Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sağlık ocağı kan alma günleri ve saatleri 2020

Sağlık ocakları yahut diğer adı aile sağlığı merkezleri mahalle, köy ve semt gibi ufak yerleşim yerlerinde sağlık hizmeti veren merkezler olarak adlandırılır. Sağlık ocağında kan alma belirli saatler içerisinde gerçekleştiriliyor. Sağlık ocağı kaçta açılıyor sağlık ocağı kan alma saatleri ne zaman sizler için inceledik. Detaylar haberimizde:

Ülkemizde sağlık ocakları sayısı ortalama 6 bin 300 kadardır. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev yapan sağlık ocakları bir diğer ismiyle aile sağlığı merkezleri hastanelerden daha ufak olarak hizmet veren sağlık kuruluşlarıdır. Sağlık ocakları bu zamanda aile hekimliği olarak bütün herkese hizmet ediyor. Aile hekimliği olarak herkesin oturduğu semt ve sokağa göre hizmet ediyor. Bütün herkesin kayıtlı olduğu Aile sağlık merkezi aile hekimliğine E-devlet üstünden de ulaşıp randevu oluşturabilir. Sağlık ocaklarında kan tahlili, demir eksikliği tahlilleri, evlilik raporu, kolestrol yağ ölçümü, sağlık raporu, gebelik takibi gibi birçok ücretsiz sağlık hizmeti verilmektedir. Son zamanlarda birçok vatandaş tarafından sağlık ocağı çalışma saatleri, sağlık ocağında kan alma saatleri merak ediliyor. Peki Sağlık ocağı kan alma saatleri ne zaman? Sağlık ocağı çalışma saatleri, kaçta açılıyor? İşte yanıtlar:

SAĞLIK OCAĞI ÇALIŞMA SAATLERİ

Bütün ülke genelinde Aile sağlık merkezleri hafta içi 08.00- 17.00 arası hizmet vermektedir. Sağlık ocaklarında öğle tatili arası bulunmaktadır. Öğle tatil arası saat: 12.00 13.00 arasında yer almaktadır. Sağlık ocakları hafta sonu cumartesi ve pazar sağlık hizmet vermemektedir.

SAĞLIK OCAKLARINDA SAAT KAÇA KADAR KAN TAHLİLİ VERİLEBİLİR?

Sağlık ocaklarında kan verme saatleri yalnızca sabah 8.30 ve 10.30 arasında yer almaktadır. Yalnızca sabahları alınan kan tahlillerinin sonuçları her zaman ertesi gün çıkmaktadır. Kan tahlilini sabah aç karna yaptırmanız gerekiyor. Yalnızca cuma günü yapılan tahlillerin sonuçları pazartesi günü çıkmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Damacanadaki Gizli Tehlike

SAĞLIK OCAĞINDA SAAT KAÇA KADAR İDRAR TAHLİLİ VERİLEBİLİR?

Aile sağlığı merkezlerinde aynı zamanda idrar tahlili de yapılmaktadır. Aile hekimi tarafından onaylanan idrar tahlili kan alma saatleri ile beraber alınmaktadır.

SAĞLIK OCAĞINDA TAHLİL SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Aile sağlık merkezlerinde alınan kan ve idrar tahlili sonuçlarını E-Nabız sisteminden öğrenebilirsiniz. E-Nabız sistemine çok basit bir biçimde TC kimlik numarası ile girerek tahliller kısmından bütün sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

SAĞLIK OCAKLARI ÜCRETSİZ Mİ?

Aile sağlık merkezlerinde sağlık sigortası olan yahut olmayan herkes muayene, kan ve idrar tahlillerini ücretsiz bir biçimde yaptırabilirler.

Sağlık ocağı kan alma saatleri 2020,
Aile hekimliği kan alma günleri,
Sağlık ocağı kan alma günleri,
Devlet hastanesinde kan tahlili saat kaça kadar yapılır
Sağlık ocağı kan alma randevu
Sağlık Ocağı kan tahlili Sonuçları
Sağlık ocağı kan tahlili yapıyor mu
Sağlık ocağı kan tahlili sonuçları ne zaman çıkar


Cevap bırakın