Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Pruzon Pomad ne işe yarar?

Türkiye’de ilk bitkisel kortizon içeren ürünlerden biri olan Pruzon Pomad, günümüzde sık rastlanan kaşıntı ve egzama gibi rahatsızlıkları gidermek için kullanılır. Doktor tavsiyesiyle tercih edilen bu krem, böcek sokması, ürtiker(kurdeşen) gibi sorunlarla karşı karşıya kalanların adeta mucizevi çözümü oluyor. Pruzon Pomad ne işe yarar? Pruzon Pomad nasıl kullanılır? Öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Pruzon pomad; bitkisel ve Tamamen doğal özlerin yoğun olması sebebiyle uzman kişilerın önerdiği kullananların da kaşıntı için tatmin kaldığı bir kremdir. Adını ilk defa duyanlar ve görenler için fondöten gibi olmasıyla şaşırtan Pruzon pomad, sürüldüğünde belli olmuyor. Vücudun bazı bölgelerindeki kaşıntıları gidermek için tercih edilen bu krem, ister bebeklerde isterse yaşlılarda kolaylıkla kullanılabilir. Kalamin, Çinko Oksit, Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü) ve Çay ağacı yağı gibi dört ana bitkisel özden oluşan Pruzon pomad, 40 gramlık tüp şeklinde ve tek kullanımlık 2 gramlık 20 tane şeklinde iki farklı çeşit olarak raflarda yer alır.

PRUZON POMAD NEYE İYİ GELİR?

özellikle elde ve yüzde görülen egzama nasıl tedavi edileceğinde kullanılır. Yüzde yağlı egzama nasıl tedavi edileceğinde pruzon kısa zamanda iyileştirme sağlamaktadır. Egzama yüzde görülebileceği gibi yağlı saç ve ciltte görülmektedir. Yağlı egzama nasıl tedavi edileceğinde olumlu yanıtlar verildiği görülmüştür. Pruzon krem seboreik dermatit sorunlarında doktorunuza danışarak faydalanabilirsiniz.Diğer kullanım alanları ise şu biçimdedir;

Bebeklerde oluşan pişikler,
Kurdeşen,
Genital kaşıntılar,
Yaralarda,
Cilt tahrişlerinde.

PRUZON POMAD NASIL KULLANILIR?

Uzman doktor tarafından reçete edilen Pruzon krem, doktorunuzun belirttiği dozajda kullanılmalıdır. Bunun haricinde kullanılmak istenirse, ilk 3 gün kaşıntının olduğu bölgeye sabah ve akşam ince tabaka halinde sürülür. üçüncü günün sonunda günde 1 defa sürmek yeterli gelmektedir..

Ayrıca Bakınız.  Sarımsaklı şampuan saç çıkarır mı? Fayları nelerdir?

PRUZON POMAD FİYATI

Bitkisel özleri aracılığıyla çok tesirli olan pruzon pomad, fiyatı uygun kremler arasında bulunmaktadır. Pruzon krem fiyatı 23-39 TL arasında değişmektedir. Pruzon merhem reçete ile alındığında devlet tarafından ödenmektedir.Cevap bırakın