarından eman(güvence),hakkımda fenalık düşünen zâlimlerin gözlerini benden engellemeni ve hakkımda gizlice tasarladıkları kötü kurgularından kalplerini döndürmeni dilerim.Ey Allâh! Senden gayri kimseinin mâlik olamayacağı tüm hayırları ben ancan Senden isterim.ElAllâh’ İşte bu dua benden,kabulü ise Lakin Sendendir.Bu gayret benden ise de itimadım duama ve amelime değil Lakin Sanadır.O çok yüce ve pek büyük Allâh’ın yardımı olmaksızın(hiçbir şeye) güç-kuvvet olamaz.Allâh-u Te’âlâ yaratıklarının en hayırlısı olan Efendimiz Muhammed’e ve âk-pâk olan tertemiz Ehl-i Beyt’ine salât eyleye.Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle(kabul eyle) Âmin!Ey Allâh! Ey( dilediklerine)tüm kapıları ardına kadar açan!Ey sebebler yaratan!Ey kalpleri ve gözleri(istediği tarafa)çeviren! Ey şaşkınlara yol gösteren!Ey yardım dilenenlere imdat eden!Ey üzüntülere bogulanları(keder deryasından ferahlık sahasına)çıkran!Bana yardım et,bana imadat et,bana yetiş,bana medet buyur,bana nusret eyle.Ben Lakin Sana güvendim.Ey Rabbim! ne hükmettiysen razı geldim,bütün işlerimi sana havale ettim.Ey bolca rızık veren!Ey çokca kapı açan!Ey genişlik yaratan(duamı ve hayır niyetimi kabul eyle,eserini âcilen ortaya çıkar)!.Allâh-u Te’âlâ mahlûkatın en hayırlısı olan Efendimiz Muhammed’e,Ehl-i Beyt’ine ve sahâbesinin cümlesine salât eyleye. Âmin

Pazar günü Hacet için okunacak Esmalar

Ayrıca Bakınız.  En etkili kısmet açma duası

Pazar günü dileklerinin kabulü için Esma

Pazar günü sevdiğim için okunacak Esmalar

Pazar günü okunacak esmalar Mutluluğun Şifresi

Pazar okunacak zikir ve sayısı

Pazartesi günü okunacak Esmalar

Pazar gece yarısı okunacak esmalar

Pazar günü duası ZeynelCevap bırakın