Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Ettiği Dualar

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Ettiği Dualar

Hz. Muhammed (SAV) Peygamber Efendimiz tüm müminlerin rehberidir. Yaşantımızın her anında rehberimiz olan Hz. Peygamber Efendimiz’in duaları da bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Allah’ın Resulü’nün ettiği duaları bilmeli ve bizler de bu duaları etmeliyiz.

PEYGAMBER (S.A.V.) EFENDİMİZ’İN DUALARI

Şüphe yok ki, Peygamberimiz (a.s.)’ın sözleri, işleri ve sükûtu gibi duaları da bize en yüksek ve hayatta bizim için lâzım olan hakikatleri öğretmektedir.

O, duâlarıyla de bizi irşad ediyor ne yol­da hareket edeceğimizi bildiriyor. Gerçekte o duanın kendisi için değil, bizim için olduğunda hiç şüphe yoktur. İşte onlardan pek az bir kısmını aşağıya yazıyoruz:

«Allahım« Şekil ve suretimi nasıl güzel yaratmışsan, ahlâkımı da güzelleştir.»

«Faydasız ilimden, hâlis olmayan amel­den, kabul olunmayan duadan sana sığmıyorum. Allahım!»

«Fakirlikten, açlıktan, zillet ve hakaretten, zulüm yapmaktan ve zulüm görmekten Sana sığınırım.»

«Allahım! Dünya ve âhiretim için afiyet ver; dinim ve dünyam için, ehlim ve malım için Sen’den bağışlama ve afiyet isterim. Yâ Rabbi! Açığa çıkmasını istemediğim şeylerimi ört ve korktuğumdan emîn eyle.»

«Allahım! Gelecekte gam çekmekten, geç­mişe kederlenmekten, âciz ve kudretsizlikten, tenbellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç al­tında kalmaktan, haksız insanların tasallutun­dan Sana sığınırım.»

Ayrıca Bakınız.  24 Saatte Kesin Geri Döndürme Büyüsü


Cevap bırakın