Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Playstation PS3, PS4 ve PS5 VPN Nasıl Kurulur Kullanılır -2021

Playstation PS3 PS4 ve PS5 VPN Nasıl Kurulur Kullanılır -2021

Playstation dünyanın en çok satılan oyun konsollarından birisi yaklaşık çeyrek asırdır hayatımızda yer alan ve Sony firması tarafından üretilen playstation sunduğu özellikler ve oyunlarla milyonlarca oyun severin ilgisini çekmeyi başarıyor. Son olarak Sony tarafından Playstation 5 piyasa sürüldü. Ülkemizde de dijital versiyonunun satışının gerçekleştirildiği playstation 5 ile birlikte çok sayıda kullanıcı halen PS4 Pro, PS4 ve PS3 kullanmaya devam ediyor. Çok farklı serilerde kullanılan bu cihazların birçoğu ise jailbreak yapılabiliyor. Jailbreak nedir konusunu ilk defa duyanlar ufak bir Google‘lama ile ne olduğunu öğrenebilir. Biz de başka bir konuda jailbreak mevzusunu gözden geçirebiliriz. Gelelim bu yazımızın konusuna Playstation 4, Playtation 5 ve Playstation 3’te VPN nasıl kurulur ve kullanılır.

Playstation cihazlarda neden VPN kurulma ihtiyacı hissediliyor?

Playstation Sony tarafından geliştirilen bir cihaz ve Netflix gibi platformlarında yaptığı gibi bölgesel sınırlamalar getirebiliyor. Bölgesel sınırlamadan kastımız ise şu örneğin; Amerika Birleşik Devletleri sınırları için çıkardığı bir oyunun veya ürünün erişimine Türkiye’den müsaade etmiyor. Hal böyle olunca da uzun bir gecikme sonrasında bazı kullanıcılar sadece Türkiye’de yada başka bir ülkede ikamet ettiği için bu hizmetlere erişemiyor. Bir başka neden ise PSN ulaştığınız sunucuların bağlantı hızları.

VPN ile daha hızlı bir erişime sahip olabilirsiniz. En önemli gerekçeye gelecek olursak bir paylaşım noktası olabilirsiniz bu durumda IP’niz üzerinden bir erişim sağlamanız hedef olabilmeniz anlamına gelebilir. Bir VPN arkasına saklandığınızda erişilemez olursunuz ve olası saldırılara karşı da kendinizi koruyabilirsiniz. Peki Playstation 3 PS3, Playstation 4 PS4 ve Playstation 5 PS5’e nasıl VPN kurulur.

Ayrıca Bakınız.  TCL 10 SE özellikleri ve fiyatı!
PS3, PS4, PS5 VPN Kurulumu
PS3, PS4, PS5 VPN Kurulumu

PS3, PS4, PS5 VPN Kurulumu?

Konsolunuz internet bağlantısını yönlendiricinizden aldığından, bu, zincirdeki VPN bağlantısı sağlayabilen ilk cihazdır.

Modern yönlendiricilerin çoğu VPN bağlantısını destekler – tek yapmanız gereken Wi-Fi yönlendirici ayarlarınıza hesap ayrıntılarınızı manuel olarak girmek.

Adımlar, yönlendirici markanıza ve VPN hizmetinize göre değişir, yani burada nasıl yapılacağını açıklamamız neredeyse imkansız. Ancak genel işlem, yönlendiricinize giriş yapmak, ayarlar menüsünü bulmak ve bir VPN sayfası aramaktır. Burada, aşağıdakileri içeren ayrıntıları girmeniz istenecektir:

  • hizmetin adı
  • Sunucu adresi
  • Hesap adınız/e-posta adresiniz
  • Şifreniz
  • Şifreleme için önceden paylaşılan bir anahtar

Yönlendiriciniz VPN bağlantılarını desteklemiyorsa , ExpressVPN’den bir Wi-Fi yönlendirici veya FlashRouters gibi bir tedarikçiden bir yönlendirici gibi destekleyen birine yatırım yapabilirsiniz . Bu en ucuz seçenek değil, ancak PS4 veya PS5’inizde bir VPN kurmanın açık ara en kolay yolu.

VPN hakkında daha detaylı bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/Sanal_%C3%B6zel_a%C4%9F adresini ziyaret edebilirsiniz.

Windows 10 VPN Proxy Kurulu Ayarları Nasıl Yapılır?Cevap bırakın