Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Pürmüz nedir? Nasıl kullanılır?

Mutfakta iş kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için alternatif olarak kullanabileceğiniz birçok araç gereç bulunmaktadır. Son zamanlarda Masterchefte sıklıkla duyduğumuz; şekli ve ismiyle şaşırtan, teknoloji çok süratli ilerlediğini gösteren araçlara sizler için bir yenisini daha ekleyeceğiz. Bu haberimizde yasemin.com ekibi olarak size “pürmüz” mutfak yardımcısını anlatacağız. İşte detaylar:

Pürmüz, son zamanlarda ev hanımları, pasta şefleri ve yemek aşçıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Mutfakta pratik oldukları için en çok tercih edilen pürmüz çeşitleri çakmak gazlı pürmüz ve ufak ince uçlu kalem pürmüz çeşitleridir. Ev tipi olan bu modeller boyut ve kullanım kolaylığı yönünden en çok sevilen çeşitleridir. Pürmüz mutfak, ‘portatif mini pürmüz’ ve ‘el pürmüz alev tabancası’ olarak da bilinir. Metal ince uçlu olan pürmüzlere “şaloma” adı verilir. Pürmüz ile enfes görünümlü sütlaç ve daha birçok tatlı hazırlamak için mutlaka mutfağınızda bulundurmanız gereken mutfak araç gereçleri arasında bulunuyor. Aynı zamanda Pürmüz seti ile mangal ve ocak yakmak işlemini de uygulayabilirsiniz. Her evde bulunması gereken Pürmüz çakmak fiyat aralıkları son derece uygundur. Peki pürmüz nasıl kullanılır, pürmüz mutfak alanında nerelerde kullanılır? İşte yanıtlar:

PÜRMÜZ NASIL KULLANILIR?

– Pürmüzü kullanmak çakmak kullanmak kadar kolay ve zahmetsizdir.

– Pürmüzü kullanmak için pürmüzün üstünde emniyet kilidi varsa ilk olarak emniyet kilidini kaldırmanız gerekir.

– Pürmüz’ün kilidini açtıktan sonra çakmak yakar gibi tuşa basarak alevlenmesini sağlayabilirsiniz.

– Son zamanlarda pürmüzü bütün şefler sıklıkla kullanmaktadır. Etleri tütsülerken, sütlaç tatlısının üzerini yakarken kullanma ihtiyacı duyulan pürmüz farklı tarifler için de tercih edilmektedir.

– Günümüzde çok beğenilen cream brule tatlısını yapmak için pürmüze ihtiyaç vardır.

– Bunun yanısıra şekerli pastaların ve tartların üstünde karamelize görüntü oluşturmak için pürmüz sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  24 Saatte Erkeği Yalvartma Duası

Pürmüz fiyatı ne kadar ve nereden temin edilir?

Pürmüz genelde büyük marketlerde ya da mutfak gereçleri satan mağazalarda mutfak tipi bulunur.

Ufak boy pürmüzler 25 TL ile 50 TL arasında fiyat aralıkları değişmektedir.Cevap bırakın