Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rinoplasti nedir? Nasıl yapılır?

Son senelerde burun estetiği hakkında bi hayli yüksek bir rakamda artış devam etmekte. Çoğunlukla burun eti, sinüzit veya kemik dağılması şikayetleriyle başvurular daha sonra yapılan tetkiklerle beraber alınan kararla yapılan burun estetiği hakkında bilinmesi gereken bazı maddeler var. Peki bu maddeler neler? Burun estetiği olmadan önce nelere özen göstermek gerekir? sorusunun cevabı yazımızın sahip olduğu özelliklerinde…

Rinoplasti nedir?

Burun estetiği (rinoplasti) cerrahi operasyonunda amaç burnun biçim bozukluklarını düzeltmek ve bunun yanı sıra burun içerisinde nefes almaya engel olan eğiklikler, burun eti büyümeleri gibi problemleri ortadan kaldırmaktır. Ülkemizde ve dünya çapında en sık yapılan ameliyatlardan birisi durumuna gelen burun estetiği hakkında birden çok şehir efsaneleri mevcut. Lakin uzman kişilerın yaptığı bir açıklama göre, ameliyat planlanırken mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Bilinçsiz bir biçimde burun cerrahi operasyonu olmak isteyenler bireyler pek çok sorunla karşılaşırken, bazı zaman ölümcül sonuçlar doğurabilecek yanlışlarda yapıyor. Hazırladığımız bu yazıda hastalık sebebiyle burun cerrahi operasyonu olacak bireyler için önemle üstünde durulması gereken önerileri bir araya getirdik.

Burun cerrahi operasyonunu sağlıklı bir biçimde geçirmek istiyorsanız, operasyon öncesinde anestezi doktorunuz tıbbi sağlık taramanızı ve ameliyatla alakalı tahlillerinizi yapması gerekir.

Özellikle sinüzit rahatsızlığından şikayetçi olanlar ameliyat öncesinde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkları tamamen atlatmaları gerekmektedir. Anestezi kontrolünde, sizin önemsemediğiniz herhangi bir ayrıntı operasyonunuz için mühimdir. Bundan Dolayı, her bilgiyi doktorunuzla paylaşmanız gerekiyor.

Ameliyat öncesinde kullandığınız bir ilaç var ise bunları muayene sırasında doktorunuza söylemelisiniz. Anestezi doktoru muayenesinde de anestezi doktoruna eksiksiz ilaçlarınızı belirtmelisiniz.

Operasyon öncesinde doktorunuzun bundan öncekilerde yaptığı ameliyatları incelemeli ve bu konuyla ilgili geniş bir şekilde bir araştırma yapmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar - 2021

Ameliyattan en az 10 gün önce Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayı kesmelisiniz.

Operasyon yüz üstünde gerçekleştirileceği için cildinizin kesinlikle makyajsız olması gerekmektedir. Cildinizde yer alan herhangi bir ürün, cildinizin mikrop kapmasına neden olabilir. Oje de bu durumda aynı sonuçlar doğurabilecek bir ayrıntıdır. Ameliyattan önce oje sürmemelisiniz.

Saç spreyleri ve jöle gibi ürünler kesinlikle saçlara uygulanmamalı. Ameliyattan 1 gece önce ılık suyla bir duş almalısınız. Bu durum hijyenik olması yönünden çok mühimdir. Bi̇rden Çok kişi hijyen sebebiyle ameliyattan sonra mikrop kaparak değişik sağlık sorunları ile yüz yüze kalmıştır.

Ameliyat daha sonra burnunuzun çevresinde oluşan ödem neticesinde şişlikler oluşur. Bu şişlikler ilk 6 ayda azalır. 6. ay ve 12. ayda tamamen kaybolur. Bu şişlikler sizin ameliyat olduğunuzu bilen yakınlarınız, kendiniz ve doktorunuz ve burun cerrahi operasyonu olmuş bireyler tarafından fark edilebilecek şişliklerdir.

Rinoplasti Fiyatları,
Kapalı rinoplasti nedir,
Rinoplasti Nedir,
Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2020,
Rinoplasti Nasıl yapılır,
Rinoplasti nedir nasıl yapılır,
Rinoplasti sonrası,
Açık rinoplasti nedir,Cevap bırakın