Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada kuyu görmek neye yorumlanır?

Rüyada kuyu görmek, rüyayı gören birinin çevresinde yalancı dostlarının olduğuna, rüyayı gören kişinin maddi manevi ilerlemesine tahammülü olmayan kıskanç bireylerin var olduğuna işaret etmektedir. Rüya sahibine dost gibi görünen bu bireyler, rüyayı gören kişinin attığı her adımı kıskanarak işlerini bozmak isteyen fesat kimseler olduğuna tabir edilir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafındaki bireylere karşı dikkatli olması hakkında uyaran bir rüyadır. Rüyada kuyu görmek, rüyanın nasıl görüldüğü dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n bazı zaman etrafındaki kişilerin tehlikeli olduğuna tasvir ederken bazı zaman de hayırlı işlere tabir edilir. Bu yüzden rüyayı kimin ve hangi şekilde gördüğü değerlendirilerek tabir edilmelidir.

RÜYADA KUYUYA DÜŞMEK

Rüyada kuyuya düştüğünü gören kişi, üzüntü ve kederli günlerin kapıda olduğuna, maddi manevi sıkıntılı zamanlar yaşayacağına tabir edilir. Rüyada kuyuya düşmek, rüyayı gören kişinin sıkıntılı bir işin içinde kendini bulacağına ve bu yüzden zor ve yıpratıcı günler geçireceğine işaret edilir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n yaşamının allak bullak olacağına ve dert sahibi olacağına ve iş yaşamında da başarısızlıkla karşı karşıya kalacağına anlamına gelmektedir.

RÜYADA KUYUDAN SUYU İÇMEK

Rüyasında kuyu suyu içmek pek hayra işaret değildir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n maddi zorluklar yaşayarak sıkıntılı günler geçireceğine tabir edilir. Rüyasında kuyu suyu içen birinin sağlık sorunları yaşayacağına işaret edilir. Bunun yanı sıra hak yolundan ayrılarak haram helal gözetmeksizin para kazanmaya çalışan insana delalet etmektedir.

RÜYADA KUYUYA DÜŞEN BİRİNİ GÖRMEK

Rüyasında kendini değil de bir başkasını kuyuya düşerken görmek, rüyayı gören kişinin etrafındaki bir kimsenin sıkıntılar içine düşeceğine ve o birinin maddi manevi sıkıntılı günler yaşayacağına işaret edilir.

RÜYADA KUYUYA TAŞ ATMAK

Rüyaya kuyuya düşmek, sorunlarla ve sıkıntılı günlerle maruz kalmaya tabir edilirken, rüyada kuyuya taş attığını görmek ise rüyayı gören kişinin karşılaşabileceği sıkıntılara karşı tedbirli ve dikkatli davrandığına anlamına gelmektedir. Rüyayı gören birinin temkinli tutumu aracılığıyla birçok riskli durumdan karlı çıkacağı ve işlerinin rast gideceğine anlatılmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Genç odası Dekorasyonu Fikirleri

RÜYADA KUYUDAN ÇIKMAK

Rüyasında kuyudan çıktığını gören kişi rüyayı gören kişinin karşı karşıya kalacağı sorunlarla mücadele edeceğine işaret etmektedir. Rüya kuyudan çıktığını gören kimsenin kuvvetli bir karakteri olduğuna ve zorlukla karşı direndiğine anlamına gelmektedir.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE GÖRE RÜYADA KUYUYA DÜŞMEK

Molla Cami: Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işarettir. Bu yüzden bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görse o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kendisinin girdiğini görse başkasına yapacağı hile kendisine. döner. Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü görmediğini görse o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar.

Seyyid Süleyman: Kuyu; kadınla, suyu kadının malı ile tabir olunur. Kovası ise, bir erkekle tabir edilir. Rüyada kuyudan su içtiğini gören, karısı aracılığıyla mal sahibi olur. Kuyunun suyunun taşması; kadının iyiliğine, malının telef olmasına işarettir.

Nablusi: Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya delalet eder. Bu yüzden bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görse o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kend isinin girdiğini görse başkasına yapacağı hile kendisine döner.Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü görmediğini görse o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar. Rüyayı gören yolcu ise yolu kesilir.Cevap bırakın