Rüyada et görmek ne anlama gelir? Diyanet

0

Rüyada et görmek, rüyayı gören kişinin karşı karşıya kalacağı maceralara ve zorluklara tasvir eder. Rüyada bir kadın çiğ et görüyorsa iş ve …

Rüyada et görmek, rüyayı gören kişinin karşı karşıya kalacağı maceralara ve zorluklara tasvir eder. Rüyada bir kadın çiğ et görüyorsa iş ve sosyal yaşamında yapacağı yeni proje ve girişimlerde yaşayacağı zorluğa işaret etmektedir. Rüyada bir kadın pişmiş et görüyorsa, kendi gayretleriyle yaptığı bir işte başarılı sonuç beklerken başkasının o işte başarılı olacağına ve bu yüzden rüyayı gören kişinin psikolojik olarak biraz zor bir dönem geçireceğine anlamına gelmektedir. Rüyada et yemek ise rüyayı gören kişinin yaşayacağı sağlık problemine delalet etmektedir.

RÜYADA ET GÖRMEK

Rüyada et yediğinin gören birinin maddi olarak kâr elde edeceğine, malının artacağına ve çok para kazanacağına delalet etmektedir. Rüyasında et yediğini gören birinin yaşamında başarılı ve güzel gelişmelerin olacağına tasvir eder. Bazı tabircilerin yorumlarına göre ise rüyasında kırmızı et yiyen kişinin haram yolla para kazanacağına anlatılmaktadır. Rüyada yaşlı kişinin rüya sahibine zorla et yedirmeye çalışması ise rüyayı gören kişinin iş yaşamında başarılı olacağına delalet etmektedir.

RÜYADA ÇİĞ ET YEMEK

Rüyada çiğ et yediğini gören birinin şansının yaver gideceğine ve hayırlı işlerle karşı karşıya kalacağına anlatılmaktadır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n çok para kazanarak bolluk içerisinde yaşayacağına işaret etmektedir.

RÜYADA ÇİĞ ET GÖRMEK

Rüyada çiğ et görmek, çiğ et yemenin aksine pek hayırla yorumlanmaz. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n iş ve eğitim yaşamında bazı aksiliklerle karşı karşıya kalacağına, maddi olarak kayıplarının olacağına ve çabalarının karşılığını alamayacağına anlatılmaktadır. Rüyada çiğ et gören birinin canını sıkan olaylar karşısında ruhsal olarak çöküntüye uğrayacağına ve bu yüzden çokıntılı bir sürece gireceğine anlamına gelmektedir.

RÜYADA ET PİŞİRMEK

Rüyada et pişirdiğini gören birinin başarılı ve mutlu bir hayat süreceğine anlamına gelmektedir. Rüyayı gören birinin başarılı bir iş yaşamının olacağına ve bu yüzden da bol helal paralar kazanarak bolluk içerisinde yaşayacağına anlamına gelmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n her problemin üstesinden gelecek gücünün ve enerjisinin olduğuna bu yüzden karşısına çıkan problemleri hallederek yoluna başarılı bir biçimde devam edeceğine delalet etmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Van Depremi Sonrası Yapılan Çalışmalar

RÜYADA PİŞMİŞ ET GÖRMEK

Rüyada hazır pişmiş et görmek, rüyayı gören kişinin hedeflerinin ve amaçlarının başkası tarafından gerçekleştirileceğine anlatılmaktadır. Rüyada pişmiş et gören birinin beklediği başarıları başkalarının elde etmesine tasvir eder.

RÜYADA ET DOĞRAMAK

Rüyada et doğradığını gören birinin bazı üzücü olaylarla karşı karşıya kalacağına işaret etmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafından kişinin sağlık durumunun kötüye gideceğine anlatılmaktadır. Pek hayırlı olmayan bu rüya, rüya sahibini kederlendirecek ve derinden sarsacak haberlere delalet etmektedir. Hem sağlık hem de maddi olarak sıkıntıya girecek olan rüya sahibini zor günler beklediğine anlatılmaktadır.

RÜYADA KURBANLIK ET GÖRMEK

Rüyada kurban eti gören birinin huzur ve mutluluk içerisinde bir ömür geçireceğine işaret etmektedir. Rüyada kurban eti gören birinin bazı tabircilerin yorumlarına göre borca gireceğine yorumlamaktadır.

RÜYADA ET DAĞITMAK

Rüyada et dağıttığını gören birinin sıkıntılarından kurtulmaya, içinin ferahlamasına delalet eder. Rüyada kurban eti dağıttığını gören birinin borçtan ve maddi sıkıntıdan kurutularak daha sorunsuz bir hayat yaşayacağına anlatılmaktadır. Kurban eti dağıtmak rüyayı gören kişi için bi hayli hayırlı ve güzel işlerin olacağına anlamına gelmektedir.

RÜYADA BİRİNE ET VERMEK

Rüyada herhangi birine et verdiğini gören birinin iş yaşamında elde edeceği başarıya, kazanacağı bol helal paraya işaret etmektedir. Rüyada birine et verdiğini gören kişinin gerçek hayatta da paylaşımcı ve iyi kalpli olduğuna anlatılmaktadır.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE GÖRE RÜYADA ET GÖRMEK

Molla Cami: Rüyada görülen et, eğer pişmiş ise, mala işarettir. Çiğ etin tümü, hastalık ve ızdıraba işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Nablusi: Rüyada görülen et, eğer pişmiş ise, mala delalet eder. Çiğ etin tümü, ağrı, hastalık ve ızdıraplara delalet eder. Kasaptan et almak, musibet ve kedere delalet eder. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de delalet eder.
Rüyada bir insanın etini gören kimse, o insanı gıybet eder. Rüyada kendi vücudunun etini yediğini gören kimse, kendi kazancından ve elinin emeğiyle meydana getirdiği şeyden yer.

Ayrıca Bakınız.  Alya adının anlamı - Alya ismi Kuran'da geçiyor mu?

Danyal: Rüyada pişmiş et görmek ve yemek; kolaylıkla hasıl olan hayır ve menfaate işarettir. Kebap görmek ve yemek ise, yorgunluk ve meşakkate delalet eder. Çiğ et görmek ve yemek, sıkıntı, yorgunluk ve hastalıktır. Alıp satmak; musibet ve üzüntüdür.


Cevap bırakın