Peygamber efendimizin diş ağrısı için okuduğu dua

0

En şiddetli ağrılardan biri olan diş ağrısı, insanlar arasında en çok şiddetli yaşanan ağrılardan biri olarak bilinir. Başladığı andan bu yana …

En şiddetli ağrılardan biri olan diş ağrısı, insanlar arasında en çok şiddetli yaşanan ağrılardan biri olarak bilinir. Başladığı andan bu yana yüksek bir şekilde ağrı oluşturan ve kişinin tüm gününü ters yönde etkilemektedir. Evde yapılan tamamen doğal tedavi metodları, doktor kontrolü, ilaç kullanımının dahi iyi gelmediği diş ağrısı halk arasında duaların etkili olduğu inanılmaktadır. Özellikle Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in ağrılara karşı okuduğu bazı duaların diş ağrısını hızlı bir şekilde iyileştirdiği belirtilmektedir. Peygamber efendimizin diş ağrısı için okuduğu dua. Bu tip vakalarda doktora başvurulması, alternatif ve modern tıp tedavilerinin denenmesinin yanında tedavinin daha çabuk sonuçlanması için duaların edilmesi tavsiye edilmektedir.

GEÇMEYEN DİŞ AĞRISI İÇİN ŞİFA DUALARI

Diş ağrısı çekenlerin büyük bir acı içinde oldukları, ağrının bir an evvel geçmesi için her türlü tedavi metodune başvurdukları görülmektedir. Birçok tedavi metodu denediği halde geçmeyen diş ağrıları için bazı ayet ve dualar bulunmaktadır. Diş ağrısının geçmesi için İslam alimlerinin önerdiği dualar şöyledir:

1-) Ağrıyan dişin üzerine sağ elin işaret parmağını koyarak ‘Elif lam mim sad.Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi.Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiyul aliymü.’ Duası ağrı geçinceye kadar okumaya devam edilir.

2-) Ağrıyan dişin geçmesi için edilen bir diğer dua da Fatiha ve İhlas Surelerinin okunmasının sonrasında ‘Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.’ Duası okunur.
3-) Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in Besmele ile ‘Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.’ ‘Min şerri ma ecidü min vecei haza.’ Dualarını okuduğu nakledilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Bitcoin Alıp Satmak Helal Caiz Mi Hayrettin Karaman Diyanet


Peygamber efendimizin diş ağrısı için okuduğu dua,

Geçmeyen diş ağrısı için dua,

Mucize dualar diş ağrısı için,

Diş ağrısı için dua diyanet,

Diş ağrısı için dua Esmaül hüsna,

Ağrıyı kesen dua,

Diş ağrısı duası Yasin,

Diş Ağrısı için dua Cübbeli,


Cevap bırakın