Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır İndirilir 2021-2022

Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır İndirilir 2021-2022

Sağlık Bakanlığı ülkemizin son dönemde en yoğun çalışan bakanlıklarının başında geliyor. Koronavirüs salgınının halen yoğun bir şekilde yaşandığı ülkemizde salgını kontrol altına almak, salgın süreciyle ilgili bilgilendirme yapmak, aşı sürecini kontrollü bir şekilde ilerletmek için çeşitli uygulamalar geliştiren Bakanlığın e-nabız, mhrs gibi uygulamaları da uzun süredir vatandaşların kullanımına sunulmuştu. Geliştirilen uygulamalarla hesapverilebilirliği artırmak başta olmak üzere toplum sağlığını korumak ve sağlık kuruluşlarında yaşanması muhtemel yoğunlukların önüne geçilmeye çalışılıyor. Bu amaçta da görünen o ki büyük oranda başarı sağlanmış. Son olarak Sağlık Bakanlığı teknolojinin nimetlerinden faydalanarak yapay zeka algoritmasıyla desteklediği bir uygulamayı daha duyurdu. Neyim Var ismi verilen uygulama ile amaç hastaların belirlenen algoritma dahilinde şikayetleri üzerinden olası rahatsızlıklarını belirlemek ve uygun poliklinik ile sağlık kuruluşlarına yönlendirmek.

Neyim Var Uygulaması Sistemi Nedir?

Neyim Var Sistemi, yapay zeka desteği ile vatandaşların şikayetlerine göre tanı tahminlerinde bulunarak doğru polikliniğe yönlendirilmesini amaçlayan web ve mobil tabanlı bir uygulamadır.

Girdiğiniz ana şikayete bağlı olarak sistemin size sorduğu ek şikayet ve tanıya özel sorulara verdiğiniz cevaplar varsa e-Nabız’ dan alınan geçmiş sağlık verileriniz kullanılarak önerilen poliklinikler ve tanı tahminleri randevu alınan doktorla paylaşacaktır.

Neyim Var sistemine nasıl giriş yapılır?

Sisteme girişte kimlik doğrulama e-Nabız veya e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

e-Nabız ile sisteme giriş

Sisteme giriş yapmak için http://www.neyimvar.gov.tr bağlantısını kullanarak, sistemin “Giriş” sayfasında bulunan “e-Nabız ile Giriş” düğmesine tıklayınız.

Ayrıca Bakınız.  Çocuklarda Ateş Ölçümü

“e-Nabız ile Giriş” butonuna tıkladığınızda e-Nabız uygulaması giriş sayfası açılacaktır. E-Nabız’a giriş yöntemlerinden biri ile giriş yapınız.

e-Nabız uygulamasında bulunan “NeyimVar Giriş” bağlantısına tıklayınız. Neyim Var Ayrıntılı Onam Formu” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Neyim Var e-Devlet ile Sisteme Giriş

Sisteme giriş yapmak için http://www.neyimvar.gov.tr bağlantısını kullanarak, “Giriş” sayfasında bulunan “e-Devlet ile Giriş” düğmesine tıklayınız.

“e-Devlet ile Giriş” butonuna tıkladığınızda e-Devlet uygulaması giriş sayfası açılacaktır. E-Devlet’e giriş yöntemlerinden biri ile giriş yapınız.

e-Devlet uygulamasında “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifresi” bilgileri girildikten sonra “Giriş Yap” düğmesine tıklayınız. e-Devlet uygulamasında “Onayla” butonuna tıklayınız.Cevap bırakın