Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Saç rengini açmak için doğal yöntemler!

Saç renginin tonunu açmak için oryal kullanmak hem saçların tahriş olmasına hem de istemediğiniz bir görünüme dönüşmesine sebep olabilir. Eğer sizlerde tamamen doğal metodlar kullanarak saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız soğan kabuklarını deneyebilirsiniz. Peki soğan kabuğu metodu nedir? Saç rengi soğan kabuğu ile nasıl açılır? Gelin beraber öğrenelim…

Soğan en lezzetli yemeklerin baş kahramanları içerisinde bulunan ve tam bir antibiyotik kaynağı besindir. Soğan kullanıldıktan sonra kabukları çöpe atılır. Aslını söylemek gerekirse çöpe atılan soğan kabukları, sağlığınız için en etkili ilaçlardan biridir. uzman kişilerin yaptığı incelemeler neticesinde soğanın kabukları antioksidan, lif ve flavonoid yönünden zengin olduğunu yaşandı. Bu donanımlarıyla cilt sağlığına olumlu yönde etkileri yer alan soğan kabuğunu kesinlikle çöpe atmamalısınız. Kalp ve damar hastalıkları, kolon kanseri, sindirim sistemi problemleriyle savaşarak olumlu etkiler gösteren soğan kabuğu, mikrop öldürücü maddeler barındırdığı için boğaz yolunda oluşan iltihabı temizleme görevini üstlenir.

Bayanların son senelerde soğan kabuğunu kullandıkları yer ise saçlarıdır. Soğan kabuğunun içerisindeki etken maddeler aracılığıyla saç renginde tamamen doğal bir renk açıcı özellik taşıyor. Sizler de bu özellikten yararlanmak isterseniz yazımızın devamındaki adımları takip edebilirsiniz.

İşte soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları:

MALZEMELER

Soğan kabuğu
1 bardak sıcak su
Eğir kökü
Hatmi kökü

HAZIRLANIŞI

Sıcak suyun içine bir adet soğanın kabuklarını ve 2’şer kaşık eğir kökü ve hatmi kökünü karıştırın. 10 dakika bekletip süzüp 2 saat dinlendirin. Saçlarınıza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra durulayın. Saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

İşte bu kadar!

Ayrıca Bakınız.  Bebek banyosu nasıl yapılır?


Cevap bırakın