Pürenli yaylası nerede? Pürenli yaylasına nasıl gidilir?

0

Sonbahar mevsiminde hafta sonu kaçmak yapmak ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz hem yakın ve ulaşımı kolay olan Pürenli yaylasını …

Sonbahar mevsiminde hafta sonu kaçmak yapmak ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz hem yakın ve ulaşımı kolay olan Pürenli yaylasını gidebilir unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. El değmemiş doğasıyla büyüleyen Pürenli yaylası nerede, nasıl gidilir? Püren yaylası hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

Pürenli Yaylası, mükemmel güzellikte nadir bakir kalmış doğasıyla Bolu ve Düzce illeri arasında bulunuyor. Son zamanlarda keşfedilmeye başlanan Pürenli yaylası doğa fotoğrafçıların aradıkları muhteşem kareleri çekmek için oldukça etkileyici yerler arasında bulunuyor. Genelde Karadeniz yaylalarında görebileceğiniz mükemmel görüntüleri bu kadar yakın zamanda yakalamak isteyen birçok kişi tarafından ziyaret edilmeye başlandı. Ülkemizin her yerinde yer alan yaylaları aratmayan ve son günlerde popüler olan Pürenli yaylasına 4 mevsim gidebilirsiniz. Tertemiz havasıyla ve mükemmel doğa manzarasıyla adeta kendinizden geçeceğinizi Bu güzelliği keşfetmeye ne dersiniz? İşte Pürenli yaylası hakkında tüm araştırılanler:

PÜRENLİ YAYLASI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Pürenli yaylası, Bolu ve Düzce ili sınırları arasında bulunmaktadır. Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı şirin ve çok beğenilen bir doğa alanı olarak bulunuyor. Son zamanlarda popüleritesi yükselen ve iistanbul’a yakın olan Pürenli yaylasına gitmek talep edenler nasıl gideceğini düşünüyor.Pürenli yaylasına gitmek için İstanbul istikametini takip ederek Akyazı otobanından ayrılarak Taşkesti üstünden; diğer güzergah ise Düzce üstünden yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunun yanısıra Düzce, Efteni Gölü ya da Güzeldere Şelalesi Doğa Parkı yolundan Pürenli Yaylası’na kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan ortalama olarak 217 kilometre, Taşkesti’den ise asfalttan ayrıldıktan sonra ortalama 14 kilometre yol gidilerek orman yolundan ulaşım sağlanıyor.

PÜRENLİ YAYLASI SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLERİ

Yaylada yer alan farklı mimari özellikler taşıyan yayla evleri ve bu evlerin önündeki ufak gölet oldukça ilgi çekiyor. Dört mevsim birbirinden farklı ve mükemmel manzaralarla karşılaşacağını yaylada ismini sarı, kırmızı mis kokulu çiçekler açan çan biçiminde özel bir tür çalıdan almaktadır. Bu bitki türünün kök kısmından ağızlık, dallarından ise süpürge yapılabilmektedir. Pürenli Yaylası, çam ağaçları ile örtülüdür. Yaban hayatı yönünden da oldukça uygun doğa koşullarına sahiptir. Geyik, tilki, yaban domuzu, ayı, çakal ve karaca gibi vahşi yaşamın değerli canlılarını orman içlerine yürüyüş yapmanız halinde görme şansı elde edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Labioplasti Nedir?

Pürenli Yaylası, bu bölgede yaşayan yöre halkı için özellikle hafta sonları mutlaka ayak bastıkları dinlendirici bir mesire alanlarından biridir.

Pürenli Yaylası Bungalov

Düzce yaylaları

Pürenli Yaylası yol tarifi

Pürenli Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Pürenli Yaylası konaklama

Pürenli Yaylası Kamp

Düzce Pürenli Yaylası konaklama

Balıklı Yaylası Düzce


Cevap bırakın