Rüyada Kabe’de namaz kılmak ne anlama gelir?

0

Rüyada Kabe görmek, çok hayra yorumlanan rüyalardandır. Rüyada Kabe görmek, her rüya gibi rüyayı kimin gördüğüne bağlı olarak farklı biçimlerde …

Rüyada Kabe görmek, çok hayra yorumlanan rüyalardandır. Rüyada Kabe görmek, her rüya gibi rüyayı kimin gördüğüne bağlı olarak farklı biçimlerde tabir edilmektedir. Kabe, Müslümanların kıblesi olduğundan rüyayı gören kişi eğer namaz kılmıyorsa yakın zamanda namaz kılacağına işaret edilir. Rüyasında Kabe’ye gittiğini gören birinin karşılaştığı sıkıntıların yakın zamanda sona ereceğine anlatılmaktadır. Rüyasında Kabe’de yer alan kimsenin günahların tövbe ederek Allah’a yöneleceğine anlamına gelmektedir. Rüyada Kabe’de olduğunu, namaz kıldığını görmek genellikle hayra yorulsa da görüldüğü duruma göre farklı biçimlerde tabir edilmektedir.

RÜYADA KABE’DE NAMAZ KILDIĞINI GÖRMEK

Rüyasında Kabe’de namaz kıldığını gören birinin iş ve eğitim yaşamında muvaffak olacağına işaret etmektedir. Rüyada namaz kıldığını gören birinin işlerinin yolunda gideceğine tabir edilirken Kabe’de namaz kıldığını gören birinin Allah yolunda hayırlı işler yapacağına ve esenliğe kavuşacağına işaret etmektedir. Kabe’de namaz kıldığını gören birinin devlet büyükleriyle yakın temas halinde olacağı olduğunu anlatmaktadır. Rüyada Kabe’de namaz kıldığını gören kişi Allah rızasını gözeterek hareket ettiğine ve dini işlerde hassas olduğuna anlatılmaktadır.

RÜYADA KABE’Yİ TAVAF ETTİĞİNİ GÖRMEK

Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n dini vecibelerini yerine getirmede bir hayli dikkatli olduğuna anlamına gelmektedir. Rüyada Kabe’yi tavaf ettiğini gören birinin işlerinin rast gideceğini ve maddi manevi sıkıntılardan kurutulacağına anlatılmaktadır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n ibadetlerine dikkat ettiğine, verdiği sözlerinin arkasında durduğuna işaret etmektedir. Rüyada Kabe’yi tavaf ettiğini gören birinin ahir ömründe Kabe’yi ve diğer kutsal toprakları görmenin nasip olacağı anlatılmaktadır.

RÜYADA KABE’YE ELİNİ SÜRMEK

Rüyasında Kabe’ye elini sürmek, dokunmak, rüyayı gören kişinin dualarının kabul edileceğine ve talep ettiklerinin bir bir gerçekleşeceğine anlamına gelmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n namazlarına, dualarına ve ibadetlerine devam etmesi durumunda daha güzel işlerle Allah tarafından mükafatlandırılacağı anlamlarını ifade eder.

Ayrıca Bakınız.  Salda Gölü nerede? Salda Gölüne nasıl gidilir?

RÜYADA HACERÜL ESVED TAŞINI GÖRMEK

Rüyasında hacerül esved taşına dokunduğunu yahut öptüğünü gören kişi bekar ise yakın zamanda hayırlı kısmetlerinin çıkacağına ve mutlu bir evlilik gerçekleştireceğine anlamına gelmektedir. Evli bir kimsenin hacerül esved taşını görmesi ise evliliğinin mutlu ve saadetli gideceğine tabir edilir, hayırlı evlatlara sahip olacağına anlamına gelmektedir. Rüyasında hacerül esved taşını gören birinin evlilik ve aile yaşamında güzelliklerle karşılaşması haricinde iş yaşamında da başarılı olacağına delalet etmektedir.

RÜYADA KABE’YE GİRDİĞİNİ GÖRMEK

Rüyasında Kabe’ye girdiğini gören birinin karşısına hayırlı kapıların açılacağına ve devlet büyükleriyle hayırlı işler yapacağına delalet eder. Rüyasında Kabe duvarlarının yıkıldığını ve ya tahrip olduğunu görmek devlet büyüklerinden kişinin başına zeval geleceğine tabir edilir.

RÜYADA KABE ÖRTÜSÜ GÖRMEK

Rüyasında Kabe örtüsünü her zamanki renginde siyah olarak görmek, rüyayı gören kişinin güzel makamlara gelerek hayırlı işler başaracağına delalet edilmektedir. Kabe örtüsünü beyaz olarak gören kimsenin Allah rızası için ettiği duaların ve yaptığı ibadetlerin kabul olacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimsenin gönlüne ferahlık ve işlerinde de kolaylık nasip edeceğine tabir edilir.

RÜYADA KABE’DE UYGUNSUZ DAVRANMAK

Rüyasında Kabe’den bir şey çaldığını görmek, rüyayı gören kişinin bile isteye harama bulaşacağına ve bundan çekinmeyeceğine tasvir ederken rüyasında Kabe’de yapılması uygun olmayan davranışlar sergilemek, rüyayı gören kişinin saygınlığının zedeleneceğine ve toplumun gözünden düşeceğine delalet etmektedir. Rüyasında Kabe’nin üstünde namaz kıldığını gören birinin Allah’ın emir ve yasaklarını dinlemeyerek dinden uzaklaşacağına anlamına gelmektedir.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE GÖRE RÜYADA KABE’Yİ GÖRMEK

Nablusi: Rüyada Kabe’yi görmek, halife yahut bir bakan yahut bir reise veya evlenmeye delalet eder. Bazı zaman rüyada Kabe’yi görmek, rüyayı gören kişinin Beytullah’a gireceğine delalet eder. Rüyada Kabe’yi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir. Veya işlemeyi arzu ettiği bir serden sakınır. Bir kimse Kabe’de namaz kıldığını görse, bir reisten yahut imamdan’ kuvvet alır. Düşman şerrinden emin olur ve hayra erişir. Rüyada Kabe’ye giren kimse halifenin huzuruna çıkar, oradan bir şey aldığını gören kimse halifeden bir şey alır. Kabe’nin duvarlarından bir duvarın yıkıldığını görse, halifenin öleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyada, Kabe’ye varıp orada hac ile ilgili bir şey yapması, o kimsenin Allah’ın farzlarından emrettiği şeye yahut kefaret-i yemini yerine getirmek için çaba sarf etmesine delalet eder.

Ayrıca Bakınız.  Haldizen Yaylası nerede? Nasıl gidilir? Yol tarifi

Seyyid Süleyman: Bu rüya, halife, vezir, reis, hakim, evlilik Hac ve müjdeyle tabir edilir. Kabe’nin içerisinde namaz kılan, üst düzeydeki idarecilere yakın olur. Düşmanından kurtulur. Hayra erişir. Kabe’ye girmek; halifenin yahut büyük bir idarecinin huzuruna çıkmaktır. Kabe’den bir haber almak; devlet başkanından hayır görmektir. Kabe duvarlarından kişinin yıkılması, büyüklerden kişinin ölümüne işarettir. Kabe’ye geldiği halde, Hac ibadetlerinden bir şey yapmayan; farzlarında kusurlu davranır. Kabe’ye bakan, korkularından kurtulur.


rüyada kabe’yi görmek,

rüyada kabe’yi görmek ve ağlamak,

rüyada kabe’ye dokunmak,

Rüyada Kabeyi tavaf etmek,

rüyada kabe’yi görmek ihya,

Rüyada kabede dua etmek,

rüyada kabe’yi izlemek,

Rüyada Kabe’nin yıkıldığını görmek,


Cevap bırakın