Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Peygamber Efendimizin Okuduğu En Etkili Rızık Duası

Yüce Rabbimizden bereket ve rızık duası ederek rızıklarını arttırmak isteyenler için paylaştığımız en etkili rızık duaları ile ALLAH’ın izni ile eviniz ve işyeriniz bereketle dolacaktır. Öncelikle her zaman ki gibi abdestli olmaya dikkat edin. Kuvvetli Rızık duası, bereketli rızık talep edenler, rızkının artmasını isteyen bireyler tarafından Sürekli okunmalıdır. Dinimizde her türlü sıkıntımızı giderecek dua bulunmaktadır. Duanın faydasını Allah’ın izniyle Sürekli görebilirsiniz. Bereketli bir hayat sürmek, rızkın çoğalması için Allah’tan yardım isteyen herkes bolca dua okumalıdır. Bunun yanı sıra alın teriyle çalışmaya devam etmelidir.
Sıkıntı çekiyorsanız, başarı elde etmekte zorlanıyorsanız, rızkınızın çoğalması, darda kalmamak için önereceğimiz duaları okuyabilirsiniz.
Hesapsız rızık duası
Bu duayı her gün 15 defa okumaya devam ederseniz Allah’ın izniyle hesapsız rızık sahibi olursunuz. Dua ibadet etmenin en kolay yoludur. Allah’tan isteyeceğiniz her şeyi dua ederek istemelisiniz.
“Bismillahirrahmanirrahim
Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül yargıç. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb.”
Rızık duası için tavsiye edilen oldukça yararlı bir dua vardır. Bunu istediğiniz zamanda, istediğiniz sayıda rızkınızın artması için okuyabilirsiniz.
“Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz.”
Rızık duası (Amenerrasulü)
Rızkının artması, rızkı elde etmede zorluk, maddi ve manevi destek için Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz.
En güzel dualardan olan Amenerrasulü rızkın artmasın yol gösterecek başarıları size getirecektir. Israrla, özenle bu rızık duası okunmaya devam edilmelidir. Bu duayı okurken dikkat edeceğiniz bazı konular olacaktır. Sizlerle bunları da sunacağız.
Amenerrasulü duası
“Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.”
Rızkın ataması için bu duayı okurken evvel Amerika Birleşik Devletleriest almalısınız. Daha sonra niyet etmeli ve duayı okumaya başlarken besmele çekmemelisiniz. İlk okumaya başladığınız gün 41 defayı geçmemek üzere istediğiniz kadar duayı okuyabilirsiniz. Bir sonraki gün duayı okbekliyorsunuz. Üçüncü günde yine duayı okuyabildiğiniz kadar okumaya çaba sarf edin. Rızık duası olarak daha ilk okumaya başladığınız andan bu yana Amenerrasulü duasının oldukça faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda bir anda olumlu değişmeler olmaya başlayacaktır. İnancınız varsa duanın faydasını görmeye başlayacaksınız. Böyle bir gün okuma, bir gün ara verme şeklinde duayı okuyabilirsiniz. Rızık duası olarak faydasını gördükçe bunu belki de alışkanlık haline getirebilirsiniz. Rızık duası olarak Amenerrasulü duası okundukça enerjisi yaşamınızı olumlu olarak değiştirmeye başlayacaktır.
Sizlere vereceğimiz esmaları beraber okuduğunuz takdirde yaşamınıza bol rızkı, bereketi Allah’ın izniyle çekebileceksiniz. Esmaların okunmasını rızkı çekecek saatlerde yaparsanız daha iyi olur. Bu esmalar rızık artması, rızkın gelmesi hakkında oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. beraber okundukları zamanda yarattıkları enerjiyle rızkınızın artmasına yol göstereceklardır. Bunları en az 33 defa okumaya gayret edin. Okumanız gereken esmalar ise;
“Ya Zettavli, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vehhab, Ya Kavi, Ya Gani”
Rızık duası olarak okuyabileceğiniz oldukça tesirli ve tesirli dualar vardır. Özellikle Vakıa suresi, Fatih suresi bunlar içinde çok mühimdir. Bunları her gün okumaya gayret edin. İşinizde yükselmek, daha kolay iş bulmak, rızkınızı arttırmak adına bu duaları sabırla, bıkmadan okumaya devam etmelisiniz. Rızık duası olarak okuyacağınız duaları en az 7 gün süreyle okumaya devam etmelisiniz. Allah-u Teâlâ’dan istediğinizi açık yüreklilikle istemelisiniz. Okuma yapacağınız zamanlara da dikkat etmelisiniz. Rızkı çeken zamanlarda duaları okumalısınız. Özellikle gece yarısında dua okumalı, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde bolca dua etmelisiniz. Dinimizde özel kabul edilen gecelerde de rızık duası okumaya gayret etmelisiniz. Siz dua ettikçe rızkınızda artmaya başlayacaktır.

Denenmiş rızık ve bereket duaları

Ayrıca Bakınız.  Ayetel Kürsi'nin Arapça ve Türkçe okunuşu

Peygamberimizin rızık ve dilek duası

Kuvvetli Rızık duaları

Bu dua ile zengin oldum

Karınca duası

Para Bolluk Bereket Duası

Müşteri Yağdıran dua

İşyeri Bereket Duası

Peygamber Efendimiz’in okuduğu rızık duaları

peygamberimizin rızık duası (ali imran)

Denenmiş rızık ve bereket duaları

Karınca duası

İşyeri Bereket Duası

Kuvvetli Rızık duaları

Rızık Açma Duası

Para Bolluk Bereket DuasıCevap bırakın