Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada at görmek ne anlama gelir? Diyanet’e göre rüyada at görmek!

Rüyada at görmek genellikle hayra, yapılacak güzel işlere ve yolculuğa delalet eder. Rüyada at görmek murattır diye bir tabir bile vardır. Rüyada at görmenin anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki rüyada at görmek ne anlama gelir? Diyanet’e göre rüyada ata binmenin anlamı nedir? İşte rüyada at görmek ile alakalı tüm araştırılanlar:

En çok görülen rüyalardan bir at rüyasıdır. Rüyada görülen birçok rüya rüya sahibine bazı iletilar verir. Rüya sahibinin hayatında yaşanacak birtakım olumlu yahut ters şeyleri ifade eder. Rüyada at görmek, genel anlamıyla murada erme olarak ifade edilir. Rüyayı gören kişinin güzel işler yapacağına, her şeyin yolunda gideceğine ve yakın zamanda yapılacak bir yolculuk şeklinde tabir edilir. Rüyada beyaz, kahverengi, siyah at görmek, rüyada kahverengi ata binmek, rüyada evin içinde at görmek gibi rüyada atı nasıl gördüğüne göre görülen rüyanın anlamı biçimleniyor. Rüyada at gören kişi için yapılan yorumlar, kısmetinin açılması, bilinmeyen yerden kârlar sağlaması anlamları da taşıyor. Rüyayı gören kişi dardaysa feraha ereceğin, zor durumdaysa rahatlayacağına, fakirse zenginleşeceğine gibi anlamlarda taşır. Peki, rüyada at görmenin diğer manaları nasıldır? Rüyada at görmek ne anlama gelir? Diyanet’e göre rüyada kahverengi ata binmenin anlamı nedir? İşte cevaplar:

RÜYADA AT GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada at görmek, güzel bir gelecek şeklinde tabir edilir. At görmek en genel anlamıyla güzel şeylere işaret eder ve muradına ermek anlamlarını taşır. Rüyada görülen atlar hikmetleriyle de insanın sevindirici haberler alması anlamı taşır. Rüyayı gören kişi erkek ise rüyasında gördüğü atlar onun için şan, şeref ve para şeklinde tabir edilir. Rüyayı gören kişi kadın ise ve eğer evlenmek gibi bir niyeti varsa ve rüyasında beyaz atlar görüyorsa bu rüyanın anlamı onun en kısa zamanda evleneceği anlamı taşır. Eğer sahibi kadın ve başka renklerde at görürse de kendileri için hayırlı nasibe güzel kısmetlere tabir edilir. Bunun Yanı Sıra yaptığı işle alakalı çok güzel bir geleceğe sahip olacağına da delalet eder.

Ayrıca Bakınız.  Avukat Ünal Işık Hakkında İstismar İddiası

RÜYADA AT SÜRÜSÜ GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada sürüyle at görmek kadınlar için çok sayıda kız ve erkek çocuğuna delalet eder. Rüyada at sürüsü gören kişi eğer erkek ise bu rüya, hayırlı mal şeklinde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin mallarının çoğalacağına işaret eden atlar, bunun yanısıra çok kısa zamanda yer aldığı mevkiinin yükseleceği şeklinde tabir edilir. Rüyada görülen atların sahibi olduğunu gören bir kimsenin, bütün istediği her şeyin çok kısa zamanda gerçekleşeceğine ve mutlu olacağına delalet eder.

RÜYADA ATA BİNMEK NE DEMEK?

Rüyada ata binmek gerçek hayatta olduğu gibi bir yolculuk yapacağı anlamı taşır. Rüyasında ata binen kişinin yolculuğa çıkacağı şeklinde tabir edilir. Eğer rüyayı gören kişi ata binmeyi bilmiyorsa ve rüyasında da ata bindiğini görüyorsa iş hayatında üstün bir başarı elde ederek terfi alacağına delalet eder. Rüyada erkek ata bindiyseniz, sizi sevmeyen ve çekemeyen birilerinin olduğu, onları sıra sıra alt edeceğiniz şeklinde tabir edilir.

RÜYADA BEYAZ AT GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada beyaz at görmek maneviyat duygusu yüksek olan bireyler için çok güzel bir rüya olarak tabir edilir. Rüyada beyaz at gören kişi eğer sevdiği bir kişi varsa çok kısa zaman içerisinde sevdiğine kavuşacağı anlamı taşır. Eğer rüyayı gören kişi bekârsa âşık olacağı, eğer yalnız değilse aşk yaşamının daha iyiye gideceğine delalet eder.

RÜYADA SİYAH AT GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada siyah at görmek, rüyayı gören kişinin genellikle liderliğine delalet eder. Yani eğer rüyada siyah at görürseniz uğraştığınız yerde yönetici birisi olacağına, devlet başkanlığı gibi bir rütbeye sahip olacağını ifade eder. Bazı rüya alimlerine göre ise bu rüya dünya malına işaret ettiğini söylenir.

Ayrıca Bakınız.  Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 3.maddesinde hangi ifadeyle tanımlanır?

RÜYADA KIRMIZI AT GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada kırmızı bir at görmek rüya sahibinin yüce gönüllü bir olduğu şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi; iyi niyetli, hayırsever, yardım eden, çevresine duyarlı birisi olduğuna delalet eder. Bu yüce gönüllüğü aracılığıyla çevresinden güzel övgüler alır. Bazı din alimlerine göre ise bu rüya mal ve mülk manasına gelerek kişinin zengin olacağına işaret eder.

RÜYADA KAHVERENGİ AT GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada kahverengi at görmek, zafer, kazanılacak başarılar şeklinde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin yaptığı işte çok güzel başarılar elde edeceğine ve bu yüzden saygı göreceği anlamı taşır. Rüya sahibi maddi anlamda ve manevi anlamda da güç sahibi olacağına diğer kişiler tarafından dikkat çekeceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre de kişi hayallerine kavuşacağı olarak ifade edilir.

RÜYADA AT ARABASINA BİNMEK NE DEMEK?

Görülen rüyada at arabasına binmek; iş hayatı, eğitim hayatı ile alakalı iyi alınacak bir müjdenin çok yakın olduğu anlamı taşıyor. Bazı zaman bazı din alimlerine göre başarı noktasının en üst seviyesine ulaşılacağı ifade edilir. Bunun yanısıra kişinin kazancın da da önemli değişiklikler olacağına buna göre de rüya sahibinin yaşantısının değişeceğine delalet eder.

DİYANET’E GÖRE RÜYADA AT GÖRMEK, ATA BİNMEK NE DEMEK?

Rüyada at görmek; güç, izzet, şeref ve para kazanmaya tabir edilip, tabir edilir. Görülen at takımında olan noksanlık şerefin derecesindeki eksiği gösterir. Tam ve güzel bir at murat demektir. At rüyası, katır, beygir ve tay gibi hayvanlar kısmet ve murat, güç, şan ve şöhret ile tabir edilir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Atı mertebe, izzet, hükümdarlık, büyüklük, hayır ve bereket şeklinde yorumlamıştır. Ata binmeye ehil olmayan biri, rüyada ata binmesi, bu onun için izzet ve makam sahibi olacağı, yüksek derecelere sahip olacağı anlamı taşır.

Ayrıca Bakınız.  Rüyada balık görmek!

Danyal (a.s.): Rüyada at görmek, izzet, şeref ve devlete delalettir.

Kirmani de demiştir ki: Düşmanı ve rakibinizi yenmeye de işarettir. Rüyada at görmek, her biçimde iyi bir rüyadır. Yüksek mevkilere işarettir. Attan indiğini görmek, iyi değildir ve keder alâmetidir.Cevap bırakın