Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada bulut görmek hayırlı mıdır?

Rüyada bulut görmek, rüyayı gören kişinin bazı can sıkıcı olaylara maruz kalacağına ve keyfinin kaçacağına anlamına gelmektedir. Rüyayı gören birinin çevresinde bazı kötü niyetli ve art niyetli kimselerin varlığına anlatılmaktadır. Rüyada bulut gören birinin çaresiz bir durumda kalmasına ve şanssız olacağına delalet edilmektedir. Lakin bazı alimlerin yorumlarına göre rüyada görülen bulutun beyaz ve iç açıcı olması rüyayı gören kişinin mutlu ve huzurlu olacağına anlamına gelmektedir. Bulutlar, yağmur ve fırtınanın habercisi olduğundan nasıl görüldüğü dikkate alınarak rüyanın yorumlanması ve tabir edilmesi tavsiye edilmektedir.

RÜYADA GÖKYÜZÜNDE BULUT GÖRMEK

Rüya gökyüzünde bulutlar görmesi, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği kadar sorun ve sıkıntıya maruz kalacağına ve her şeyden bir anda bıkacağına anlamına gelmektedir. Rüyayı gören birinin yakın etrafındaki bireylerle kavga edeceğine bir süre arasının bozuk olacağına anlamına gelmektedir.

RÜYADA SİYAH BULUT GÖRMEK

Rüyada kara bulutlar görmek, rüyayı gören birinin yaşadığı bölgedeki halkın sıkıntı ve zahmet çekeceğine, zorluklarla mücadele etmek zorunda kalacağına işaret etmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n maddi sıkıntılarla karşılaşarak çevresine borçlanacağına ve keyfinin kaçacağına anlatılmaktadır.

RÜYADA BEYAZ BULUT GÖRMEK

Rüyada gökyüzünde bulut görmek, yağmur ve fırtınanın habercisiyken beyaz bulutlar tam tersi şeklinde anlatılmaktadır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n şansının ve bahtının açılacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören birinin uzun ve bereketli günlerinin çok yakın zamanda olduğuna anlatılmaktadır. Beyaz bulutlar, dine olan bağlılığı ve dini vecibelerin yerine getirilmesinde dikkatli olunduğuna anlamına gelmektedir.

RÜYADA BUULUTLARA DOKUNMAK

Rüyada bulutlara dokunduğunu gören birinin hayallerine kavuşacağına ve hedeflerinin bir bir gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada buluta dokunan birinin şansının yaver gideceğine, mutlu olacağına anlatılmaktadır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n hiç beklemediği anda güzel haberler alacağına, maddi-manevi rahatlayacağına delalet etmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Türkiye'de En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

RÜYADA BULUTLARIN YERE İNDİĞİNİ GÖRMEK

Rüyada bulutların yere indiğini görmek, bazı doğa olaylarının gerçekleşeceğine ve sıklıkla yağmurun yağacağına işaret etmektedir. Bulutların yere inmesi, yakın zamanda sıklıkla yağmur yağmasına ve fırtına çıkmasına tabir edilir.

RÜYADA BULUTLARIN GÜNEŞİ KAPATMASI

Rüyasında bulutların güneşi kapatmasını gören birinin bazı başarısızlıklar yaşayacağına ve keyfinin kaçacağına tasvir eder. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n hedeflerinin gerçekleştirmek için biraz daha mücadele etmesi gerektiğine anlatılmaktadır.

RÜYA ALİMLERİNİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA BULUT GÖRMEK

Seyyid Süleyman: Başının üstünde bir bulut parçası görenin kıymeti büyük, sözü geçkin olur. Üstünden bir bulut geçen, emanete ihanet etmeyen, sözünde duran, vefalı bir şahsa arkadaş olur. Ondan hayır ve menfaat görür.

İbn-i Şirin: Havada bulutları sevk ettiğini gören, alimlerle ve filozoflarla sohbet eder. Bu rüyayı gören padişah yahut vezirse, bir yere elçi gönderir. Çevresindeki memleketlere hayır yapar. Hanesine bulut parçası girdiğini gören, bir alimi yahut hakim bir zatı misafir eder. Havadaki bulutu tutup, yere indiren, alim olur.

Nablusi: Rüyada bulut, halkın hayat ve kurtuluşu olan İslam’a delalet eder. Bulut halkın hayatı kendisiyle devam eden su ve yağmuru yüklü yer aldığından dolayı Allah-u Teala’nın (C.C.) rahmetine sebeptir. Bazı zaman bulut, kendisinde mevcut olan lütuf ve hikmete binaen, ilim, fıkıh ve hikmete delalet eder.

Diyanet: Rüyanızda başınızın üstünde bir bulut görmeniz; yüksek bir mevkiye getirileceğinize ve yer aldığınuz toplum içinde sözünüzün dinleneceğine işaretle tabir edilir. Rüyada bulut görülmesi; halkın kurtuluşu olan İslâm’a, kişilerin hayat kaynağı olan su ve yağmura anlatılmaktadır. Rüyanızda başınızın üstünden bir bulut geçtiğini görmeniz; makam ve mevki sahibi bir kimse ile tanışacağınıza ve bu vesile ile işlerinizi daha da ilerleteceğinize, rüyanızda bir bulutun evinizin üstünde durduğunu görmeniz; evinize hayırlı bir misafirin şeref vereceğine, rüyanızda bulutların yer aldığınuz şehri tamamen kapladığını ve bol miktarda yağmur yağdığını görmeniz; gerek evinizin, gerek yer aldığınuz şehrin bolluğa ve berekete kavuşacağına delaletle tabir edilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Reishi mantarı nedir? Faydaları nelerdir?


Cevap bırakın