Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Elma sirkesi diyeti

Diyette kilo verme sürecini destekleyecek sıhhatli kilo verme kürleri arasına ekleyebileceğiniz Saraçoğlu elma sirkesi kür tariflerini deneyebilir, kilo değişimini kendiniz fark edebilirsiniz. Sabah uyanınca aç karna sirke içerek kilo verebileceğiniz gibi elma sirkesi ile yapılan kürleri de uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi ile kilo vermenin metodu…

Eski çağlardan günümüze kadar uzanan elma sirkesi; temizlikten yemeklere, yemekten cilt sağlığına kadar ki olan yararlarıyla şaşırtmaya devam etmekte. Aynı vücut sağlığında olduğu gibi diyette kilo vermek isteyen bayanların da imdadına yetişen sirke, hemen hemen her türlü meyvenin fermente edilmiş hali ile elde ediliyor. Sirkenin çeşidi ne olursa olsun yapılan çalışmalarla bilimselliği kanıtlanmış sağlık üstündeki yararları, uzman kişilerı günlük yaşamı içerisinde sirke kullanımına teşvik ediyor. C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum yönünden güçlü olan sirke tamamen doğal bir antibiyotik kaynağıdır. Sirke içerisindeki enzimler, bitkisel asit ve organik maddeler bulundurur. Ödem söktürücü ve toksin atıcı donanımıyle vücuttaki fazla sıvıyı dışarı atarak detoks tesiri sağlar. Diyette ara öğünlerde tüketilmesi tavsiye edilen elmadaki metabolizma hızlandırıcı etki, elma sirkesinde de aynen geçerlidir. Meyvelerin mayalanmış hali olması sebebiyle elmadaki zayıflatıcı etkinin daha fazla olduğu bile söylenebilir. Sıvı formda olduğu için kullanımı daha pratik olan elma sirkesinin sindirimi de daha kolay olmaktadır. Elma sirkesinde yer alan aktif maddeler kana daha süratli karışacağı için bir anda metabolizma hızını da etkileyecektir.

TIKLA OKU: ZAYIFLATAN BALLI ELMA SİRKESİ KÜRÜ

SARAÇOĞLUNDAN ELMA SİRKESİ İLE KİLO VERME KÜRÜ

Bir bardak kadar suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edip damak zevkine göre bal ya da sinameki tozu ekleyin. Sabah aç iken ya da uyumadan evvel günlük olarak 2 defa tüketilebilir.

Ayrıca Bakınız.  Damacanadaki Gizli Tehlike

Yukarıdaki tarifi uygulamak istemezseniz bir bardak ananas suyunun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı bal koyun ve yemek yemeden evvel tüketin. Elma sirkesi kürlerinden süratli sonuç almak için günde 3 defa 20 dakikalık kısa egzersizler uygulayın. Akşamları 40 dakika yürüyüş yapın. Günlük 2,5-3 litre su tüketin.

ZAYIFLATAN ELMA SİRKESİ KÜR TARİFLERİ

2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suya döküp yemek yemeden 30 dakika evvel için. Elma sirkesinin damakta bıraktığı tat kekremsi olduğu için sulu halde bile tüketemiyorsanız ballı, papatya çaylı ya da sinameki tozlu kürleri ile deneyebilirsiniz.

1 su bardağı taze demlenmiş papatya çayına 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Bu kürü gece uyumadan ya da kahvaltıdan evvel tüketebilirsiniz.

MALZEMELER:

1 bardak kadar su (200 ml)
2 yemek kaşığı elma sirkesi, tercihen ev yapımı (30 ml)
Bir tutam karbonat (çay kaşığı)

YAPILIŞI:

Yukarıda belirtilen malzemeleri iyice karıştırın. Eğer daha sonra tüketmek için hazırladıysanız oranını bozmayacak kadar fazlalaştırıp gerisini kavanoza doldurabilir ve buzdolabında saklayabilirsiniz. Yaptığınız bu kürü sabahları aç karna, her öğünden 30 dakika evvel ve gece uyumadan evvel tüketin. (Mide problemi olanlar tüketmemelidir.)

NOT: Elma sirkesi kürlerini doktor onayı almadan denemeyiniz! Karışımı yaparken su ılık ya da kaynatılmış olmalıdır. Ekşimsi tattan hoşlanmayanlar aroma katmak için bir miktar bal ekleyebilir.

SABAH AÇ KARNA ELMA SİRKESİ İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

Aç karna tüketildiği takdirde açlık hissettirmeyecek olması sebebiyle kan şekerinin inmesini önleyerek sağlıksız abur cubur tüketimi krizlerinin önüne geçiyor. Eğer gün içerisinde eliniz devamlı olarak abur cubura gidiyorsa aç karna elma sirkesi tüketerek abur cubur düşkünlüğünüzü anlık değiştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra asidik sahip olduğu sahip olduğu özellikleri ile vücuttaki yağlanmaları da engelleyen elma sirkesi mucizesi, sıhhatli ve tamamen doğal formüllerden ince görünmenize yararlı olur.

Ayrıca Bakınız.  Sakroiliak Eklem Disfonksiyonu Nedir

Lakin her ne kadar elma sirkesinin yağlanmayı engellemesinden bahsettiysek de unutulmaması gereken mühim bir nokta var ki o da elma sirkesinin aç karna tüketilmesinin bazı duyarlı bünyelerde midenin zarar görebileceğidir. Özellikle gastrit, reflü, mide fıtığı olanların bu anlamda bilinçli hareket etmesi gerekir.

SİRKELİ SU KİLO VERDİRİR Mİ?

Gün içerisinde belli bir miktarda sirkeli su içmek, yağ yakımını hızlandırıyor. Vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını sağlayan sirkeli su, fazla bitirildiğinde mide rahatsızlıklarına sebep olabiliyor. Bu nedenle sirkeli suyu tüketirken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Kilo vermek için sirkeyi ne zaman tüketmek gerekir?

Kahvaltıda fazla yemek yiyorsanız ve hareketsiz bir hayatınız varsa, metabolizmanız yavaşlar ve alınan kaloriler vücutta depolanır. Bu nedenle her sabah kahvaltıdan evvel sirkeli su tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanısıra spor ve egzersizlerden evvel tüketilen sirke de zayıflamaya yararlı olur.Cevap bırakın