Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Philips 275e1s/00 İnceleme

Philips E-Line modellerinden 275E1S modeli, ağustos ayında ülkemiz için de duyurulmuştu. Firmasın ofis serisi olarak da anılan E-Line konseptine …

Philips 275e1s/00 İnceleme

Philips E-Line modellerinden 275E1S modeli, ağustos ayında ülkemiz için de duyurulmuştu. Firmasın ofis serisi olarak da anılan E-Line konseptine uygun tasarlanan Philips 275E1S, ofis işleri yapmanın yanı sıra film izlemek ve oyun oynamak için de tercih edilebilir yapıda bir monitör oluyor.

27 inç büyüklüğünde IPS panelli ekranı ve 2K çözünürlük sunmasıyla bu 3 kulvarda da iyi bir görüntü performansı elde edebilen Philips 275E1S, özellikle IPS paneli ile birlikte doygun renk üretiminde bulunabiliyor. IPS panelin bir diğer avantajı geniş görüş açısı olurken, bu panelin dezavantajı ise bir nebze de olsa kontrast hakkında yaşanıyor.

Monitörün gözalıcılık seviyesi 250 kandela şeklinde herkes tarafından bilinen olarak karşımıza çıkarken, monitörde tercih edilen QHD çözünürlük de Full HD’den daha yüksek çözünürlük arayanların gereksinimini karşılayacak düzeyde oluyor. Bunun yanı sıra ofis monitörlerinde pek beklenmez, lakin bu model tazeleme hızında da herkes tarafından bilinenlara esneklik getirmiş. Monitörün paneli 75Hz tazeleme hızına sahip. Bu da ara sıra oyun oynamak için uygun bir monitör olduğunu bizlere gösteriyor, lakin Philips bununla da kalmamış.

Monitörde FreeSync desteği de özellikler listesinde kendine yer buluyor. Bu sayede oyun oynarken dalgalanan görüntülerle karşılaşmıyorsunuz. Bunun yanısıra oyuncular için optimize edilmiş SmartImage oyun modu da mevcut durumda. Monitörün arayüzünde görebileceğiniz FPS, Yarış, RTS gibi hazır modlar aracılığıyla oyun türlerine göre optimize edilmiş görüntü ayarlarını kullanabiliyor ve Oyuncu 1 ile Oyuncu 2 modlarıyla da kendinize uygun özelleştirilmiş üyelik hesabınızı oluşturabiliyorsunuz. Bunlar monitörün önemli avantajları oluyor. Tabiki görüntü performansı ise sağlanan avantajların ilk sırasını alıyor.

Philips 275E1S, güzel görüntü sağlayan bir monitör oluyor. Günlük kullanımlar, çalışma ekranları, standardın üstünde üretilen tazeleme hızı ile oyuncular ve dizi / film tüketimi için uygun ölçüde bir monitör olan Philips 275E1S, böylece çoklu platform gereksinimini karşılıyor.

Monitörde yer alan Flicker-free teknolojisi titreşimleri düzenleyerek göz yorgunluğunu azaltırken, LowBlue Modu da özellikle akşam sularında ekran başında olanlar için ekstra yarar sağlıyor. Peki, Philips 275E1S’in bağlantı seçenekleri neler?

Philips 275E1S, bağlantı hakkında da ihtiyacı karşılayan bir model oluyor. Üstünde HDMI, DisplayPort ve VGA girişlerinin hepsine bulunduran monitör, böylece hem yenilikçi hem geleneksel davranıyor. Lakin USB portu arayanlar bunu monitörde bulamayacak.

Sonuç

Sonuç olarak değerlendirdiğimizde, Philips 275E1S’in ofis ve günlük kullanımları gözetmesiyle firmasın E-Line serisi gereksinimlerini oldukça karşılayabilen bir model olduğunu aktarabiliriz. Kaliteli paneli ve iyi görüntü üretmesinin yanında sınıf herkes tarafından bilinenlarına göre daha yüksek tazeleme hızı sağlaması ve bunu iyi fiyat ile perçinlemesi, monitörün önemli avantajları oluyor. Philips 275E1S şu sıralar 2399 TL fiyat ile bulunabiliyor.

CHIP Online Notu: %85

+ Net QHD performans
+ FreeSync desteği ile oyuna uygun
+ İdeal bağlantı seçeneği
+ Uygun fiyat

– Yalnızca eğilebilir stant
– Nispeten zayıf kontrast oranı

Philips 275E1S Teknik Özellikler

philips 275e1s/00 review

philips 275e1s/00 27

philips 275e1s/00 27″ 75hz 4ms

Philips 275E1S

philips 27″ 275e1s

Philips 276e8vjsb 27

Philips 276E8VJSB

Philips 276E8VJSB inceleme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ