Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir?

Rüyada siyah yılan görmek, birbirinden faklı biçimlerde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin ruh haline, durumuna ve rüyayı nasıl gördüğü göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir. Rüyada yılan görmek düşmanla tabir edilirken kara yılan görmek ise sinsi ve daha tehlikeli bir düşmana işaret etmektedir. Bu yüzden rüya sahibinin çok dikkatli olması ve çevresindeki kişilerı sıklıkla güvenmemesine yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada kara yılan görmek, güç kuvvet sahibi kimseye tabir edilmektedir. Çok farklı biçimlerde yorumlanan bu rüyanın farklı alimlerce tabirleri yer almaktadır.

RÜYADA KARA YILAN GÖRMEK

Rüya sahibinin çok kuvvetli bir karakterinin olduğuna, güç sahibi, kendi ayaklarının üstünde duran, çevresindekiler tarafından hürmet edilen kişi olduğuna işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin zor işlerin üstesinden gelerek başarıya kavuşacağına, birçok kimsenin yapamadığı işleri gözü karalığıyla en kaliteli biçimde yapacağına yorumlanmaktadır. Tüm bunların yanında rüya sahibinin etrafında çok sinsi ve tehlikeli bir düşmanın olduğuna, rüya sahibinin başarılarını samimi içe kıskandığı ve alt etmeye uğraştığına yorumlanmaktadır.

RÜYADA KARA YILANI ÖLDÜRMEK

Çok güçlü ve mücadeleci ruha sahip olan rüya sahibinin etrafında olan sinsi düşmanlarının planlarını bozacağına ve rüya sahibi, ona zarar vermeye çalışanlara karşı galip geleceğine işaret etmektedir.

RÜYADA EVDE YILAN GÖRMEK

Rüyada evinde kara yılan gören kimsenin hanesinde düşmana işaret etmektedir. Kişinin aile hayatında çıkabilecek sorunlara yorumlandığından dikkatli olması gerekir.

RÜYADA ÖLÜ KARA YILAN GÖRMEK

Rüya sahibinin canını sıkan ve onu dara sokan durumların nihayete erdiğine, güzel günlerin çok yakın zamanda olacağına işaret edilmektedir. Maddi manevi rahat zamanlar yaşayacak olan rüya sahibinin etrafında olan düşmanlarının bütünüyle yok olduğuna yorumlanmaktadır.

RÜYADA KARA YILAN ISIRMASI

Rüyayı gören kişinin tüm gayretlerine ve mücadelesine rağmen çevresinde kuyusunu kazıyan kişilera karşı başarısız olacağına ve bu yüzden sıkıntılı günler yaşayacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin işlerinin yolunda olmayacağı sorunlu bir dönem geçireceğine yorumlanmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  En kaliteli romantik komedi filmleri!

RÜYADA KARA YILAN SÜRÜSÜ GÖRMEK

Rüyasında sıklıkla kara yılan görmek, rüya sahibinin etrafındaki düşmanların çoğalacağı, zor günler geçireceğine işaret edilmektedir. Bu yüzden rüya sahibinin bu sürede daha dikkatli olması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA KARA YILAN GÖRMEK

Rüya sahibinin tüm iyi niyetiyle dost gibi gördüğü bireylere fedakarlık yaparak onların iyiliği için uğraştığı ama aslını söylemek gerekirse o bireylerin sinsi ve kötü kalpli kimseler olduğuna işaret edilmektedir. Rüya sahibine zarar vermek isteyen kötü niyetli bireylere işaret edilmektedir. Bu yüzden rüya sahibinin daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanmaktadır.

RÜYADA YARALANMIŞ KARA YILAN GÖRMEK

Güçlü ve kendini bilen rüya sahibinin çevresinde olan düşmanların giderek zayıfladığına ve rüya sahibine zarar veremeyeceğine işaret edilmektedir. Aksine rüya sahibinin zayıf olan düşmanlarına karşı başarılar elde edeceğine yorumlanmaktadır.

RÜYADA KARA YILANA DOKUNMAK

Her konuda cesur olan rüya sahibinin güçlü kimse olduğuna işaret edilmektedir. Etrafındaki bireyler tarafından sevilen ve hürmet edilen insana işaret etmektedir.

RÜYADA KARA YILAN YEMEK

Rüyada siyah yediğini gören kişi, düşmanına galip geleceğine işaret etmektedir. Kendi mücadelesiyle başarıya ulaşacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA KARA YILAN SEVMEK

Rüya sahibine kötülük yapmaya çalışan kişilerı dahi affedecek kadar yüce gönüllü ve iyi niyetli olmaya işaret edilmektedir. Hedeflerine sıra sıra ulaşan rüya sahibinin huzurlu ve bereketli hayat süreceğine işaret edilmektedir.

RÜYADA KARA YILAN YUVASI GÖRMEK

Rüyayı gören kişinin yanlış bireylere güvenerek işler yapacağına ve bu yüzden sıkıntılı günler yaşayabileceğine işaret etmektedir. Bu yüzden rüya sahibinin uyanık ve dikkatli olması şeklinde yorumlanmaktadır.

ALİMLERİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA KARA YILAN GÖRMEK

Nablusi: Rüyada iri ve uzun yılan görmek, sahra ve vadi ile korkuya delalet eder. Bazı zaman de iri ve uzun yılan, aile, kadın ve evlattan düşmanlığa delalet eder. Bazı zaman de bu rüya, yaramaz, korkunç ve şerli komşuya delalet eder.
İri ve uzun su yılanı zalim için yardımcıya, hakim için ilama delalet eder. İri ve uzun bir yılana sahip olduğunu gören kimse büyük saltanata ve güçlü velayete nail olur. Bu-yılanın tenasül uzvunu yuttuğunu gören kimsenin hanımı kötü sözlü olur.
Rüyada yılan, bir düşman yahut bir devlet ya da bir hazine yahut bir kadın yahut da bir çocuktur.

Ayrıca Bakınız.  Orkide çiçeklerinin sevmediği 5 şey

Seyyid Süleyman: Yılın hilekar bir düşmanı temsil eder. Evinde yılan görenin düşmanı, içeridedir. Hanesinin haricinde yılan görenin düşmanı, dışarıdadır. Yılanın eti, derisi, kanı vs. düşmanın malıdır. Bir yılanı öldüren, eliyle parçalayıp kaldıran; hem düşmanını yener, hem de onun malını alır. Yılanın kendisine güzel bir şey belirttiğini gören, düşmanıyla barışır. Bir rivayete göre hayır ve menfaat bulur yahut sevinmesine vesile olacak bir mala kavuşur. Yılanın kendisine kötü bir söz belirttiğini gören, düşmanıyla kavga eder yahut onun yüzünden zarara uğrar. Yılanın kendisine itaat ettiğini gören, nimet, makam ve itibar sahibi olur. Serveti artar. Madenden bilhassa altın ve gümüşten yılan görmek; büyük hayırdır.

Molla Cami: Rüyada iri ve uzun yılan görmek, korkuya işarettir. Bazı zaman de iri ve uzun yılan, aile, kadın ve evlattan düşmanlığa işarettir. Bazı zaman de bu rüya, yaramaz, korkunç ve şerli komşuya işarettir. İri ve uzun bir yılana sahip olduğunu gören kimse büyük bir saltanata nail otur. Rüyada yılan, bir düşman yahut bir devlet ya da bir hazine yahut bir kadın yahut da bir çocuktur. Bir kimsenin rüyada gördüğü ve ondan korkmadığı ejderha, o kimsenin kuvvet ve devletidir. Yılan, mal sahibi düşmandır. Yılanı kendi evine soktuğunu gören kimse, o yılan kendisine hile edecek bir düşmanıdır.Cevap bırakın