Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

PUBG Oyunu Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek

PlayerUnknown’s Battlegrounds, mobil sürümüyle beraber en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam etmekte. Battle Royale türünü mobil cihazlara getiren PUBG Mobile, günde artık 50 milyon kişi tarafından oynanıyor. Oyuna gelen güncellemeler, yeni haritalar, iyi grafiklerle beraber özellikle genç oyuncuların ilgisini çekmeye devam etmekte.

Bu yazımızda PUBG hakkında büyük bir olasılıkla bilmediğiniz 10 gerçeği sıralıyoruz.

1. Winner Winner Chicken Dinner

Oyunu galip bitirmek harika, peki kazandığınızda görünen bu cümlenin ne anlama geldiğini merak ettiniz mi? Kumardan gelen cümle, 1930’larda Büyük Buhran olarak bilinen ekonomik kriz döneminde kumar oynarken kazananların o gece tavuk yiyebileceği anlamına geliyordu. Cümle ardından Las Vegas’ta ve farklı yerlerde de kullanıldı.

2. Gerçek Yerler

Oyundaki bazı yapıların neden gerçeğe çok benzediğini merak ettiyseniz, Bunun nedeni olarak bazılarının gerçek dünyayı temel almaları.

Ukrayna’da yıkılmış çocuk hastanesi

3. En Nadir Eşya

Oyunda bulabileceğiniz en nadir eşyalardan bir tanesi, sanal kırmızı bandana. Oyun çıktığında bandana, ön siparişlerle beraber geliyor ve loot box’lar içerisinde bulunabiliyordu. Bir süre sonra bandana, kutulardan çıkmamaya yahut çok nadir çıkmaya başladı. Bandanaya 1.000 dolar vererek satın alan birinin olduğu iddia edilmişti.

4. En Çok Oynanan Oyun

PUBG, aynı anda en çok kişinin oynadığı oyun olma rekorunu elinde tutuyor. Oyunun aynı anda oynayan 3.106.358 insana ulaştığı biliniyor.

5. 100 Yıl Engel

PUBG, rapor edilen ve haksız davranış yahut hile yaptığı tespit edilen kullanıcılara özellikle 3 – 5 günlük cezalar veriyor. Lakin bekay101 adlı Reddit kullanıcısı, 100 yıl engellendiğine dair bir ekran görünümünü PUBG’nin Reddit sayfasında paylaşarak şaşkınlığa neden olmuştu.

6. 2,5 Kat Hasar

Oyunda rakibinizin başına verdiğiniz hasar, vücudun herhangi bir kısmından 2,5 kat daha fazla hasara sevk ediyor. Düşmanı kafasından vurmak kolay olmadığından, bir tüfek yahut uzun menzilli bir keskin nişancı tüfeği kullanmanızda ve bu sırada isabeti yükseltmek için silahı tekli atış modunda tutmanızda yarar var.

Ayrıca Bakınız.  Watch Dogs: Legion İncelemesi

7. Su Kalkanı

Haritadaki deniz yahut nehirlere girdiğinizde, kurşunlardan korunmuş oluyorsunuz. Kurşun işlemeyeceğinden, suda dilediğiniz kadar ses çıkarabilirsiniz. Lakin suyun içinde yalnızca 15 – 20 saniye durabileceğinizi ve sonunda nefes almanız gerekeceğini unutmayın.

8. En İyi Otomobil

Hızı, menzili ve korumasıyla oyundaki En kaliteli araç Dacia. Dörtlü bir takımı kaçırmak yahut bir noktaya ulaştırmak için harika.

9. Ayak Sesleri

PUBG 7.1 sarmal ses kullandığından, düşmanların ayak seslerinden konumunu anlamanız mümkün. Düşman yaklaştıkça Tabiki ayak sesleri de artacaktır. En kaliteli performans için iki kulağınızda da kulaklık olmasında yarar var.

10. PlayerUnknown

Oyunun tam adı olan “PlayerUnknown’s Battlegrounds” içerisindeki PlayerUnkown, yapımcı Brendan Greene’nin Arma’da kullandığı takma addan geliyor.Cevap bırakın