Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Perşembe Günü Okunacak En Tesirli Dua

Haftanın dördüncü günü olan mübarek Perşembe günü okunacak en etkili dua ile tüm belalardan ALLAH’ın izni ile korunabilir ve daha güzel bir hafta geçirebilirsiniz. Perşembe günü okunacak dua ile sıkıntılarından kurtulur ve helal rızık onu bulur. Borçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız da bu duayı perşembe akşamı okuyabildiğiniz kadar okumanızı öneririz. Bu duayı okurken ilk olarak Abdest almalısınız. Daha sonra neye niyet ederseniz onun amacıyla okursunuz. İşte Perşembe günü okunacak etkili dua:

Duanın Türkçe okunuşu:
Allahümme inni es’elüke sabran cemilen ve kalben selima. ve lisanen zakira. ve düaen müstecaba. ve kitaben yemina. verizkan halalen. ve ne ıymen mukıymen. ve cenneten ve hariran. ve nadratan ve sürura. ya kadıye’l hacat. ya mucibe’d deavat. ya kaşife’d-durri ve’l-beliyyat. ya ali-me’s-sirri ve’l hafiyyat. ik’dı haceti fi hazihi’ssaati’l-mübaraketi. bi hurmeti Yasin. ve’l-Kur’ani’l-Kerim. fe iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun, fe süb’hane’llezi bi yedihi melekutü küll, şey’in ve ileyhi terceun. ve sallellahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmeıyn.

Duanın Anlamı:
Ey Allahım. Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua, cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum. Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider Şu mübarek saatte Yasin ve kur-anı kerim hürmetine. Çünkü sen bir şeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve her şeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz rabbimiz seni tesbih ederim.

ALLAH dualarınızı kabul etsin..

Ayrıca Bakınız.  Vakıa Suresi fazileti ve sırları

Perşembe günü okunacak dualar ve Zikirler

Perşembe günü okunacak zikirler Mutluluğun Şifresi

Perşembe günü okunacak kısmet duaları

Perşembe günü okunacak rızık duası

Perşembe gecesi okunacak aşk duaları

Perşembe gecesi hacet

Perşembeyi Cumaya bağlayan gece okunacak dua

Perşembe gecesi ÇEKİLECEK tesbihlerCevap bırakın